Sari la conținut

Vizionare moto in Cluj? Ajutor pentru inceput.


Anya
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Cine ma poate ajuta sa arunce o privire la o motocicleta de la Sermoto?

 

Este vorba de un FMX650.

 

Nu pot sa ajung prea curand din Bucuresti si m-ar ajuta foarte mult sa imi spuna cineva o parere - daca merita sa bat drumul.

 

Multumesc anticipat!

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Pai ce nu e in regula ? Vad doar anunturi ok..motoarele arata bine..cel putin in poze..

Editat de darcocbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ai garantia cuc are se lauda te obliga sa faci schimbul de ulei la 1000 km,duapia la 3000. Te storc de bani la consumabile cand la un motor iti da producatorul la cat sa faci schimburi si tot ce e nevoie.Am un prieten cu un Yamaha fz6 luat de la ei,nici macar baterie buna nu i-au stiut comanda direct din catalog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa interminabile discutii pe tema asta, parerea generala suna cam asa: fratii Biris ca cei mai seriosi si procent aproape 0% de plangeri, pe locul doi Motomus iar in rest e loterie.


» Post actualizat in 01 Jul 2015 20:22

De ce sa vrei sa risti pe banii tai, eu asta nu o pot intelege, mai ales ca preturile nu sunt chiar de dumping.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia cauta un motor la o persoana si pune anuntul sa vada ochiul nostru, sigur va fi cineva disponibil sa arunce o privire. Orice motor sh e loterie, dar decat sa fii furat pe banii tai e mai rau. Cei de la magazine le aranjeaza sa iti ia ochii si banii in acelas timp. Mai nou sunt in stare sa iti faca schimb de ulei la 500 de km, cu uleiul cel mai scump. Ia gandestete si pe urma marca suma. Parerea mea. Si eu am vrut sa cumpar un sh de la noi din Cj dar prima miscare pe care am vrut sa o fac era sa ii fac o baie cu spuma sa apara juliturile si uzura ascunsa sub silicon si alte farduri. Deci? Se poate sa gasesti si un mototr bun dar pretul e mult mai mare decat ar trebui sa fie, ca ce pana mea siliconul e scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru opinii; idea e ca nu pot, acum, sa fac un drum pana la Cluj.

Evident ca nu as lua-o fara sa o vad/probez, insa m-ar ajuta mult o opinie de la cineva care a vazut-o, ca sa ma decid sa bat drumul pana acolo.

Din pacate, nu pot atasa link-uri - motocicleta care m-ar interesa este Honda FMX 650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitate la poza, cred ca a scos-o din silicon recent sa ia ochii dar face banii?.

Ce silicon sti ,vreo marca, produs?nu dealta da cateodata is c-am sonat cand vine vorba de luciul mobrei :))))

Editat de teby05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am trecut pe lai ei doar sa vad fmx.arata destul de bine insa daca privesti mai atent o sa vezi ca saua are crapaturi mici de 5 mm maxim.manerele de cauciuc parca sant decolorate, are aspectul unui motor ce a stat un ana afara asa mi sa parut mie.mai multe detalii nu pot sa iti dau deoarece era in magazin langa alte motoare si nu era acces pe langa ea.din ce am vorbit cu proprietarul toate motoarele sant aduse din italia si pretul este fix cica daca ofera garantie nu vrea sa piarda bani in caz ca pica ceva de pe motor in timpul garantiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...