Sari la conținut

Parere despre kilometraj


Leu
 Share

Postări Recomandate

Va salut. Intentionez sa achizitionez un zx6r 2004, dar singurul lucru ingrijorator este kilometrajul ei. 48000. Proprietarul afirma ca toate schimburile au fost facute la timp Ce parere aveti? Este prea mult pentru un speed? Ce interventii majore ati avut cei care au depasit un numar mare de kilometri? Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul de km nu este neaparat important, mai mult conteaza starea generala, functionalitatea, etc...

Intr-adevar, odata cu numarul de km adunati reviziile mai implica si alte schimburi care odata ce au fost facute nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.

Mai bine sa fie 48000 si in motor si pe bord decat 48000 in motor si 10000 pe bord.

Editat de manu_vvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca-i "correct" nr de km,nu-i f mult pt un moto de 10-11 ani,daca ai dubii.... mergi cu cineva care are habar sau mergi la un service moto,macar sa stai linistit si sa nu dai banii aiurea,acumdepinde cum se prezinta si la ce bani e toata distractia,in principiu pretul spune mult(dar nu-i neaparat concludent acest fapt) Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te uita la nr de km. sunt o gramada cu "15000" care schimba lanturi de distributie si au belele la motor sau cutie.

 

Daca e mobra ok, ia-o. 48k e chiar putin pt anii ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oarecum off topic: ce-am ajuns fratilor, sa punem la indoiala de fiecare data (masina/motor/tractor/etc) daca numarul de kilometri afisat pe odometru este corect sau nu. Asa am ajuns, sa ne inselam unii pe altii pentru bani; facand lucruri murdare.

 

Urca-te pe ea, fa-i o proba daca ai cum. Daca ai o cunostinta priceputa, zii sa arunce o privire. Apoi du-o la un service; daca esti din Bucuresti, ai atatea serviceuri care stiu ceea ce fac/zic/ofera. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma intereseaza pe mine, nu este daca kilometrii sunt reali sau nu. Eu presupun ca sunt. Ce va intreb eu este, la acest numar de kilometri, sau la 60 000 sau 70 000 sau 100 000 sau cat, duce, ce fel de interventii ati avut "voi". Sau ce stiti de alte speed uri? La ce kilometraj au ajuns?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...