Sari la conținut

O mica aventura in M-tii Padina(Lacul Bolboci)


Postări Recomandate

Salutare.Azi m-am trezit cu un chef nebun de a ma plimba si m-am hotarat sa dau o fuga pana la Giurgiu.Am ajuns la capra , am incalecato si dai bataie.Prin oras am zis ca e prea penibil sa merg spre Giurgiu si m-am hotarat sa o iau catre Nord si vad eu ce fac pe parcurs.Am ajuns la Targoviste iar de acolo am tot mers pana la Padina si am ajuns la lacul Bolboci. la intoarcere am mers catre Sinaia si back to Bucharest pe DN1. O zi excelenta. :))

Editat de marianmarton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Uite așa mai află omu' lucruri noi.

 

Cum ar fi că V Stromul e capră.

 

Hai sa te mai invat una alta (dai o bere recompensa). De pe wikipedia citire de la familia Caprinae (tagma lu' capra): Members of the group vary considerably in size, from just over 1 m (3 ft) long for a full-grown grey goral (Nemorhaedus goral), to almost 2.5 m (8 ft 2 in) long for a musk ox, and from under 30 kg (66 lb) to more than 350 kg (770 lb). Musk oxen in captivity have reached over 650 kg (1,430 lb). Mai multe despre capre aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Caprinae

» Post actualizat in 04 Oct 2014 17:23

si daca te-am corectat si invatat pe tine... hai sa nu fiu partinic... catre initiator. Muntii sunt Bucegi. Nu exista Muntii Padina. Doar cabana si (cred) ca platoul de acolo...

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...