Sari la conținut

Care-i numarul tau norocos?


®azvan

Care-i numarul tau norocos?  

694 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 33,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • apriliacluj

    10507

  • ivan pedala

    6153

  • Taz Asg

    2802

  • pitesti2010

    2630

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pag. 88, mai sa fie.... numarul meu norocos

 

@RRS: fac si personal livrarea... imi cumpar un TIR, bag in ea vreo 20 de mobre si vin la fiecare acasa cu cadoul:) nu-i problema, va rezolv io pe toti!

Da Doamneeeeeeee!!! :mexicanwave:

Buna dimineata, fratilor!

Si la mine ploua de parca s-a cracanat ceru'!

Iau conserva si plec la plimbare...ca n-am stare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asculta-l pe Pacalicioss ca te gasesc si-n gaura de sarpe! Si moartea-ncet (adica no ase, ardeleneste, fezandat!) cica doare-al dracu'!

Vezi ca in Siberia am si rude...asa ca...cata-ti alt loc in care sa te ascunzi! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Nu,doamne fereste! Colegul spunea ca fiind iarna sa punem poze cu iarna. Eu am cerut o poza doar cu noi...ca sa ne stim. Nu am cerut nici cu motoarele,nici cu copiii,nici cu sotiile,nici cu masinile,nici cu vacantele noastre.bineinteles,fiecare a pus ce a vrut. Cuvantul nu l am ales eu cel mai bine,asta e clar. Si nu,nu fac cocalar pe nimeni! Dar e cam absurd sa ma apuc acum sa postez poze cu toate mobrele,masinile,utilajele (si sunt f multe,crede ma) ..ca sa ce? Ca sa vada altii ca eu am? Nu,nu merg pe ideea asta ;). Scuze Cristi,dar nu era nimic la adresa nimanui!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antigelul trebuie schimbat la 3-4 ani indiferent ca mai rezista sau nu la inghet la minus x grade.Proprietatile lui sunt si de ungere a pieselor pompei de apa.Aceasta proprietate se pierde in cei 3-4 ani,asa ca schimbati-l,nu va zgarciti la cativa lei.O pompa e mult mai scumpa...

Pe deasupra schimbati uleiul din telescoape si lichidul de frana din instalatie,inclusiv cel din pompa de la maneta ambreiajului-daca ambreiajul este actionat hidraulic.Astea sunt operatiile ce se fac la 3-4 ani MAXIM!De ulei si filtru de ulei la motor,si curatirea sau inlocuirea filtrului de aer,inclusiv bujiile,nu mai spun.La un second-hand,mai ales la unul la care nu stii mare lucru ca istoric de service,astea TOATE trebuie facute!Apoi le notezi matale intr-un caiet,ce si cum la cati km au fost facute!

nu se pune problema sa nu le schimb pe toate. ideea e ca nu m-as apuca acum sa desfac nimic la motor ca nu am timp. si ca sa stau linistit peste iarna as verifica daca antigelul isi mai face treaba la -5grade. iar legat de lichid de frana, ulei, filtre, servisare furca si ce mai e de facut si de verificat imi propuneam sa ma apuc de toate la inceput de primavara (dar pentru asta imi trebuie o saptamana de concediu)

le-as putea face daca as avea garajul aproape de unde stau, dar e la 5 km si pot intra doar cand e proprietarul acasa. e o chestie temporara pana gasesc un garaj in apropiere de casa sa-l cumpar.

 

Ps de la ora 11 scriu mesajul asta:) am dat 8 gauri, am montat un cuier, am schimbat o priza si am tras un cablu prin perete. si cand am aterizat pe scaun am vazut ca nu am dat POST :))

 

LE. voi e nebuni? vine iarna chill, nu inteleg de ce trebe sa se incinga spiritele cand puteti face foc in soba.

 

e la "altitudinea" fiecaruia sa faca selectie intre ce il intereseaza si ce nu.

 

O duminica frumoasa va doresc.

Editat de RRS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Vad ca faci o drama in continuare. Nu vreau sa ma cert cu tine,nu te am facut nici direct nici indirect.cunosc cocalari o gramada si tot nu le o spun. Hai sa nu ne certam sau sa ne contrazicem aici ca nu e cazul. Am zis si scuze..tot nu e deajuns. Hai sa lasam targuiala si vorbele aiurea pt altii. Sa aveti o zi faina si colegu noroc la loto! Va salut!

Ai cerut poze cu noi si atat pe un forum MOTO,nu Darco?

Ati postat poze cu voi si copiii vostri,eu am postat poze cu mobra/mobrele noastre(ale familiei),repet,pe forum MOTO!

Si eu sunt indirect facut cocalar?

Mare atentie la exprimari,RESPECTUL e mai presus decat mobre,copii,iarna,saniute,etc!E BAZA intr-o societate!

 

Vrei sa fiu si eu cocalar,Darco?Ti-as putea fi tata,daca asta are vreo importanta...

