Sari la conținut

Soft Enduro Monteoru 2015 Martie 21-22


Postări Recomandate

Soso scuze daca te-am ofensat....dar pur si simpu am impresia ca m-ai judecat gresit in anumite considerente: Da m-ai prins, ca nu am tocit mai mult de 2 randuri de cauciucuri pentru ca ma dau de nici 2 ani, dar faptul ca vreau sa imi vad nivelul la soft enduro inseamna ca la nivelul asta merg soft. Si la soft enduro sunt 2 clase hobby si expert cand ai reusit sa castigi la una....incerci la cealalta daca acolo iesi ultimul te intorci la prima.... Iar referitor la organizator.....nu I-am reprosat nimic lui Teo ca nu el a taiat traseul....poate are si taiatul farmecul lui....ma prinde sau nu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bah bajeti,antrenati-va si veniti in toamna la EMD.Va asiguram ca traseul are CP uri si sunteti notati,asa ca puteti vedea cat de performanti sunteti.

Nu va cunosc pe nici unul dintre voi si nu va voi avantaja vanzandu-va track-ul sub 300 de euro.

De taiat daca taiati traseul va gasesc mistretii iarna cand cauta dupa ghinda.

Lasand gluma la o parte Alpanino,o prieteneasca nu este o cursa in adevaratul sens al cuvantului,fiindca nu exista podium, clasamente,cronometrare profesionista,regulament de punctare si depunctare,premii etc..

Tu ai fost sa te dai pe un traseu de antrenament sa iti vezi timpii si sa constati ca esti mai bun sau mai slab decat restul.Atat.Cum zice si Jumba,da-te tata in campionat,plateste-ti licentele,alegeti clasa de incepator si pune gazul.la sfarsit de an te vezi in clasament si te duci la cravata sa te aplaude fosilele FRM.

 

In rest, daca prietenii au ales hobby si sunt de profi,si te deranjeaza,nu te mai du tata decat acolo unde stii ca sunt toti de nivelul tau..

 

PS daca ai iesti la expert pe ultimul loc,nu te intorci cu coada intre picioare de unde ai plecat.Asta inseamna sa avansezi,continui aici la baietii mari daca vrei sa inveti ceva.

Gloria unei cupe castigate la Soft enduro nu este nici pe departe la fel cu gloria terminarii unui traseu de expert ,chiar si pe ultimul loc, la Deva,Sibiu,Ranca sau Valcea.Te pupa Fane.

 

Ps sa nu se simta nimeni ofensat,ma refer aici strict la dificultatea traseului si la nimic altceva

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fane merci de sfat! doar ca, eu cred ca toate discutiile au degenerat. nu nivelul meu sau al altuia este important....doar faptul ca depasesti pe cinvea....mergi pe traseu in ritmul tau mai lent sau mai rapid iar dupa 3 ore 20 de min in cazul meu termini o tura si constati ca tipul care tu l-ai depasit cu 2 ore in urma tocmai venise din turul 2 .....cum? 2 posibilitati 1 a trecut atat de tare incat mi-a intors casca invers si nu l-am vazut sau 2.....completeaza tu te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa iti explic . Plec cu amicul meu Radu in acelasi timp anul trecut de la Cluj pe traseu ( ma duc teava,depasesc la greu,pe Radu nu l-am mai vazut din primii metri),ajung la prima alimentare si intreb de el mai mult in gluma si imi spun organizatorii ca are 20 de minute in fata mea.imi cade fata. Plec disperat pe traseu in prind din urma la un dop,trec rapid de dopul ala ,Radu avea 4 T pe atunci si statea la coada sa imi faca loc si inchei cursa cu x minute in fata lui.

Mentinonez ca nici unul dintre noi nu gresise traseul,aveam toate cp=urile luate si nu ne-am vazut pe traseu nici un moment.

