Sari la conținut

Constanta, 15.06.2015


G B V
 Share

Postări Recomandate

"În urma verificărilor efectuate s-a stabilit că motociclistului nu poseda permis de conducere corespunzător categoriei autovehiculului condus"

 

Adica avea permis de A2 si conducea motor de categorie A.

 

Deci motociclist era, dar "utilajul" folosit nu era unul adecvat.

Editat de audi_A9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

irelevant! dex-ul zice asa:

 

MOTOCICLÍST, -Ă, motocicliști, -ste, s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Persoană care conduce o motocicletă; sportiv care practică motociclismul. 2.Adj. Care aparține motocicliștilor (1) sau motociclismului, privitor la motocicliști sau la motociclism; care folosește motocicleta. – Din fr.motocycliste.

 

:))

 

nu zice nimic de permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu voiam doar sa aduc detalii in rubrica... se pare ca am nimerit la lectia de limba romana si ora era inceputa deja! :)))) Chill man!

 

Ce stiu eu: rider cu A2, permis recent, echipament minim, experienta si talent discutabile (l-am vazut in evolutie, pardon, pilotaj, acum cateva saptamani, era ceva ce doar urma sa se intample).

E la spital pt investigatii, probleme la picior, se pare ca la cap e ok.

Se pare ca Cielo i-a intrat in fata. Cat a intrat, cum a intrat, pe ce banda era bikerul, cat de departe ... astea sa le clarifice politia, nu am fost la fata locului si nu le iau locul.

 

Riderului ii doresc sanatate!

 

Bine ca avea casca, nu e zi sa nu vad macar unul mergand pe motor fara casca, dar e doar problema lor!

Stiu de la un prieten de-al meu, facea garzi la urgenta, veneau unii cu capul chiselita si in rest erau intregi, se uita la ei si nu mai avea ce sa le faca!

 

Purtati macar nenorocita de casca !

Editat de audi_A9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenorocita lege cu categoriile astea si cu varsta , multi nu mai au rabdare .

Si mai multi raman in viata datorita "nenoricetei astea de lege" ... tu nu vezi ca majoritatea de-si rup gatul si picioarele au pana in 24 ani ... daca nu ar fi legea asta ,genul asta de accidente ar fii enorm de multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si mai multi raman in viata datorita "nenoricetei astea de lege" ... tu nu vezi ca majoritatea de-si rup gatul si picioarele au pana in 24 ani ... daca nu ar fi legea asta ,genul asta de accidente ar fii enorm de multe.

Problema este in alta parte nu la tineri , sistemul si legile ne duc la nenorociri , in alte tari se iau toate categoriile la 18 ani deoarece sunt tinuti in frau toti soferi si motociclistii , acolo unde legea e lege , drumuri bune si respect , pecand la noi e un fel de Rusia 2 , betivi , carute , gropi , animale , politisti de doi lei spagari , legi facute pentru cei vinovati , si multe altele .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...