Sari la conținut

MERGE CINEVA LA GARMISCH PARTENKIRCHEN 2015?


sebaro
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor! sunt Sebi din Deva,anul acesta asi vrea sa merg la intrunirea moto din Garmisch Partenkirchen in perioada 3-5 iulie am inteles ca se tine.daca vrea cineva sa vina poate sa posteze aici,ar fi fain daca am face o gasca sa mergem impreuna.bineinteles ca trebuie sa stim din timp.numai asa putem face programari pt cazare si sa organizam totul.eu am concediu limitat in acea perioada doar 2 saptamani si nu ma pot intinde prea mult. daca sunt si doritori din alte tari ne putem intalnii pe drum sau chiar acolo la locul evenimentului. de asemenea le multumesc anticipat celor care au fost acolo in anii trecuti si ne pot inpartasii din experienta lor avuta la acel eveniment(daca trebuie facuta ceva programare pt a participa acolo?ceva locuri de cazare prin imprejurimi?sau ce ar trebui sa stim despre acest mare eveniment?)eu nu prea am timp de net ca sunt mai tot timpul plecat dar incerc sa intru cat mai mult seara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrarea la eveniment e libera. Nu veti putea parca in incinta evenimentului propriu-zis decat daca ajungeti f devreme vineri. In rest, sunt parcari imense de jur imprejur, pazite, unde veti fi ghidati. Se poate parca si pe cele 2 trotuare de pe marginea drumului principal de intrare, daca gasiti loc.

Cazare se gaseste acolo si in imprejurimi, desi acum este destul de tarziu si ce era ieftin e ocupat demult.

 

Ideal ar fi sa cauti pe booking pe o raza de 20-30-40 de kilometri (inclusiv in Austria) si sa si iei cazarea, ca ce a mai ramas se da de la o ora la alta. In foarte multe cazuri, in localitatile situate pe o raza de 20-40 de kilometri, exista serviciu de transport contra-cost catre eveniment (shuttle bus), in ideea in care te duci, te cazezi, te imbraci lejer si te duci si bei ca omu' acolo. Anul trecut eu am stat in Lermoos (Austria) la Gasthof Juchhof si ei mi-au povestit ca exista posibilitatea sa ajungem cu o duba de persoane la Garmisch. Costul a fost de 50EUR pt dus si la fel pt intors; frumusetea e ca la fel de mult costa daca mergi 1 om sau 8 (cati incap in duba). Pentru a te intoarce, trebuie sa discuti cu soferul la dus, sa iei nr de telefon al dispeceratului lor (noi am primit o carte de vizita) si sa suni cu 2 ore inainte de a vrea sa te intorci. Bafta a fost anul trecut ca noi am prins un grup mai mare la intoarcere si am impartit cei 50 de euro cu ei.

 

Daca vrei sa-ti iei tricoul evenimentului stai cu ochii pe cortul din dreapta "circuitului" imprejmuit ca acolo vor fi; din pacate anul trecut s-au terminat f repede si nici nu au mai adus - sambata dupa ora 15 nu mai erau. Tot acolo gasesti echipamente, casti, cani, bandane, camasi etc etc. Peste tot se poate plati cu cardul, cu excetia chioscurilor foarte mici, gen cele cu carnati.

 

De fiecare daca cand veti cumpara ceva de baut, indiferent ca e bere, apa sau wiskey, vi se va opri o garantie de 2-5 euro (in functie de recipient si veti primi un jeton de plastic de o anumita culoare). Nu aruncati recipientele goale. Cu ele mergeti in zonele de colectare si veti primi garantia inapoi. De prisos sa mai spun ca era curat luna, nu?

 

In cortul mare (cel folosit si la Oktoberfest) este scena principala indoor si restaurant cu cam tot ce iti poti imagina de mancare - incercati ciolanul :)

 

Verificati site-ul BMW, acolo veti avea program, calendar, ghid cu tot ce se intampla acolo. Nu ratati muzeul cu "vechituri".

 

Daca vreti test-drive cu anumite modele, tineti ochii tot pe site, se vor deschide inscrierile acolo si trebuie facute de acasa si printata confirmarea.

 

E plin de politie pe drumurile de acces pe raza evenimentului. Atentie la viteza si linii continue. FARA ALCOOL calare!

 

Sa aveti distractie faina!


» Post actualizat in 21 Feb 2015 20:53
Si cateva imagini
» Post actualizat in 21 Feb 2015 20:55

Parcarea aia e doar UNA din parcarile la eveniment, cea mai apropiata de intrarea principala. Vizavi de ea se afla zona de corturi.

post-51350-0-22516700-1424551909_thumb.jpg

post-51350-0-48034700-1424551923_thumb.jpg

post-51350-0-45315700-1424551932_thumb.jpg

post-51350-0-45629400-1424551950_thumb.jpg

post-51350-0-33539500-1424551960_thumb.jpg

post-51350-0-84282700-1424551970_thumb.jpg

post-51350-0-44306700-1424551979_thumb.jpg

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dexxter multumesc pentru informatii!!este de mare ajutor tot ce mi-ai scris .


» Post actualizat in 22 Feb 2015 13:24

ovideo eu cand ajung acasa voi deja sunteti plecati.dupa cum am spus , concediul meu este doar 2 saptamani din 28 iunie-12 iulie.incerc sa vb daca ma lasa mai repede cu o saptamana si va anunt in zilele urmatoare.multumesc de invitatie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ovideo eu cand ajung acasa voi deja sunteti plecati.dupa cum am spus , concediul meu este doar 2 saptamani din 28 iunie-12 iulie.incerc sa vb daca ma lasa mai repede cu o saptamana si va anunt in zilele urmatoare.multumesc de invitatie!!

 

Cred ca este o neintelegere: tura noastra incepe vineri seara, 26 iunie la Viena si se termina pe 5 iulie. Tu de la Deva ajungi lejer intr-o zi asadar doar vineri 26 ar trebui sa-ti mai iei liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...