Sari la conținut

Cot plastic pompa frana spate


Postări Recomandate

Salutare,

 

Chitibusarind la frana spate am reusit sa rup acel cot din plastic care era intepenit. Are cineva idee cum se numeste si daca pot gasi undeva sa-l inlocuiesc? Pompa este de la al meu VTR 1000F 1997, dar probabil e intalnita si pe alte modele.

 

Toate bune,

post-45894-0-64306500-1399155999_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca poti sa il desfaci mergi la un strungar sa iti faca.. eu m-am facut din alama tot ceva de genu doar ca era la pompa de apa.

Asta ar ramane a doua varianta la care m-am gandit :) in caz ca nu gasesc sa cumpar separat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar ramane a doua varianta la care m-am gandit :) in caz ca nu gasesc sa cumpar separat

sigurat tine mai bine din alama... sau cupru sau bronz decat din plastic... eu nu prea sunt fan plastic :))) poti sa te uiti pe desenul original si iti da codul dar mai bine il faci calumea , parerea mea

 

http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Honda&T=VTR1000F&Y=1997&L=HO-VTR1000FV&O=REAR%20BRAKE%20MASTER%20CYLINDER&F=HO-VTR1000FY-SS&L2=HO-VTR1000FW-SS

 

intra pe link, poate te ajuta cu ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca o sa merg la strungar sa-l faca din metal, eventual fara cot si cu tija aceea mai scurta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate si cu, cot ii relativ simplu de facut daca ai sculele necesare... daca esti din arad iti fac eu unul...

e ceva distanta de la Bucuresti la Arad :) ma gandesc sa abordez pe cineva cu strung, e vreo alta posibilitate mai viabila?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt 100ron te complici asa de mult? Numai benzina si timpul sa mergi de colo colo, faca 20-30ron. Plus ca strungarul , o sa ceara si el niste bani. Ca sa cistigi 20-30ron, mi se pare prea mare complicatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ceva distanta de la Bucuresti la Arad :) ma gandesc sa abordez pe cineva cu strung, e vreo alta posibilitate mai viabila?

Poti sa il comanzi pe original ... 43503KS6701 asta e codul, e in jur de 10 euro, succes.

http://zsf-motorrad.de/en/Spares/VTR1000FV-ED/F-12-REAR-BRAKE-MASTER-CYLINDER

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am uitat piesa mea are prinderea identica in pompa, este tot din plastic dar fara cot si tot nissin.

 

70 lei cu transfer bancar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru oferte. Am vb cu un strungar sa il faca odata pt totdeauna, din metal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...