Sari la conținut

Accident - AUTO vs PIETONI - carnagiu in Constanta


SyDemon
 Share

Postări Recomandate

Din start precizez ca - NU a fost implicat nici un motociclist ...dar ce s'a intamplat acolo e cumplit si poate se pot trage invataminte.

 

http://www.reporterntv.ro/stire/carnagiu-oameni-omorati-si-raniti-pe-o-trecere-de-pietoni-din-constanta-de-un-sofer-neatent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ti-e si cu 'tinerii' astia si cu gagicile in masina... Astia ziceau ca a fortat semaforul si dupa ce a vazut ce a facut i s-a facut rau. Inca sunt urme de sange pe acolo, nasol de tot... Eu sunt oripilat de cat de multi oameni din astia trecuti de o varsta au " 'probleme' pe cap si nu isi permit sa se gandeasca si la trafic". In frunte cu taicamiu, mai vorbeste si la telefon, e jale. Pana acum nu are nici un accident din vina lui si (alaturi de altii de varsta lui pe care am avut alegerea neinspirata sa ii trag de maneca si sa le arat ca gresesc in unele situatii) se lauda cu asta si nu inteleg ca e de ajuns doar o clipa de neatentie pt. a se intampla o tragedie. Pe mine tot un neatent din asta m-a bagat la 2 cm de bordura intr-un giratoriu dupa ce a sarit 2 benzi. Si tot eu sunt nebunul care se baga, desi imi tineam banda iar cretinoidul mustacios nu avea nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zice acolo în articol ca l-au resuscitat și pe șofer, deci e posibil sa fi făcut infarct pe bune...

Pai cand vezi ce balarii faci, te apuca inima. Pana la proba contrarie, eu nu cred ca i-a fost rau inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu era o problema medicala nu accelera in loc de franare de parca ar fi fost incepator.

Daca iti mai aduci aminte, prin primavara m-am apucat sa dezmembrez mobreta, un tdm si am zis ca nu ma mai sui pe troaca cu 2 roti in tara asta. Motivatia a venit in urma unei situatii in trafic cand intram lejer intr-o intersectie pe verde, primele 2-3 secunde cu 45-50 la ora (si vina mea aici) si era sa ma tamponez de un c.retin care intrase in mod asemanator pe rosu si acelasi comportament: accelera. Intersectia de aici e destul de mare, nu se strabate chiar repede. Aceeasi situatie o vad de nenumarate ori in intersectia de langa locul de munca, unde accelereaza toti tampitii si se intra pe rosu cu viteza. Cum ziceam, imi rezerv dreptul la opinie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@banzay ! mai prosti ca in Cta rar am vazut , no offence dar de ani de zile sunt niste cretini acolo ce n-ai vazut , poate tembelii din Bz sa-i depaseasca dar slabe sanse . Se distrug cagerii intre ei , ce sa mai zic de motociclisti care sunt ca praful in aer , nici nu-i vede nimeni . Niste tantalai in Constanta de nu credeam veodata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@banzay ! mai prosti ca in Cta rar am vazut , no offence dar de ani de zile sunt niste cretini acolo ce n-ai vazut , poate tembelii din Bz sa-i depaseasca dar slabe sanse . Se distrug cagerii intre ei , ce sa mai zic de motociclisti care sunt ca praful in aer , nici nu-i vede nimeni . Niste tantalai in Constanta de nu credeam veodata !

In fiecare oras se circula diferit... Oricarui sofer i se va parea traficul "dubios" in momentul in care va ajunge in alta parte a tarii, indiferent de locul sau de bastina. Faptul ca iti permiti sa cataloghezi intreaga populatie a unui oras dupa propriile tale standarde in materie de condus, spune multe despre tine. Vroiam sa fiu civilizat, dar nu pot :( si trebuie sa indraznesc sa spun ca esti un prost si un dobitoc, iar "uitandu-ma" la tine ma pot intreba doar de ce mai tine pamantul un jeg ca tine? Problema voastra, astia mai isteti din alte orase, este ca veniti aici in Constanta sa vedeti "garla", dar aveti pretentia sa conduceti la fel ca acasa. Mergi (cuvant jignitor) civilizat in treaba ta si n-o sa te deranjeze nimeni. P.S. Civilizat nu inseamna sa "blochezi" banda 2/3 mergand cu 40 km/h, ca sa vada pisi ce frumos e la Mamaia si fraierii care se grabesc saracia ta adusa din Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Dar daca omul a spus ce gandeste, care i problema ? Pur si simplu aia e parerea lui despre soferii sau lumea de acolo si gata. Esti tu un mare nesimtit ca il faci in toate felurile. Ce repede te ai enervat, of of, nervosule..

