Sari la conținut

Iesire de o zi vineri 18 Septembrie


crazy_mouse_87
 Share

Postări Recomandate

VINERI 18.09.2015 doresc sa dau o fuga in Ciucas.

 

Traseul este Bucuresti- Slanic ( Aici stam la salina o ora sa ne oxigenam plamanii si as vrea sa trecem si pe la grota miresei si apoi plecam mai departe pe Cheia pana la Cabana Ciucas...iar de acolo rucsacu in spate si mergem pana pe Vf ciucas si putem servi ceva la cabana cand ne intoarcem.( se face 1h 1.5h de la cabana pana in vf Ciucas )

 

Plecarea este de la ora 8 dimineata din Bucuresti. ( daca sunt persoane care doresc sa vina ne putem intalnii in parcare la ikea )

Viteza o sa fie maxim 90 in localitati si maxim 120 in afara localitatii , nu se alearga.

 

Tura se adreseaza in principiu celor cu enduro - touring si iubitorilor de munte ( este o portiune de forestier care iese de pe cheia si merge pana la cabana Vf Ciucas si este posibil sa mai fie o portiune de drum mai prost intre Slanic si intrarea pe cheia , sunt drumuri care merg parcurse si fara enduro ).

Se pleaca Vineri de neata la 8 si plecam catre casa la ora 19.

Toate cele bune!

 

Tel 0727.825.064 - Marius

 

 

post-12320-0-24036600-1442491607_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...şi dacă se alerga ,care era viteza?

era vb de DN1... eu merg legal si linistit...dar am avut parte de persoane grabite in diverse iesiri..

am mers 6 ani pe 125 pana in primavara... si acum merg pe un 650 tot monocilindru...eu merg linistit si ma bucur de peisaj...de obiecei afara merg pe la 100 si in localitati pe la 60. Nu ma grabesc...Daca exista doritori care vor si merg mai incet sunt bucuros, nu este graba nicaieri !

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers 6 ani pe 125 pana in primavara... si acum merg pe un 650 tot monocilindru...eu merg linistit si ma bucur de peisaj...de obiecei afara merg pe la 100 si in localitati pe la 60. Nu ma grabesc...Daca exista doritori care vor si merg mai incet sunt bucuros, nu este graba nicaieri !

Mai rar ca tine,atata timp pe un 125,si apoi un 650.Ma refer nu speed sau alte dracovenii.Spor la cat mai multi km fara incidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...