Sari la conținut

Probleme carburatoare CBR F3


Postări Recomandate

Problema e in felul urmator. Am golit rezervorul de benzina pe la robinet. Am pus benzina noua, am montat rezervorul inapoi, am dat cheie si imi pisa (curge) benzina pe la stuturile alea de sub carburatoare. Imi imaginez ca ar fi ceva infundat..dar ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel putin un cui poniteau nu mai inchide. E posibil sa fie de la ceva mizerie care s-a asezat intre cui si scaunul pe care etanseaza sau pur si simplu s-a uzat caz in care trebuie inlocuit.

 

PS presupun ca te referi la ceva stuturi de prea plin nu la cele de purjare. Pe fundul carburatoarelor ai niste stuturi pt purjare si niste suruburi care in mod normal trebuie sa fie stranse (nu prea tare) ca sa nu curga benzina pe acele stuturi. Daca n-ai umblat acolo ramane problema cu cuiele pointeau.

Editat de binox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat si pe unde curge. Nu era pe la stuturile alea ci la "T" -ul mobil care alimenteaza primele doua carburatoare. Sigur a fost ceva infundat...si a facut presiune de a busit p'acolo. Acum pare ok si sper sa ramana asa pentru ca maine plec spre Cluj si n-am nevoie de belele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate sa faca presiune mai mare decat e normal, oricata mizerie ar fi fost si orice orificiu ar fi infundat.

Din cauza mizeriei nu poate sa curga decat daca se aseaza pe scaunele cuielor pointeau. Daca asta e cauza ai sanse mari sa se repete situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am observat si pe unde curge. Nu era pe la stuturile alea ci la "T" -ul mobil care alimenteaza primele doua carburatoare. Sigur a fost ceva infundat...si a facut presiune de a busit p'acolo. Acum pare ok si sper sa ramana asa pentru ca maine plec spre Cluj si n-am nevoie de belele.

Nu a fost nimic infundat,cand ai ridicat rezervorul ai tras de furtun, si ori ai crapat t-ul ori ai deranjat garniturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George eu te sunasem. Cand am ridicat rezervorul am scos furtunul de alimentare de pe robinet...si altele nu mai aveam prinse decat cel de supraplin si inca unul mai subtirel de langa el. La altele nu am umblat. Asa o fi..dar acum s-au aranjat singure la loc? Or'cum e cam aiurea faza si sper totusi sa nu am probleme azi pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...