 

Oricum va las sa postati voi,cocalarisme si poze cu cocalarismele voastre!!!

Am sa ma retrag in zonele unde nu "se da peste bot" si dup-aia se cere scuze,cred ca-i mai sanatos pentru mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Pai in cazul celor 5 numere, nu cred ca ar avea bugetul necesar nici pt mobra lui. Ti am spus dece mi am luat warn,! Pai si chiar daca il faceam cocalar, nu are dreptul . Nu l am injurat, nu i am vorbit urat. La fel si cu tine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce te suparasi Cristisoare, ca doar asta provine de la bautorul de Coca-Cola (cocalar)?! Ori tu nu gusti Cola...ahaaaaa, acu' te-nteleg!

Io daca beau Cola, nu sar de coor in sus chiar daca mi se zice pe sleau, fiindca stiu ce beau si...stiu cum sint! :alcy:

Hai, lasa supararea si mai bine te-ai gindi in ce satuc din Mongolia te duci, ca si pe-acolo am cunostinte...asa ca tot te dibui! :crack:

Mai bine ai renunta la ideea de a ciomui biata motocicleta si atunci te-as stringe-n brate, ca mi-ai deveni brusc tare drag, asta nu ca nu mi-ai fi! :hug:


» Post actualizat in 22 Nov 2015 15:01

Bafta colegului la alea sase cu noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io tare sper sa castige nenea Bubbe la loto sa se linisteasca lumea din baut coca cola si sa trecem la un vin de coacaze sau o bere.

 

... la cat e extragerea? nu ma uit dar sa stiu la ce ora incep sa apara postarile de la un milionar:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu vreau sa ma gindesc ce se intimpla daca musiu Cristi era oltean! Era prapad pe forum, iar pe sosea genocid!

Ba, da' suparaciosi mai sinteti, in zona aia! Da' stiu io ca o sa-ti treaca, esti baiat mare si colegul nu cred ca a vrut musai sa te atace, vad ca si-a cerut omu' si scuze...! Paseaza-mi mie jignirea, descotoroseste-te de ea si considera ca m-a facut pe mine cocalar! Am si BMW-eie, chiar expirate, stau la casa (da' n-am bloc!), n-ascult manele, da' imi plac baladele (rock!) si cind sint suparat mai omor cite un motociclist in trafic (azi ploua si nu am gasit motociclisti, asa ca am vrut sa omor un popa, cu un Passat cu numar BOR care mi-a taiat fata de era sa il fac muci, norocul cu sistemele astea de pe Bembeleu!)...deci, ma incadrez, da?!

Hai, pup-o bericioaica si lasa supararea, ca viata-i scurta, imbirligata si plina de c.acat, precum paru' de la coor...si nu merita sa ti-o petreci suparat! Seara faina si norocoasa!

Plec sa devorez niste ceafa, mici, cirnati,...si alte legume eco...plus ceva bere (fara alcool, ca fac urit la beutura!)! :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar n-am,dar am auzit ca,prima conditie sa castigi,e sa joci... :crack:

Daca nu castiga Bubbe in seara asta, o pun pe "Bubbles" sa joace si ea (Bubbles ii zic la pitica mea ca ii place sa faca balonase din saliva si se amuza cand se sparg.)

 

Desfac si eu o bere in cinstea voastra. :drink:

 

@ivan Pofta buna la legume

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Faci o drama din nimic! Naspa ! Deci cei ce poseda unul sau mai multe bmw'uri, in logica ta sunt cocalari, este? Imi pasezi indirect mie cuvantul, da? Ok, fie. Eu nu ma supar. Sfaturi nu ti accept pt ca mi organizez viata f bine si nu i loc de editat. Inchei cu tine, aici, orice fel de discutii, ca n am vreme sa mi bat capul cu unul suparacios, care dupa "explicatii" si mai mult de atat, scuze, insista pe subiect ca curca la lemne. Serbus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, cum e cu numerele?! Acu' cu burta plina ochi parca altfel vaz lumea! Mi se pare ca aici e distractia cea mai mare de pe forum, unu-i cocalar ca bea Cola, altu' ca are Bembeleu...si tare as vrea sa cistige omu' ala odata la 6/49 ca sa-mi mai ia o Bembelica de 800 (macar) sa ma cocalaresc definitiv! :crack:

Asta ca sa am cu ce sa-l fugaresc pe asta micu' si agitat, pina la Cercul Polar! :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amu am ajuns acasa. Am fost la un film cu Fiul meu. Bineinteles am luat si beletu la loto. Conform traditiei si superstitiei luni dimineata ma uit sa vad cat am castigat :)

Oricum va tin la curent colegilor!

PS1. Va rog sa va linistiti cu totii, chiar nu are rost sa ne certam, o mana de oameni am facut despre nimic un topic de 100 de pagini. Keep walking oameni buni!

PS2. Jale cu fraier.dayul asta... si acum sunt full magazinele de ...fraieri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...