Sari la conținut

Stie Cineva De Acidentu Asta?


VFRisyo
 Share

Postări Recomandate

http://link interzis/view?i=56729348c7&c=1

filmat in judetu brasov (cred). Cateva zile aveam numai imaginile astea in minte, deci NU E PENTRU AIA SLABI DE INIMA.

 

Stie cineva detali?

foarte nasol,sasperam ca sunt bine toti cei implicati in accident :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte nasol,sasperam ca sunt bine toti cei implicati in accident :peace:

Din ce imi amintesc, este un accident din 2004 (parca), din pacate motociclistul a murit. Motociclistul facea parte dintr-un grup care se intorcea de la Targu Mures, conserva a iesit in intersectie fara sa-l vada. Masina avea bineinteles cedeaza, iar motocilcistu viteza... combinatie fatala. Daca cauti s-ar putea sa gasesti si emisiunea pt ca a fost si TV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

groaznic, imi montez turela pe cbr si ies la vinatoare de conserve, sa-mi bag p...a. ginditi-va ca ce vedeti e valabil pt toate accidentele cu morti, poate chiar mai rau. majoritatea fiind din cauza conservarilor, care scapa cu leziuni, sau zgireturi, in timp ce noi ne transformam in pachete de carne.

 

TRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad, intradevar accidentul pare sa se fi petrecut in jud. Brasov, mai exact banuiesc a fi intersectia de la iesirea din Rasnov unde unul din drumuri duce spre Predeal, pe Rasnoava iar celalalt spre Pitesti, prin Bran/Moeciu.

 

Vazand filmuletul, m-a deranjat faptul ca nimeni nu facea nimic pentru cei accidentati si nu-i primul accident la care am intalnit fenomenul de "spectator".Recunosc ca nu prea mi-am actualizat legislatia dar la vremea cand mi-am obtinut eu permisul conducatorul auto era obligat chiar daca nu a fost implicat in accident sa acorde primul ajutor, prioritatea fiind in functie de cat de grava este starea victimei.N-am sesizat nici o incercare de resuscitare a motoristului sau macar intentia cuiva de a opri o conserva, de preferat ceva combi sau furgon si de a-l trimite spre spital, pasagerul conservei era doar usor incurajat.....in schimb am observat ceva conserve oprite la spectacol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

here we go again. conform unei statistici personale, toti utilizatorii cu 5 posturi au postat cel putin o data linkul catre acest accident si au intrebat "help, sunt incepator, ce motocicleta ar trebui sa-mi iau?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

groaznic, imi montez turela pe cbr si ies la vinatoare de conserve, sa-mi bag p...a. ginditi-va ca ce vedeti e valabil pt toate accidentele cu morti, poate chiar mai rau. majoritatea fiind din cauza conservarilor, care scapa cu leziuni, sau zgireturi, in timp ce noi ne transformam in pachete de carne.

 

TRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Fiecare placere cu risurile ei...Asta e, iti place sa te dai cu motoreta automat trebuie sa-ti asumi riscurile...

 

Nimeni nu vrea sa cada, nimeni nu-si doreste accident dar eu unu personal prefer "mai bine mort decat leguma" :wave:

 

"Wellcome to the jungle"..din pacate la noi pe strazi/ sosele e foarte valabila comaparatia :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

here we go again. conform unei statistici personale, toti utilizatorii cu 5 posturi au postat cel putin o data linkul catre acest accident si au intrebat "help, sunt incepator, ce motocicleta ar trebui sa-mi iau?"

 

 

Si o alta statistica personala, este ca mereu se gaseste un destept care sa aiba ceva de comentat la orice post, incepand de la acidente si terminand cu "cat e kg de ardei in piata"

Bafta

 

Gata m-am oprit nu am chef sa intru in polemici

Editat de VFRisyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite topicul de la vremea respectiva AICI

 

Intersectia e pe DN intre Bv si Sighisoara, exact inainte de Hoghiz, un pic in panta. Masina venea dinspre Bv, a facut stanga catre fabrica de ciment Lafarge, moto venea dinspre Sighisoara... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...