Sari la conținut

Proiect Enduro/cross Nici Eu Nuj Cum Sa-i Zic


Postări Recomandate

eu ti-am inteles punctul de vedere de la inceput iar prin faptul ca vrem as facem o cheta am vrut sa iti arat ca apreciez entuziamsul tau ...si eu la 13 ani jumate m-am apucat de motociclism si am trecut prin mobra hoinar java minsk etc etc ...acuma am trecut la lucruri mai seriose ...adica imi pot permite mai multe si m-am gandica mi-ar place sa ajut pe cineva care stiu ca ajutporul meu va fi apreciat nu mi-o lua in nume de rau nu am vrut san jignesc ci sa ofer sprijin BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ti-am inteles punctul de vedere de la inceput iar prin faptul ca vrem as facem o cheta am vrut sa iti arat ca apreciez entuziamsul tau ...si eu la 13 ani jumate m-am apucat de motociclism si am trecut prin mobra hoinar java minsk etc etc ...acuma am trecut la lucruri mai seriose ...adica imi pot permite mai multe si m-am gandica mi-ar place sa ajut pe cineva care stiu ca ajutporul meu va fi apreciat nu mi-o lua in nume de rau nu am vrut san jignesc ci sa ofer sprijin BAFTA

 

Exact asa, am gandit si eu !

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am lasat

tu m-ai lasat

el/ea m-a lasat

noi ne-am lasat

voi ma-ti lasat

ei/ele m-au lasat

 

 

 

 

 

:banana: :D :D :P

 

hai ca devine foarte distractiv dialogul pe aici :lol:

 

alex daca tot te-ai prins in joaca vezi ca mai ai de lucru la randul 5 :finger:

 

parerea mea este ca trebuia sa intelegi altceva nu sa te pui la asa munca grea.

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: nu cred ca pt o greseala trebe facuta atata zarva :finger:

 

 

 

in fine.....am prins si eu un petec de net si m-am gandit sa va zic ca e gata mai de legat 3 fire pt aprindere si fac cateva ture cu el sper sa pot pune cateva poze cu rezultatul munci mele:D

Editat de stefanmatryce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: nu cred ca pt o greseala trebe facuta atata zarva :finger:

in fine.....am prins si eu un petec de net si m-am gandit sa va zic ca e gata mai de legat 3 fire pt aprindere si fac cateva ture cu el sper sa pot pune cateva poze cu rezultatul munci mele:D

 

Eu astept sa vad ......... !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea a fost sa imi construiesc un motor de teren de strabatut padurile si coclaurile cu cati mai putini bani .asa ca am inceput sa caut pe net piese dar la un moment dat am vazut un anunt cum ca cineva ar vinde un cross mai vechi cu 150 E imediat am luat legatura cu respectivu si pana la urma am reusit sa il cumpar cu suma de 3 mil lei .este vorba despre o gilera de prin ani 89 de cross in stare destul de deteriorata dar cu mici eforturi am pus la punct cadrul numai ca pe el are un motor de mobra pe care cat de curand am sa il arunc la cosul de gunoi:D acu am ajuns in stadiu in care imi trebuie un motor functional si nu stiu ce sa aleg

initial m-am gandit la un motor de japoneza dar dupa ce am vazut cam cat costa mi-a cam trecut gandul acu am alt gand despre un motor de cz de 175cc are vreo 15 cai si cred ca e destul de bunicel pt cadru (pretu de 2,5mil) avand in vedere ca ea la inceput a avut un motor de 50cc cu vreo7-8 cai c....acum nu stiu c sa fac sa il iau sau aveti alte pareri uite si cateva poze cu motoru :finger:

astept muuulteeee pareri ca sunt incepator

Problema ta se poate rezolva simplu.Motor Aprilia RS(Rotax) din care sant o gramada aduse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...