Asa ca, incurcate sunt caile cand mergi la enduro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alpanino, scuzele sunt acceptate. Te-am intrebat f serios de ce nu ai plecat in tura 2, nu a fost nici o bascalie. Si nu te-am judecat cu nimic, doar discutam obiectiv.Habar nu am de cand te dai, dar daca ai inceput de 2 ani, e cam devreme sa te gandesti la rezultate relevante, mai ai de consumat benzina destula. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plec cu amicul meu Radu in acelasi timp anul trecut de la Cluj pe traseu ( ma duc teava,depasesc la greu,pe Radu nu l-am mai vazut din primii metri),ajung la prima alimentare si intreb de el mai mult in gluma si imi spun organizatorii ca are 20 de minute in fata mea.imi cade fata. Plec disperat pe traseu in prind din urma la un dop,trec rapid de dopul ala ,Radu avea 4 T pe atunci si statea la coada sa imi faca loc si inchei cursa cu x minute in fata lui.

 

povestea asta cu "ma duc teava", "plec disperat" si "trec rapid de dopul ala" e a unui prieten de-al tau care se da bine presupun :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca pentru prima iesire e ok chiar daca unii se fura pe ei (de la jumatatea traseului NU mai erau urme :))) ) dar totusi pentru cei care vin mai departe decat bucuresti cam scumpa distractia asta de la monteoru
usor usor va deveni NEprieteneasca :))


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea:

unguru nu este de hobby,oricata pauza ar avea.si nici soso.si nici altii

au o scuza accidentatii

si da,este o zona pe care o stiu multi si se fura la greu.din primul an de cand am fost la monteoru am constatat asta.

din fericire nu conteaza decat pt aia de fura.teo este de vina,a creat un brand cu monteoru asta al lui.☺

nea ionut,daca te referi la prietenii care au stat 5 ore pe traseu,ma simt cu musca pe caciula☺

am prins ultimele portii de fasole totusi.

hai noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama mea dar ce e aici nebunie ,sa imi dau cu parerea si eu ideea cursei este ca toata lumea e fair play daca vi la Monteoru sa te inscri la experti si sa mergi pe hobby te ai furat singur ce rost mai are sa te sui pe scaun si sa spui ca esti inalt. etc etc in concluzie la urmatoarea intilnire o sa fac CP cu om ca sunt destui care sa u suparat la faza asta si nu nu cresc costurile de participare.eu dupa fiecare cursa tin cont de probleme si din cursa in cursa doresc sa fie cit mai bine si nivelul de participanti sa creasca. Multumesc tuturor participantilor care de data asta au luat contact si cu ceva noroi de Monteoru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare noroc ati avut ca nu am venit cu Macacu sa va aratam o ciordeala adevarata, nu asa, la misto 25-30 minute. BAAAA, pai daca veneam va dadeam 6 ture in 35 de miunte, asa ca, hai, fuga la antrenament ca vad ca la ciordeala sunteti praf. de bautura n-are rost sa va mai intreb ca nici acolo nu va pricepeti!

e luni seara, am plecat la carciuma, regulamentar, sa incep saptamana cum trebuie!!! ura si hai noroc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte inspirati au fost "batranii" care s-au bagat la hobby. Daca imi vedeam eu de treaba si ma inscriam la hobby, cum se cuvine dupa o perioada lunga de repaus, altfel era treaba. Asa, m-am dat la experti, am terminat traseul in aproape 4 ore, dar de sambata nu mai sunt bun de nimic. Ma dor toate, de parca m-au batut 20 de insi. :rusinica:Daca ma dadeam la hobby, ma intreceam si eu cu veteranii si acum eram atacat in discutia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea ionut,daca te referi la prietenii care au stat 5 ore pe traseu,ma simt cu musca pe caciula☺

da, sunteti pe lista aia. Si voi si Andrei si inca vreo doi. Oameni care zic eu mergem cam la fel. Ideea era ca eu nu sunt dispus la momentul asta al vietii sa fac 30-40km in 5 ore. Asta inseamna mult impins, intors, cazut, ridicat, incercat din nou. Respect efortul vostru dar pe mine nu ma tine

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))

 

 

ma doare burta

 

E clar. S-a inceput ciordeala si la prietenesti..........Daca venea federatia nu mai ajungeati aici :))

 

 

 

Oricum, can-canul vinde, bravo teo(ps imi pare rau ca nu am venit). Stef, ionut dau io berile anul asta sunteti simpatici rau, mi e dor de voi. Mai rad un pic........:))

Mare noroc am avut ca nu am venit, la asemenea contestatii cu siguranta intram in vizorul lui Kovesi.