In fiecare oras se circula diferit... Oricarui sofer i se va parea traficul "dubios" in momentul in care va ajunge in alta parte a tarii, indiferent de locul sau de bastina. Faptul ca iti permiti sa cataloghezi intreaga populatie a unui oras dupa propriile tale standarde in materie de condus, spune multe despre tine. Vroiam sa fiu civilizat, dar nu pot :( si trebuie sa indraznesc sa spun ca esti un prost si un dobitoc, iar "uitandu-ma" la tine ma pot intreba doar de ce mai tine pamantul un jeg ca tine? Problema voastra, astia mai isteti din alte orase, este ca veniti aici in Constanta sa vedeti "garla", dar aveti pretentia sa conduceti la fel ca acasa. Mergi (cuvant jignitor) civilizat in treaba ta si n-o sa te deranjeze nimeni. P.S. Civilizat nu inseamna sa "blochezi" banda 2/3 mergand cu 40 km/h, ca sa vada pisi ce frumos e la Mamaia si fraierii care se grabesc saracia ta adusa din Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-ai @trotinel despre ce vorbesti ! Cunosc mult prea bine traficul de acolo . Parerea mea despre cum se conduce in Cta ramane aceeasi : talambi care s-au vazut la volan si se cred cineva .Nu toti , doar ca sunt multi . Asa ca o intrebare : stii scoala 4-5 ? Ce troleibuz trecea pe strada Maramures ?

Editat de remu1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca omul a spus ce gandeste, care i problema ? Pur si simplu aia e parerea lui despre soferii sau lumea de acolo si gata. Esti tu un mare nesimtit ca il faci in toate felurile. Ce repede te ai enervat, of of, nervosule..

Vezi-ti de drumul tau, frumoaso ! I-am raspuns exact cu aceeasi moneda. Ti-as raspunde si tie, dar nu-mi permit sa jignesc o femeie.

 

Habar n-ai @trotinel despre ce vorbesti ! Cunosc mult prea bine traficul de acolo . Parerea mea despre cum se conduce in Cta ramane aceeasi : talambi care s-au vazut la volan si se cred cineva .Nu toti , doar ca sunt multi . Asa ca o intrebare : stii scoala 4-5 ? Ce troleibuz trecea pe strada Maramures ?

Ah, esti din Piata... Am inteles, asta explica tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strada Maramures este in Piata Chiliei. Ce autobuz trecea p-acolo si daca trecea nu stiu, ca n-am fost sofer de autobuz in tinerete. Buna recomandarea ta. Iti recomand sa-ti iei recomandarea in serios si sa te abtii de la a jigni sute de mii de oameni pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@trotinele , @trotinele , esti tare pe forum ...... Nu voiam sa o spun , dar o sa-mi dai dreptate odata la ce am scris .

N-am cum sa-ti dau dreptate. Eu tot in Constanta conduc si gresesti teribil spunand asemenea lucruri. Idioti la volan exista in orice parte a lumii, insa sa spui ca "x-estenii" sunt cretini, prosti, dobitoci, etc este total deplasat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt total de acord ! Si mie mi se pare hazardat cum se conduce in Bucuresti sau in Suceava, dar nu ma vezi spunand public ca aia toti sunt niste prosti. In Bucuresti e la moda "bagatul la intimidare" cand vrei sa schimbi banda, cand vrei sa iesi de pe un drum fara prioritate etc. Initial mi se parea razna si la randul meu spuneam "doamne, ce dobitoci", insa in timp am inteles ca asta e stilul de conduc practicat in acele locuri si ma adaptez, nu arunc cu cuvinte jignitoare aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@trotinel : am condus ani de zile acolo si astfel am tras concluzia , nu din auzite sau din ce am citit pe forumuri . Nu stiu de ce nu crezi . Intreaba-l pe @banzay , pe @sy demon si altii din Cta si ai sa vezi ce-ti spun . Parca nu traiesti acolo men , no offence .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...