Sari la conținut

Negru mat...lucios?


Postări Recomandate

Va salut,

 

Duminica am o sedinta foto pe moto, niste colegi vor sa experimenteze pe mine niste poze. Ii las, ce sa fac :crack: . Va rog sa-mi spuneti, si sa nu radeti de intrebarea mea, cum dracu fac ca negru mat pe care-l am sa fie cat de cat....lucios? :) Baietii au aparate destul de profi si clar vor scoate in evidenta si zgarieturile de pe carene, dar nu e bai, ca se scot prin editare foto. Insa eu, inainte, cum as putea-o pregati? Exista o solutie pe care sa o cumpar si sa o dau pe carene+rezervor? Asta dupa ce o spal...

 

Voi reveni cu pozele :)

BR,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incerci si cu asa ceva:

 

post-66628-0-88267300-1409665061_thumb.jpg

 

Sau cu orice polish auto in general ... doar sa ai grija, odata ce ai dat luciu unei vopsele mate o sa cam ramana asa ... eu am facut treaba asta cu o casca neagra mata si a ramas semi-lucioasa pana la sfarsitul vietii :)

Editat de Dan.Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cumperi de la reprezentanta motul, e aproape de tine daca stai in Popesti, pe linia 102. Costa vreo 30 de leispray_shine_and_go_E5__01710_zoom.jpg

 

+1 Recomand. Pana si baba mea de 20 de ani s-a simtit tinerica cand am rasfatat-o cu Motul ;)

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e si ideea,ca nu vreau sa dau jos negrul mat,exclus. O fi el pretentios dar cum vine pe motor...no way dude! Am sa incerc sa iau astazi acel flacon, o spal si o dau imediat. Sa vedem cum se pastreaza iar vineri o dau iar...iar duminica inainte de poze iar:)

Merci de pont.

 

BR,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Cum motorul este up&runing, sedinta foto sta in picioare. Spuneti-mi va rog niste peisaje (timp de zi si seara) pe langa Bucuresti, unde intr-adevar s-ar preta niste poze.

Ma gandesc la:

- depozite & cladiri parasite

- o balta / o apa in care sa se reflecte soarele

- dealuri, campii

- ce va mai trece prin cap

 

Merci,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poarta 4 la faur. In pasaj victoriei dupa ora 10 pe liniile de tramvai. Langa piata de flori cosbuc pana in piata de flori pe partea dreapta e o strada care este i vale cu u peret imens de caramida. Cauta pe facebook Ciprian Mihai Photography sa vezi cat de cat locurile .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Podu' de la Orhideea cand nu e circulat.

 

Sau daca vreti ceva hardcore shit -> groapa de gunoi de la Glina :) E si aproape de tine...

Esti invidios de ma trimiti la Glina :) Nu ai zice....e aproape de "noi". Zici doar de mine, ca tu stai in Pipera si eu nu stiu :))))))

Editat de SuzukiRf600R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...