 

Rusine celor care au furat la prima cursa prietneasca, bravo voua celor care v-ati dat, felicitari celor care au terminat traseul complet 2-3 ture ( sau cum a fost).

Iertatii-mi aroganta........ MAI RAD UN PIC...... regret ca nu am fost:)

 

Teo tine-o tot asa,un adevarat antrenament din toate punctele de vedere , bani sa iasa.

 

Pt cei care nu s-au prins inca , nu rad de evenimet , rad de atitudinea cu adevarat MOTOCILISTA

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fane merci de sfat! doar ca, eu cred ca toate discutiile au degenerat. nu nivelul meu sau al altuia este important....doar faptul ca depasesti pe cinvea....mergi pe traseu in ritmul tau mai lent sau mai rapid iar dupa 3 ore 20 de min in cazul meu termini o tura si constati ca tipul care tu l-ai depasit cu 2 ore in urma tocmai venise din turul 2 .....cum? 2 posibilitati 1 a trecut atat de tare incat mi-a intors casca invers si nu l-am vazut sau 2.....completeaza tu te rog

In primul rand sa ma prezint. Eu sunt numarul 4.

Si da, recunosc ca i am furat crampoanele lui "Alpanino" :))).

Nu m am intalnit cu el iar la finalul turei 1 nu aveam cum ptr ca a venit cu 30 minute mai tarziu.

Daca erai obosit puteai sa bei o bere te odihneai si mergeai mai departe. A zis bine un coleg mai devreme. Scuza asta cu fantoma nr. 4 care te urmarea prin padure e jalnica. Am depasit si am fost si depasit dar nu am contorizat.

Editat de Mihai Alin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viata fara enduro e "pustiu".ce ar fi o cursa frumoasa fără contestații?nimic..asa ca bravo Teo.Săracul cred ca nici nu știe ce măcel a fost aici pe forum,mai mare ca ala din pădure.@Ionuț,pentru Cluj întreaba pe @grex dacă exagerez cu ceva.ce sa fac vere dacă sunt bun????:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Prietenesti fiecare se da unde vrea. ce conteaza ??cine hotaraste la ce clasa sa te incadrezi si in baza a ce?? e strict de fun


» Post actualizat in 24 Mar 2015 05:06

BTW, salut nr 4, eu te am depasit pe ultima bucla de experti in prima tura unde te chinuiai sa treci de un perete. Totusi ai terminat cursa in fata mea.

P.S. Felicitari pt timpul de 1ora 39 minute in tura a doua fata de 3 ore in prima :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci Nr.4 eu te-am deposit imediat dupa start pana sa ajungi in paraul ala si tot acolo am inteles ca te-a mai deposit un coleg care apoi m-a deposit pe mine...bajbaiai cu inca un unul cu un ktm sau gas gas(nu sunt sigur de el) dar de tine sunt sigur ca mi-a ramas intiparit in minte echipamentul tau....pantaloni rockstar si motor Husaberg....si daca ma depaseai...nu era nici cea mai mica problema. insemna ca esti clar mai pregatit dar dupa cum spune si sst se pare ca ai recuperate in turul 2 ca Jarvis. oricum daca te simiti bine cu timpul facut...bravo te felicit dar poate data viitoare vii sa vezi si restu traseului ca mai sunt urcari coborari...bai de noroi si alte chestii marunte care te toaca...usor usor asta daca nu esti jarvis si te-ai inscris sub un nume fals ca sa razi de noi.

