Sari la conținut

Ajutor pentru resoftare CDI Aprilia


Postări Recomandate

Va rog sa ma ajutati cu un sfat: am o Aprilia Pegaso IE 2001 cu mici probleme de CDI (s-a marit brusc consumul, scoate fum negru de benzina, innegreste bujia). Nu mai intru in detalii, am verificat cam tot ce se putea verifica si pana la urma am tras concluzia ca e de la CDI si trebuie resoftat.

 

Pana acum am aflat ca doar la United Motors si la Bardak pot resofta CDI-ul (este un Sagem) in sensul ca ei au aparat si software pentru modelul asta. Din pacate la United Motors se face in curand un an de cand am apelat prima data si inca nu au un aparat functional (intai n-aveau softul, dup-aia aparatul nu era bun ca e prea nou, acum n-au cabluri pentru cel vechi dar sunt inca sperante) iar la Bardak am fost si nu s-au putut conecta pe CDI.

 

Intrebarea este: stie cineva vreun alt service la care ma pot duce cu Pegaso pentru resoftare?

Intrebare 2: are cineva de vanzare pe undeva un CDI de Pegaso injectie functional? (preferabil in bucuresti, nu pot cumpara unul prin posta, fara verificare, din motive evidente)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca in aria auto....auzisem ca pe la masini se ocupa multi de cdi uri.....eu am avut problema cu al meu si l am schimbat ,cumparat de pe e bay....il am de 3 ani si merge brici...e bay e o varianta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...