Sari la conținut

Siguranta 10A lumini


Postări Recomandate

Aceeasi problema asemanatoare o am si eu ... in relant becurile ( faza lunga ,scurta si stopurile ) merg dar la turatii mai mari " puff " . Prima data mi s-a ars faza lunga , scurta si partea stanga la stop ( filamentul de frana functionau ) . Am schimbat ambele becuri lunga/scurta si la putin timp dupa s-au ars toate inafara de semnalizari si franare . Am masurat azi incarcarea la relant avea 13.2 v iar la 5-6k 18.7 v ( fara faruri aprinse etc ) . Din cele spuse de cunostinte problema ar putea fi releul . As vrea sa stiu daca intradevar ar putea fi asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi problema asemanatoare o am si eu ... in relant becurile ( faza lunga ,scurta si stopurile ) merg dar la turatii mai mari " puff " . Prima data mi s-a ars faza lunga , scurta si partea stanga la stop ( filamentul de frana functionau ) . Am schimbat ambele becuri lunga/scurta si la putin timp dupa s-au ars toate inafara de semnalizari si franare . Am masurat azi incarcarea la relant avea 13.2 v iar la 5-6k 18.7 v ( fara faruri aprinse etc ) . Din cele spuse de cunostinte problema ar putea fi releul . As vrea sa stiu daca intradevar ar putea fi asa ...

Este sigur releul regulator de tensiune, valoarea optima este de 14,5 V pentru toate cazurile. La ce ai tu, 18,7 V, nu rezista niciun bec mai mult de max 30 min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Am masurat azi incarcarea la relant avea 13.2 v iar la 5-6k 18.7 v ( fara faruri aprinse etc ) . Din cele spuse de cunostinte problema ar putea fi releul . As vrea sa stiu daca intradevar ar putea fi asa ...

13,6-14,5 V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) maine o duc ca pana acuma nici nu am avut timp nici nu cunosteam pe cineva serios la cine sa o duc

» Post actualizat in 09 Jul 2015 20:04

Am dus motorul la atelier. O pus testerul pe el si nu dadea nici o eroare. O verificat toate mufele si nimic...pana la urma o strans piciorusele de la sigurante si acuma asteptam si incercam sa vad daca mai arde sigurantele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...