Sari la conținut

Accident pe A1 27.07.2015


fatih
 Share

Postări Recomandate

Tocmai m-a sunat nevasta-mea sa imi spuna ca pe A1, intre iesirea Ciorogirla si Centura, pe sensul de mers catre Bucuresti, erau doua masini lovite si o motocicleta destul de sifonata, "o sportiva". Pe rider tocmai il luase salvarea.

 

Stie cineva mai multe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba despre acelasi accident, riderul e ok, vanatai si fisura de clavicula stanga. Nu l-a luat salvarea, cu toate ca a venit la fata locului. e vb de un R1 2008 (nu mai tin bine minte anul)

Soferul din fata a pus frana brusc, motociclistul a franat si el si a evitat masina prin dreapta, dar soferul, ca sa nu intre in cel din fata lui a tras si el dreapta si a acrosat moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu pot pricepe cum au loc atatea accident pe autostrada...cat pana mea de greu e sa conduci drept???

 

PS. nu am treaba cu motociclistul, cum spunea cineva mai sus, bravo lui pentru reactie, dar ma enerveaza teribil aia care opresc pe autostrada!

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era la intrare in Bucuresti. E aglomerat. A fost si vina lui ca nu a anticipat traficul si nu s-a uitat mai departe de masina din fata lui, dar na... ce a fost a fost... bine ca a avut viteza de reactie si a reusit sa evite ca putea fi mult mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat pana mea de greu e sa conduci drept???

Cand nu se tine distanta intre autovehicule si se merge haotic, de parca se intarzie la nunta, se ajunge actor principal in 'Inmormantarea'. rromania. Fara legatura cu mobristul, e o constatare generala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu pot pricepe cum au loc atatea accident pe autostrada...cat pana mea de greu e sa conduci drept???

 

PS. nu am treaba cu motociclistul, cum spunea cineva mai sus, bravo lui pentru reactie, dar ma enerveaza teribil aia care opresc pe autostrada!

 

E greu pentru ca omul nu mai este atent (tocmai pt ca este foarte usor de mers in linie dreapta) si intra intr-o rutina iar cand apare o situatie reactioneaza prea tarziu.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu pentru ca omul nu mai este atent (tocmai pt ca este foarte usor de mers in linie dreapta) si intra intr-o rutina iar cand apare o situatie reactioneaza prea tarziu.

 

Da, dar asta se intampla abia dupa ce racerul care depaseste pe banda 1 face accident cu orgoliosul de pe banda 2 incurcat fiind de economul care merge cu 80...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...