Sari la conținut

Zx-7-r


Alexyz2006
 Share

Postări Recomandate

Gu gsx-r ul de 750 nu m-am dat, dar cu zx-7r ul da si e o mobra interesanta. Un pic mai radicala fata de altele. Nu e un compromis.

Editat de Buster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gu gsx-r ul de 750 nu m-am dat, dar cu zx-7r ul da si e o mobra interesanta. Un pic mai radicala fata de altele. Nu e un compromis.

De ce faci afirmatia ca e mai radicala?!!? Ai mers si pe un gsxr?? Stiu ca fiecare cioara isi lauda puii ,asa zic si eu ca srad-ul e mult mai radical ca orice altceva.Ok asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu,obisnuit pe 125 m-am urcat pe S-RAD-ul de 750 al unui prieten.M-am speriat de ce poate sa faca.E generator de senzatii :ok: Cum piscam acceleratia,se ridicau acele in bord instantaneu :wave: .De aceea,prefer un 600 si din cauza consumului,banuiesc(,)ca e si mai manevrabila,si nici nu sare pe o roata cu a 2-a la 6000 ture :peace: .ZX-7-R-ul e mai brutal,mai domol,cum e,ca nu am avut ocazia sa merg.Daca as avea banii acum,cu siguranta as alege S-RAD-ul fara sa mai stau pe ganduri.Am mai mers pe FZR de 600,dar nici nu se apropie de S-RAD.Si mai e si pretul.La cat ajunge un S-RAD(98) si la cat ajunge ZX ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce faci afirmatia ca e mai radicala?!!? Ai mers si pe un gsxr?? Stiu ca fiecare cioara isi lauda puii ,asa zic si eu ca srad-ul e mult mai radical ca orice altceva.Ok asa?

 

PAi hai sa lamurim un pic... pe GSX-R ul de 750 nu am mers. Pe 600 si 1000 da. Cu YZF-ul de 750 nu cu FZR-ul de 600 da. Cu 1000 nu. De la Honda am mers cu destule. Desi la profil se observa ca detin un ZXR 750; sincer va spun ca prefer o Honda mai noua, dar deh.... posibilitatile.

Cand spun "radicala" nu ma refer la faptul ca e cea mai puternica, rapida, etc. Este perceptia pe care am avut-o eu pe baza experientei personale, fata de modul de dezvoltare a puterii, fata de etajarea cutiei, fata de pozitia de condus si fata de comportamentul motoretei mai ales la turatii ridicate fara amortizor de ghidon. Cineva cu alt grad de experienta (mai mic sau mai mare) poate avea alta parere. Nu am spus ca este cea mai tare; ci doar ca nu este cea mai buna varianta de compromis. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu multi ani in urma am avut sansa de a avea in posesie ambele modele (zx7 si srad 750) pe perioada verii iar ce iti pot spune e ca sunt motorete total diferite (zx`ul e un pic mai greu, are pozitia de mers mai agresiva, e carburator, gsx`ul e mai comod, injectie, mai multa putere, etc) iar ceea ce ar trebuii sa faci e sa mergi pe ambele, sa-ti poti face o parere si a te hotarii care iti place si care ti se potriveste mai bine.

Ambele sunt modele foarte reusite (zx`ul s-a fabricat pe o perioada de 12 ani iar gsxr`ul si astazi) si n-ar trebuii sa-ti faci probleme de fiabilitate ci mai degraba (ca la orice motor sh) sa fi atent la starea generala a motorului, cum a fost intretinut de fostii propietari, samd.

 

Bafta in alegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki este un producator mic de motociclete pe cand Suzuki incontestabil este un mare producator.Daca am face simple analogii cu alte domenii am putea trage o concluzie:"esentzele tari se tin...".E normal ca pe strada sa vezi mai multe Suzuki decat Kawa,e normal ca Suzuki sa fie mai laudat decat Kawa, insa adevarul este altul...Cu cat un model este mai des intilnit cu atat devine mai comun...copii va recomand cu o mare caldura GSX-R-ul de 750 in detrimentul ZX-ului!Cand Ferrari va produce acelasi nr de masini cu a altor firme BMW,Mercedes,Audi etc abia atunci o sa imi cumpar Suzuki! Si ca o promotie de Sarbatori de Iarna Suzuki face reduceri ptr cei ce au o scoala moto ptr incepatori! :peace: :wave::crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult celor care mi-au raspuns!Pana acum am mers doar pe S-RAD si m-a impresionat cat de usor si de manevrabil e,dar m-a uimit prin puterea lui.S-RAD-ul il iubesc de mult,si am vrut sa stiu cate ceva si despre ZX,pe care nici nu l-am vazut "pe viu". :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult celor care mi-au raspuns!Pana acum am mers doar pe S-RAD si m-a impresionat cat de usor si de manevrabil e,dar m-a uimit prin puterea lui.S-RAD-ul il iubesc de mult,si am vrut sa stiu cate ceva si despre ZX,pe care nici nu l-am vazut "pe viu". :bow:

Cand o sa il vezi te rog din tot sufletul meu sa iti faci o poza cu el...cine stie cand il mai intilnesti?Pana atunci asfalt uscat si sport la treaba cu SRAD-ul! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...