Sari la conținut

9.08.2014 Bulgaria Karpets


VasileGrigore
 Share

Postări Recomandate

Traseu: Bucuresti - Krapets (BG)

One day trip. Plecare dimineata, intors dupa-amiaza.

O sa fie barely legal mersul.

Nu ma intereseaza traseul care il parcurg sa ajung acolo. Insa la intoarcere as prefera autostrada.

Daca e sa mergem pe autostrada Google Maps spune vreo 290 km - rotunjim 310km, dus-intors asta inseamna vreo 620 km.

Am un CBR 599.

So ?

 

 

L.E. s-a anuntat si colega @beware

Promitem rasete si apluze.

Editat de VasileGrigore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseu: Bucuresti - Krapets (BG)

One day trip. Plecare dimineata, intors dupa-amiaza.

O sa fie barely legal mersul.

Nu ma intereseaza traseul care il parcurg sa ajung acolo. Insa la intoarcere as prefera autostrada.

Daca e sa mergem pe autostrada Google Maps spune vreo 290 km - rotunjim 310km, dus-intors asta inseamna vreo 620 km.

Am un CBR 599.

So ?

 

 

L.E. s-a anuntat si colega @beware

Promitem rasete si apluze.

 

Cum as putea sa ratez reintalnirea cu VasileGrigore ?!? Cel mai funny biker ever !!!!! Petru, Giurgiu are alta insemnatate pentru mine, de cand am baut raddlerul ala fara alcool, cumparat din benzinarie, dar baut la restaurant, cu tine :))))) Am ras atunci, cat pentru toata luna. MEGA HUG !!!!

 

Dar ziceai ceva si de Transfagarasan de duminica. In momentul asta nu sunt sigura ca reusesc ambele zile, si sambata si duminica, dar tin sa cred ca o sa reusesc doar duminica :(

Oricum stiu mai sigur vineri. Chiar as vrea ambele zile.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ma anunt si eu prin zona, vreo dalboka ceva mai bine? (sau e aglomerat pe acolo? dupa ce am incercat popasul pescarilor de prin olimp, as incerca rapanele si la vecinii bulgari).

 

PS: eu vin pe alt traseu, ca doar vin din C-ta.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca si pe mine m-ar tenta, dar n-ar trece pe langa mare si sa nu raman o noapte pe acolo.

 

A doua zi se doreste un Transfagarasan si ca sa plecam de dim din BG, pana pe Transfagarasan (prin Curtea de Arges)...no way. Asa ca idea era sa ne bucuram un pic de mare (o zi), dormim acasa (salvam banii de cazare si aveam deja parcursi cei 300km) iar duminica dim plecam spre Transfagarasan sa ne racorim :)))

 

Petru, daca cumva nu reusesc sa merg si sambata la mare si ajungi tu in zona, nu rata Tyulenovo (doar 26 km). Uite in poze ce e acolo.

post-2550-0-42285600-1407313065_thumb.jpg

post-2550-0-86031000-1407313115_thumb.jpg

post-2550-0-88048700-1407313126_thumb.jpg

post-2550-0-50069700-1407313143_thumb.jpg

post-2550-0-45568100-1407313181_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul il facem dupa bunul plac al participantilor insa eu vreau sa ajung la Krapets ca acolo is in ziua aceea niste prieteni.

Dupa cum ziceam one day trip, deci dormim fiecare la casele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul il facem dupa bunul plac al participantilor insa eu vreau sa ajung la Krapets ca acolo is in ziua aceea niste prieteni.

Nu-i bai, noi suntem mai aproape, putem schimba dupa traseul. Ce e de vazut/facut la Krapets? Plaja?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ziceam vreau sa ma vad cu oamenii aia p-acolo. Stam 1-2 ore si apoi ne mai putem plimba. Nu merg pentru plaja. :)

 

Nu-i bai, noi suntem mai aproape, putem schimba dupa traseul. Ce e de vazut/facut la Krapets? Plaja?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' de plaja stii ceva? O fi interesant pe acolo? Parca as avea ceva chef si nu vreau sa ma imbulzesc la noi pt. 1 metru patrat, mai bine plec la un 5 dimineata la bulgari si dupa vad eu... Traseul cred ca o sa fie negru voda si dupa spre litoral, e ceva mai lejer pe acolo decat vama/2mai.

 

Urmaresc topicul si daca decidem sa venim cu voi, ne auzim pe vineri (asta presupunand ca nu imi anuleaza iar astia de la munca 'concediul de 2 zile' :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu la ei e mai buna plaja. Cum sa iti anuleze concediu de 2 zile, nebunie curata :).

Sigur ne auzim pe vineri.


» Post actualizat in 06 Aug 2014 08:54

Da' de plaja stii ceva? O fi interesant pe acolo? Parca as avea ceva chef si nu vreau sa ma imbulzesc la noi pt. 1 metru patrat, mai bine plec la un 5 dimineata la bulgari si dupa vad eu... Traseul cred ca o sa fie negru voda si dupa spre litoral, e ceva mai lejer pe acolo decat vama/2mai.

 

Urmaresc topicul si daca decidem sa venim cu voi, ne auzim pe vineri (asta presupunand ca nu imi anuleaza iar astia de la munca 'concediul de 2 zile' :D )

Din ce stiu la ei e mai buna plaja. Cum sa iti anuleze concediu de 2 zile, nebunie curata :).

Sigur ne auzim pe vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa iti anuleze concediu de 2 zile, nebunie curata :).

 

Pedeapsa ca am plecat 9 zile in concediu in iulie! :crack: Nu e prima oara cand petrec weekendul la munca si bifez 7/7. Ce sa fac daca am colegi cretini care nu se descurca si au ramas in urma cu niste chestii... Da' lasa ca la iarna le-o frig si eu! :tempted:

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, dar nu pot veni sambata asta pe traseul asta. In schimb pot duminica. Fac un nou topic cu Duminica ;)

Drum bun sa aveti si distractie placuta! Sa va intoarceti cu bine (ca sa veniti si duminica cu mine)

Godspeed !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe unde e traseul si ce se face acolo? :)

» Post actualizat in 06 Aug 2014 07:58

Ah,gata,am vazut,e la mare.

Se poate face nudism, mai ales daca vine si Iulia. E o plaja salbateca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...