Sari la conținut

VFR 800 sau Fazer 600 S2


mirel_us00
 Share

Postări Recomandate

motor V4 mai sportiv care suna demential chiar si cu tobe stock, pana la urma doar tu poti sa alegi.

VFR-ul cu tobe stock nu se aude deloc,pare electric ! @mirel_us00 Ai facut alegerea buna pentru oras,VFR-ul se incinge rau iar consumul este mai mare.In schimb afara, la drum lung VFR rules.... Sa o stapanesti sanatos !

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] VFR-ul se incinge rau [...]

 

As zice mai degraba ca se incinge normal pentru o carenata. Un GSX-R 600 K10, de exemplu, e cu mult mai nasol in oras desi are mai putine carene, asta din cauza ca aerul cald ajunge fix in picioare (spre deosebire de VFR unde nu prea se intampla asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si fz6 fazer e un sport-touring nu numai vfrul...are dezavantaj pozitia mai aplecat si e mai mare si mai grea,dar la drum lung te protejeaza mai bine de vant si e mai stabila,pe fazer daca nu esti echipat bine te cam sparge vantul la genunchi,confirm si eu faza cu shaua ca e prea tare,caut sa cumpar sha de s2 si nu gasesc,o sa fi foarte multumit de ea,e foarte agila si fasneata,nu o sa iti trebuiasca mai mult(probabil pe viitor un fazer 8 daca nu vrei 1000)sa o stapanesti sanatos si asteptam pareri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Felicitari man pentru achizitie. O sa vezi ca o sa inceapa sa iti placa din ce in ce mai mult jucaria.

 

Eu mi-am luat o sa de S2...pt ca cea originala e facuta din beton. Nici asta nu e mai acatarii, dar acum macar am replace pentru a o duce pe prima la retapitat si pus gel.

 

Iti doresc multi km fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...