Sari la conținut

Honda


pepsi
 Share

Postări Recomandate

Honda VTR 1000 e aceasi lucru cu honda VTR 1000 ???

 

 

Pai eu cred ca VTR1000 e la fel cu... VTR1000... :bow:

 

 

Acu lasand gluma deoparte cred ca afli aici ce te intereseaza:

 

http://www.mcnews.com.au/NewBikeCatalogue/.../SP2/Page_1.htm

 

Sper ca stii EN...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RC 51 este indicativul de fabrica. Atentie! Exista VTR 1000 Firestorm(sport touring), VTR SP1, VTR SP2(ambele supersport).

Sub titulatura de RVT sau RC51 este vandut pe piata americana. In Europa este cunoscut mai bine sub denumirea de VTR SP(1,2). In ciuda celor doua denumiri de piata diferite, este aceeasi motocicleta.

Recomand sa mergeti macar o data cu un SP(1,2)..... E o motoreta racing pur sange bestiala. Pe mine unul m-a fermecat complet. Cu toate ca e cam zapacita pentru strada.

Alte exemple: Hornet 600 in Europa - 599 in state; VFR 800 in Europa - Interceptor in State, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la faptul ca este sensibil mai brutala decat un motor cu 4 cilindrii in linie de aceeasi capacitate(1000), in cuida faptului ca are "doar" 136 cai. Senzatia de forta este fenomenala. Am mers spre exemplu si cu 1000RR-ul dar pare mai "soft" cu toate ca e mai puterni si are si mai mult cuplu. Doar ca il da altfel. SP-urile sunt mobre cu un stil de dezvoltare a puterii mai agresiv datorita motorului V2 si pedegree-ului sportiv. E un motor care trage in orice pozitie. Iti stoarce mai multa adrenalina decat un miar cu 4L.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VTR-ul este o mobra pe care greu o mai schimbi cu altceva...

 

Mare, mare dreptate ai! Pe afara e supranumit "king of wheelies" si pe buna dreptate. :finger: Si ma refer la Firestorm si nu la SP. Care este mai brutal in ture joase. SP-ul dezvolta totusi cuplul si puterea maxima in ture ceva mai mari. Oricum, ambele sunt o incantare. Pentru cei ce nu cauta viteze maxime mari, ci numai acceleratii puternice si manevrabilitate, VTR-ul este o alegere excelenta. Eu sunt indragostit de modelul asta. Cat despre faptul ca este un "Ducati japonez"... nu prea sunt de acord. Fiabilitatea legendara Honda, imbinata cu motorul L-twin... etc :banana:

 

P.S. :D Cel mai lung off-topic al meu! :D Si iaca si o poza cu a mea:

post-443-1166593095_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mielu : misto motoreta :finger: , la sectiunea de vanzari parca am vazut ca e de vinzare, sau nu ta era?

@wolf: din cate am vazut ai firestorm complet carenat, tu le-ai montat sau asa e standard?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Model Numbering System :

 

http://www.vsource.org/VFR-RVF_files/BHondaModelNumbers.htm

 

 

 

Putine RC51 in Romania totusi :banana: , dar parca iti da un aer exclusivist.

 

Ar trebui sa ai cojones sa mergi cu RC51 :D...sau macar cateva zeci de mii de km pe alta moto (600 - 1000) :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Pacasac: :finger: merci!

@Pepsi: nu, a mea nu este la vanzare.

@Wanderer: s-ar putea sa gresesc, dar stiu ca motoarele cu V-ul la 90 de grade mai sunt numite si motoare cu cilindrii in "L"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta rosie e a mea..motorul l-a descris foarte bine mielu..insa daca nu ma insel a fost construit ca replica la Ducati, care batea tot in superbike. De sunet ce sa mai zic....cu tobele goale va imaginati voi..

mai pun niste poze cu niste vtr-uri tunate care mi-au placut :finger:

post-950-1166727499_thumb.jpg

post-950-1166727567_thumb.jpg

post-950-1166728373_thumb.jpg

post-950-1166728413_thumb.jpg

post-950-1166728591_thumb.jpg

post-950-1166728953_thumb.jpg

Editat de poppy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot spune ca am experienta moto, neavand motor si totodata fiind incepator, dar m-am dat si eu cu cateva prin oras (si nu pe stradute :D ) si culmea ca am avut norocul sa ma dau cu miare (RSV Mille, VTR FrieStorm si Ducati ST2. In concluzie VTR-ul este singurul dintre astea 3 care mi-a intrat in suflet :banana:

 

numai bine :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...