Sari la conținut

Cablu De Ambreiaj


SHOEI
 Share

Postări Recomandate

Am o mare rugaminte la voi !!! Va rog sa ma ajutati sa gasesc cablu de ambreiaj pentru CAGIVA mea !

S-a rupt de sus de la levier !!! Poate s-ar mai putea face ceva cu vechiul cablu, dar sincer, prefer unul nou.

Si pentru a-i da motiv de ras lui Razvan (aka SILROW), dupa ce am dus-o de cornite 5,5 km si am bagat-o in curte, am scapat-o pe partea dreapta :bow: :bow: :lol: si i-am rupt si oglinda :lol: :baldy: :baldy: !!! Sper sa fie doar atat, ca am dus-o in garaj si am lasat-o sa se odihneasca (eu nici acum nu mi-am revenit), au fost prea multe pentru o zi !!!

Pentru oglinda (care este rupta din prinderea de pe ghidon), daca este nevoie voi reveni cu poze !!!

pe aceasta cale vreau sa multumesc posesorului de OPEL FRONTERA care a intors masina peste linie dubla continua si peste sinele de tramvai :baldy: pentru a ma intreba daca am nevoie de ajutor :bow: , (mai aveam 50 m pana acasa).

Va rog sa ma ajutati caci se pare ca sezonul a intrat in prelungiri. Multumiri anticipate si asfalt uscat in continuare !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu si cu Pedala ....

 

ba, daca mai ai camasa cablului intacta, schimba numai shufa! ce dracu este asa greu? Vezi ca aduc rusii de-alea de IJ super sanatoase la 4 lei bucata, gata mufate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, daca mai ai camasa cablului intacta, schimba numai shufa! ce dracu este asa greu? Vezi ca aduc rusii de-alea de IJ super sanatoase la 4 lei bucata, gata mufate!

Camasa e intreaga !!! Intentia mea era sa pun unul original (ma gandesc ca este cel mai indicat)!!!

daca spui ca merge si de la rusi, si ca tine, merita incercat !!!

si mai am o intrebare : se schimba greu sau iti trebuie facultate ??? :bow:

multumesc mult :bow: !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camasa e intreaga !!! Intentia mea era sa pun unul original (ma gandesc ca este cel mai indicat)!!!

daca spui ca merge si de la rusi, si ca tine, merita incercat !!!

si mai am o intrebare : se schimba greu sau iti trebuie facultate ??? :bow:

multumesc mult :bow: !!!

 

e un pic de dichis la stabilirea lungimii corecte

 

dar ochiometric si daca ai intinzatoare... merge... sa nu-l faci prea scurt. Il tai intr-un capat ca sa-l poti baga si acolo ii pui un surub cu piulita cu gaura (din alea de la prize in care se prinde firul... strangi bine si gata..

vezi cum tai cablul sa tai cu ceva calumea, ca altfel il lasi inflorit si nu-l mai bagi in veci pe camasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camasa e intreaga !!! Intentia mea era sa pun unul original (ma gandesc ca este cel mai indicat)!!!

daca spui ca merge si de la rusi, si ca tine, merita incercat !!!

si mai am o intrebare : se schimba greu sau iti trebuie facultate ??? :bow:

multumesc mult :bow: !!!

Mare atentie cu astea de la rusi sunt mai multe dimensiuni sal duci cu tine cea originala sa vez dimensiunile sa nu cumperi prea subtire si asa sa te gandesti sati cumperi pentru rezerva la orice eventualitate , normal ca nu o sa tina atata cat tine cea originala.

Bafta :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mii de multumiri !!! pentru sfaturi si sugestii ! raman dator cu mult mai mult decat o BR !!!

ma duc sa incerc sa-l scot :lol: poate si reusesc !!!

oricum :bow: :bow: :bow:

crede-ti ca e cazul sa ma uit si la celelalte (cabluri), sau nu cedeaza asa usor ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mii de multumiri !!! pentru sfaturi si sugestii ! raman dator cu mult mai mult decat o BR !!!

ma duc sa incerc sa-l scot :lol: poate si reusesc !!!

oricum :bow: :bow: :bow:

crede-ti ca e cazul sa ma uit si la celelalte (cabluri), sau nu cedeaza asa usor ???

Ai timp :baldy:) ii prea lunga iarna asta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai timp :eek:) ii prea lunga iarna asta :-L

 

am scos cablul :lol: :lol: :baldy: !!! super usor ! sa vad la montaj cum o fi :bow: .

in primul rand : merci pentru sfaturi !!! :bow:

tocmai asta este problema : zapada intarzie :bow: ; lumea se :moron: !!!

si eu stau sa repar cablu' :baldy: :baldy: :lol: !!!

si saptamana asta chiar a fost de plimbare !

si acum marea urare : asfalt uscat in continuare !!!

 

ar mai fi o problema : oglinda pe dreapta - s-a rupt prinderea (doar urechea din fata), dar acum se misca toate comenzile (inclusiv levierul de frana), si vasul de lichid de frana care este prins pe bratul oglinzii !!!

mai apelez o data la bunatatea voastra :blbl: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai te asteptam cu cablu reparat sa vina Mosu pe motor, si BAAAAAAAAAA daca mai imi pocesti nick-ul te pocnesc de nu te vezi(SILRAW), crezi ca daca stai mai mult pe la ploiesti scapi? ce daca vine zapada vin cu snowbordul si tot te prind. hihihihi

 

P.S.

mersi ptr cadou, sti ca imi plac nebunaticule, imi pare rau ca nu am fost pe faza sa-ti iau si eu tie dar mai am o sapt.

 

salutari si apropo uitate la moto in imp liber FUN AI UN TOPIC NUMAI PTR TINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...