Sari la conținut

Fara cuvinte... Numai imagini...


Postări Recomandate

Dacă le-a editat culorile înseamnă neapărat că ştie să editeze fotografii într-o asemenea măsură încât să facă şi modificările ce le-ai menţionat tu?

Cunosc persoane care editează poze zilnic.. în Picassa!

 

...

 

E vorba de bun-gust, nu de cât de talentat e unul şi altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa spun decat ca gusturile nu se discuta. :)

PS: @hardknot: zonele arse din cadru nu le recuperezi oricat ai edita. Insa poti face HDR in cazul in care ai un contrast prea mare de luminozitate (vezi poza lui Saw, care n-ar fi iesit asa daca nu folosea tehnica asta). ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poza se poate edita suficient de mult incat sa rezolvi problemele de luminozitate fara sa scoti HDR. Degeaba faci HDR daca nu se observa putin acel aspect ireal. Ok, userul pune multa culoare, exagereaza cu un blur de miniaturizare.. dar pozele sunt bune. Am vazut poze de nunta(pt fotografii care se bat cu pumnii in piept) care erau praf si extra-mega editate ca sa acopere puuuutin incompetenta pozacului.

 

Ati vazut si voi 3 poze mai spre profi si v-ati strans sa aruncati cu noroi. Puneti va rog fotografii HDR facute de voi sa vedem cu ce va laudati... ca oricine poa' sa critice si de fapt sa nu fie bun de nimic.

Poftim:

 

 

 

si lista poate continua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc foarte mult atit pentru aprecieri cit si pentru sfaturi! Nu am avut nicio clipa intentia sa dau nastere la discutii mai mult sau mai putin aprinse ci pur si simplu am postat niste fotografii, pe un forum dedicat calatoriilor pe doua roti... Nu am avut nicio secunda pretentia ca ma pricep la arta fotografica. De fapt, asta este primul meu DSLR, pe care il am numai de trei saptamini si care din multe puncte de vedere este, inca, un "OZN" pentru mine... Asadar, pentru cei care chiar se pricep, este vorba de un canon 600D cu un obiectiv EF-S 18-135mm si pe care am montat un filtru cu polarizare circulara. Si bineinteles ca imaginile sunt editate... Imi cer scuze daca fotografiile mele au generat discutii cotradictorii, va asigur ca nu asta a fost intentia mea. Cam atit despre "poze"... Si acum, cine mai are rabdare, este invitatul meu:

(de preferat in HD)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Va multumesc foarte mult atit pentru aprecieri cit si pentru sfaturi! Nu am avut nicio clipa intentia sa dau nastere la discutii mai mult sau mai putin aprinse ci pur si simplu am postat niste fotografii, pe un forum dedicat calatoriilor pe doua roti... Nu am avut nicio secunda pretentia ca ma pricep la arta fotografica. De fapt, asta este primul meu DSLR, pe care il am numai de trei saptamini si care din multe puncte de vedere este, inca, un "OZN" pentru mine... Asadar, pentru cei care chiar se pricep, este vorba de un canon 600D cu un obiectiv EF-S 18-135mm si pe care am montat un filtru cu polarizare circulara. Si bineinteles ca imaginile sunt editate... Imi cer scuze daca fotografiile mele au generat discutii cotradictorii, va asigur ca nu asta a fost intentia mea. Cam atit despre "poze"... Si acum, cine mai are rabdare, este invitatul meu:

(de preferat in HD)

Chiar vroiam sa spun eu !!

De ce se deviaza intodeauna de la subiect la urma urmei pozele sau pus cu un motiv da ? si de ce nu privim obiectiv in veci ne place sa ne legam de rahaturi si prostii , si eu am fost criticat si mi sa atras atentia pentru gramatica mea (chiar ma lasa rece kktu de gramatica ) spun de ce am de spus si sa se inteleaga nu sa ma leg de tot felul de kkturi.

 

Asa ca prietene @un_oltean sa traiesti si mi-au placut pozele foarte mult si sa te bucuri in continuare de multi km.

 

Succese !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...