Sari la conținut

Accident Pod Basarab(Langa Carrefour)


G B V
 Share

Postări Recomandate

Acum o ora am trecut prin zona si langa carrefour,pe trecerea de pietoni era o bicicleta facuta acordeon, un motor tavalit pe jos(un cbr negru dezcarenat) si un ford focus accidentat in fata.Se pare ca masina a lovit din spate motocicleta.Nu stiu nimic altceva si nici poze nu am putut sa fac.Mi a facut semn gaboru sa circul.Motociclistul era ok.Se pare ca biciclistul a avut probleme.

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost in felul urmator: motociclistul a plecat de la semafor (pe verde) dinspre soseaua Grozavesti traversand Splaiul spre soseaua Orhideelor. In intersectia de la Carrefour un biciclist tembel a intrat in intersectie din directia perpendiculara, venind de pe Splai. Motociclistul l-a vazut, a inceput sa franeze dar biciclistul s-a gandit ca e mai bine sa incerce sa traverseze prin fata motorului.

Colegul l-a acrosat in roata spate, si a cazut. S-a ales cu cateva julituri si motorul tavalit rau, biciclistul doar cu roata facuta 8. Din cate am inteles, politia locala era chiar in intersectie cand s-a intamplat accidentul, motiv pentru care colegul a mentionat ca nici nu avea viteza mare. A venit SMURD-ul au constatat ca e toata lumea intreaga, au venit si de la rutiera, au constatat, au luat datele. Cu masina oprita era un martor al accidentului care a oprit sa vada daca motociclistul e bine si a asteptat politia rutiera ca sa declare in calitate de martor cele intamplate. Urmeaza sa se rezolve dauna provocata motociclistului.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunderea penala pentru fapte se face cu CI sau BI dupa caz (plus amenda ca nu are inca CI). D-aia se si cere permisul impreuna cu boletinul... fiinca nu vehicolul o comite ci jivina de pe el. Succes in perceperea corecta a realitatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja se cam impune RCA pentru biciclete. Asta ca sa mergi cu ea pe drumuri publice. Daca te plimbi prin parc sau prin munti...treaba ta. Cam ca la mobrele enduro.

Si cu pietoni cum ramana?

In alte tari e normal sa ai o asigurare de raspundere civila generala care acopera si daca distrugi din greseala in casa prietenului tau o vaza ming:

 

Asigurari de raspundere civila generala

Asigurari de raspundere civila generala, care acopera orice raspundere rezultata prin producerea unor prejudicii produse unor terte persoane, altele decat cele acoperite de asigurarile de raspundere civila pentru autovehicule, asigurarile de raspundere civila pentru mijloace de transport aerian si asigurari de raspundere civila pentru mijloace de transport naval. In aceasta categorie intalnim asigurarea de raspundere civila profesionala; raspunderea societatilor specializate, raspunderea civila legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerati domnule in... asta daca nu insistati sa va faca un moderator asigurare fiindca evident puteti debita vreun pocinog prin spatiul web.

Am auzit ca pisicutele la holiud isi asigura si unghiile false daramite siliconul... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tani J. Lopez pe vremuri si-a asigurat buciile.

 

Nu e exagerare, eu prefer sa platesc ceva banii in loc sa fiu dat in judecata pentru ca facut o boacana scumpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, fiecare-i cu alegerile lui in viata care-i e sortita. Eu prefer ca multi altii sa raspund de faptele mele si din acest motiv umblu in majoritatea timpului treaz, in depline facilitati adicatelea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunderea penala pentru fapte se face cu CI sau BI dupa caz (plus amenda ca nu are inca CI). D-aia se si cere permisul impreuna cu boletinul... fiinca nu vehicolul o comite ci jivina de pe el. Succes in perceperea corecta a realitatii!

Tu stii care este ratiunea unui RCA si ce inseamna fiecare litera?! De la ce o veni C-ul?! De la "penal"sau de la "civil"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...