» Post actualizat in 24 Mar 2015 06:42

si ca sa nu se supere nimeni....adaugam o poza cu momentul in care te depasesc....ca nu degeaba am pus camera pe casca:) apropo nr.4 nu m-am deranjat ca ai ajuns inaintea mea....pentru ca nu ajunsesezi....daca iti aduci aminte eram vreo 4 baieti care stateam pe pietre acolo si tot treceai pritre noi iar eu te-am intrebat ce faci pleci in turul 2? si ai raspuns acum m-am intors din turul 2:) cel care ramasese mult in urma era unul de al meu cu care ma intreceam.....deci nu tu erai adversarul meu...ai fost doar unul pe care l-am remarcat....

» Post actualizat in 24 Mar 2015 06:44

Pozica :pics: :pics:

post-83207-0-58698200-1427179410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea inteleg cum vine treaba cu daca nu iti convine, incearca la campionat sa iti vezi nivelul... asta e ceva de genul ca daca nu iti convine in romania , muta te in germania... frate dar noi nu putem face chiar nimic calumea???adica daca e prieteneasca stam sa furam din traseu ca sa mai adaugam o cupitza de hobby la cele deja existente de la experti? pai pana una alta cred ca cine a facut asta si stiu ca au fost cativa care au fentat , s-au mintit decat pe ei. Cei de experti NU aveau ce sa caute la hobby sub nici o scuza. eu ma oftic doar ca am platit taxa si nici macar nu am plecat de la start ca nu a mers mobra... in rest ceea ce citesc aici, mi se pare de domeniul fantasticului... nu trebuie sa am sute de gume tocite sa vad cand ceva nu miroase a bine... e clar ca nu ai cum sa faci la prima tura 3 ore iar a 2-a in 1 ora jumate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nr.4 ce ne facem ca a mai aparut o filmare in care se vede cum rataceai cu Enduro Targoviste(filmarea este postata de el)...in momentul in care eu trec pe langa voi:) apoi tu ramai in urma......:) cred ca dupa treaba asta ma pot face militian de investigatii. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea inteleg cum vine treaba cu daca nu iti convine, incearca la campionat sa iti vezi nivelul... asta e ceva de genul ca daca nu iti convine in romania , muta te in germania... frate dar noi nu putem face chiar nimic calumea???adica daca e prieteneasca stam sa furam din traseu ca sa mai adaugam o cupitza de hobby la cele deja existente de la experti? pai pana una alta cred ca cine a facut asta si stiu ca au fost cativa care au fentat , s-au mintit decat pe ei. Cei de experti NU aveau ce sa caute la hobby sub nici o scuza. eu ma oftic doar ca am platit taxa si nici macar nu am plecat de la start ca nu a mers mobra... in rest ceea ce citesc aici, mi se pare de domeniul fantasticului... nu trebuie sa am sute de gume tocite sa vad cand ceva nu miroase a bine... e clar ca nu ai cum sa faci la prima tura 3 ore iar a 2-a in 1 ora jumate...

ba da Alex, se poate si este foarte logic...la tura 2 au invatat scurtaturile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut de la 525 la 300 ca deh e batran mosu si nu mai stie sa se dea cu autobuzul si de 3 ani ne dam doar la voineasa. m-a pus Claudiu sa marchez/demarchez expertii si aici ori te dai ori stai acasa ca nu are sens sa te deranjezi..

 

PS la cluj am iesit pe 4,primii 3 erau localnici si stiau fiecare colt de padure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut de la 525 la 300 ca deh e batran mosu si nu mai stie sa se dea cu autobuzul si de 3 ani ne dam doar la voineasa. m-a pus Claudiu sa marchez/demarchez expertii si aici ori te dai ori stai acasa ca nu are sens sa te deranjezi..

 

PS la cluj am iesit pe 4,primii 3 erau localnici si stiau fiecare colt de padure.

» Post actualizat in 24 Mar 2015 17:27

si? au mai fost si altii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...