Sari la conținut

Tacanit motor


sarpee
 Share

Postări Recomandate

De ceva timp am sesizat acest tacanit, pe care il aud cel mai bine la relanti..in ture pare sa nu se mai auda.Aveti idee cam ce ar putea fi ?

 

 

Editat de sarpee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era bataie de motor nu ar mai fi mers asa rotund, ar fi invartit greu . Cand am vazut ca e vb de r6 am zis ca e vorba de tacheti, se mai uzeaza pastilele si prinde joc. Din clip as spune ca ai galeria de evacuare slaba si scapa gaze pe la un cilindru, sau ar putea avea o gaura.

Bataile din motor apar de regula in urma a cativa km fara ulei, acum tu stii ce ai facut.


» Post actualizat in 17 Aug 2014 10:26

incearca sa tii mana cat mai aproape de fiecare teava a geleriei chiar la intrare in chiuloasa si vezi daca simti scapari de gaze. ai grija ca s-ar putea sa iti ramana pielea pe acolo daca le atingi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu asa am luat-o(era lovita si 2 tevi de evacuare indoite) se si vede ca au fost indreptate cele din mijloc, baiatu' de la care am luat-o a spus ca tacanitul este de la tevile alea care erau indoite, eu am indreptat galeria la un mester si am pus-o la loc avea si garniturile de evacuare, dar am observat ca nu au intrat destul in chiuloasa cu toate ca le-am strans maxim zic eu. O sa ma uit sa vad daca am scapari pe undeva sper de la evacuare sa fie problema.

Editat de sarpee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

garniturile alea se mai taseaza si ele... sau poate de la indreptat a ramas ceva distanta, poti sa faci unele mai groase la un atelier specializat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit problema tacanitului, dupa ce am incercat sa mai strang suruburile de la galerie am verificat traseul evacuarii si am vazut pe finala 2 nituri care erau slabite si zornaiau in voie..

 

Multumesc pentru ajutor..

 

 

http://i57.tinypic.com/ddzx21.jpg

Editat de sarpee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...