Sari la conținut

accident moto Bucuresti - str. Emil Racovita 5-sep-2015 ora 20


dj_cristi
 Share

Postări Recomandate

salut, are cineva mai multe detalii despre acest accident?

 

din cate am inteles de la vecini s-a intamplat aseara pe la ora 20, un sofer auto i-a taiat calea unui motociclist care a fost aruncat destul, am inteles ca si-a fi rupt mana.

 

motocicleta a ricosat in masina mea, eu gasind-o azi pe la 10 cu resturile moto sub bara...

 

atasez si o poza gasita pe FB

post-4815-0-81935800-1441525902_thumb.jpg

post-4815-0-56474500-1441525960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat ceva de gen...motorul venea dinspre sectia 15 politie, masina dinspre str.Raul Targului. Masina a virat stanga sa intre pe o strada laterala, motorul stergand masina pe partea dreapta in lungime. Datorita unghiului, pozitionarii masinii... in momentul impactului a fost aruncat pe contrasens, in spatele unei masini parcate langa trotuar in lungul bulevardului. Posibil motorul sa fi venit un pic mai tare si cel cu masina sa fi zis ca are timp sa vireze..a fortat. Asa banuiesc...Sau varianta doi. soferul masinii a avut orbul gainilor, nu a vazut motorul, i-a virat in fata brusc fara semnal. Poate nu era din zona si cauta cu privirea strada pe care ar fi trebuit sa intre...cine stie...Oricum acolo datorita masinilor parcate pe bulevard si obturarii colturilor de strada...zona noaptea este de max 50 km la ora si atunci poti opri in siguranta in caz de...Am observat ca orasul este foarte prost luminat noaptea, lumina este foarte slaba, iar masinile parcate ascund adevarate capcane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă sînt mai mult de două vehicule atinse, ia-ți adio de la amiabilă.

 

am fost la Udriste, au gasit in evidenta accidentul, dar militianul care se ocupa de caz mai e deabia Miercuri de serviciu, si altul nu se poate uita peste dosar, na, ca in RO...

 

@fast_arrow : nu de pe Raul Targului, dupa urmele de franare ale motocicletei: ea venea dinspre sectia pol locala sect4 pe Emil Racovita, si in dreptul intersectiei cu Aleea Terasei a inceput sa franeze si s-a dus pe contrasens, oprindu-se sub bara fata a Logan-ului meu (stationat). Deci pare ca si cum masina venea din sensul opus si a facut stanga fara sa se asigure pe Terasei iar motociclistul a incercat sa-l evite, probabil a dat drumul motocicletei pt ca el s-a oprit la 2-3 masini dupa locul de oprire al motocicletei, erau niste urme de sange acolo.

Editat de dj_cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai masina este de AG , nu stiu daca au trimis instintare ceva, ca nu e nimeni acasa acolo :)

 

voi merge astazi la sectia de daune usoare sector 4 sa imi iau dovada si sa fac cu cel vinovat o fisa amiabila pt a merge apoi la asigurator.

Ne tot pun să scriem numărul de telefon în formularele de înmatriculare dar în baza de date nu-l au.

Ţară de (cuvânt urât), cu şoferi de (cuvânt foarte urât), legi de (cuvânt extrem de urât), şi poliţie de (cuvânt incredibil de urât) .

Ţi-au zis ceva miliţienii despre accidentat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la Udriste, au gasit in evidenta accidentul, dar militianul care se ocupa de caz mai e deabia Miercuri de serviciu, si altul nu se poate uita peste dosar, na, ca in RO...

 

@fast_arrow : nu de pe Raul Targului, dupa urmele de franare ale motocicletei: ea venea dinspre sectia pol locala sect4 pe Emil Racovita, si in dreptul intersectiei cu Aleea Terasei a inceput sa franeze si s-a dus pe contrasens, oprindu-se sub bara fata a Logan-ului meu (stationat). Deci pare ca si cum masina venea din sensul opus si a facut stanga fara sa se asigure pe Terasei iar motociclistul a incercat sa-l evite, probabil a dat drumul motocicletei pt ca el s-a oprit la 2-3 masini dupa locul de oprire al motocicletei, erau niste urme de sange acolo.

Citeste cu atentie ce am scris: motorul venea dinspre sectia de politie - Politie nr.15, respectiv dinspre Big Berceni...Eu am trecut pe acolo dupa consumarea evenimentului la ceva timp. Baiatul nu mai era acolo,.. politia isi facea treaba...ceva lume pe margine.. Vazand cum era asezata masina si motorul care era sub bara masinii tale, urmele de pe laterala masinii implicate in accident, am presupus ca s-a intamplat in acel fel... Mai multe nu stiu, succes in recuperarea pagubelor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi dupamiaza sa imi iau dovada, aceeasi poveste, politistul respectiv era plecat la alt accident, am asteptat vreo ora pana a sosit, pt a completa un formular (in anul 2015 in RO inca se mai completeaza formulare comuniste !!!), sa nu mai zic ca pana sa soseasca, l-am intrebat pe cel care era in birou daca au un telefon in acel birou sa pot suna sa vad cand este respectivul politist acolo, si cand am vazut ca au telefoane cu furca si cu interior, nu imi venea sa cred !!! Politia a ramas la nivelul '89, si banii nostrii (ai contribuabililor) se duc pe mcv-urile lor supraevaluate ! Cel care a cauzat accidentul conducea un Ford Focus , soferul locuia chiar pe straduta pe care a virat (aleea terasei), taindu-i calea motociclistului cu Kawasaki (B-56-JIE) care circula pe Emil Racovita, motocicleta am zarit-o azi , este la vreo 4 masini mai sus , la spalatorie , pare putin sifoanata (poze), am inteles ca motociclistul s-a ales cu o mana si un picior rupte. Vinovatul are RCA-ul la City Insurance, sper sa nu fie rau platnici :)

post-4815-0-84704200-1441847736_thumb.jpg

post-4815-0-50974100-1441847747_thumb.jpg

post-4815-0-00045300-1441847770_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...