Sari la conținut

LESBOS-OCT.2015


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

un sfat - daca se merge pe ruta bucale - aivalyik- sugerez cazare f aproape de aivalyk ( eu am stat la 43 km de ferrybot). meritat "tras " in prima zi si in ultima. cazarea la edirne e ( no offence ) , pentru aia care faceau expeditie la Tagoviste acum o vreme si de care s-a glumit ani de zile :)

 

ora de intunecare este 19( acum ) . deci plecare din Bucuesti sa fie pe la ora 6 am !!

 

varianta prin Gr este ok cu conditia sa ai timp de lalait, cu motorul cel mai rapid este prin Tr . din pacate partea de preturi pt feryy este cam " monopol"- eu am rezervat cu 3 luni inainte si am avut reducere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxbat:asa ca fapt divers la ultima excursie am parcurs in ultima zi(la intoarcere)1200km in 14ore.Cum ti se pare,mult sau putin?

Nu mai spun ca la Craiova m-a prins noaptea si cred ca stii cu este sa circuli in Romania.Dar vitejisme d-astea duc in mod sigur la cimitir sau la spital!!!

» Post actualizat in 27 Sep 2015 08:44

Nu mi-ai raspuns cum a fost cu foursome-ul???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegul Macs poate confirma ce am spus .Practic am plecat la ora noua din Ungaria si am ajuns acasa la ora 11.Mie nu-mi place sa ma laud pe forum cum fac altii,dar daca tot m-ai provocat ti-am raspuns.

In mod sigur sunt multi motociclisti pot merge lejer 1000km pe zi dar nu scriu pe forum!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegul Macs poate confirma ce am spus .Practic am plecat la ora noua din Ungaria si am ajuns acasa la ora 11.Mie nu-mi place sa ma laud pe forum cum fac altii,dar daca tot m-ai provocat ti-am raspuns.

In mod sigur sunt multi motociclisti pot merge lejer 1000km pe zi dar nu scriu pe forum!!!

mihaiule tu cu cine te certi ? !:)

eu am povestit cum e mai bine tinand cont de faptul ca taman m am intors de acolo :)

care o are mai lunga nu e cazul sa discutam ( cel putin nu noi ),- la tine e dublu - ai 2 varadero ( vezi ca e si un grup pe Facebook cu varaderisti )

 

pe partea de intalnirea motor ( foursomeul :))- a fost foarte misto- de fapt a fost hayabusa meeting ( poti sa te uiti pe topicul cu buse ) . toti posesorii de buse din Ro au fost prezenti. ma rog, doar cei care chiar calaresc buse nu doar se lauda cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste topicul asta

Mersi mult, a functionat, ce simplu era dar de unde sa stii ? :) !

» Post actualizat in 28 Sep 2015 09:56

Mihai - suna-ma ca sa vorbim detalii 0744 566465

Foxbat- Limnos ar fi fain. Avantaje: nu au treaba acum cu refugiatii,e o insula mica,cu plaje multe de nisip, pare relativ ieftin,

Dezavantaje: ar trebui sa stam 5 ore la dus si 5 la intors pe feribot, e cam mult . Ar trebui sa ramanem acolo de luni seara pana miercuri la 18 (si sa ajungem inapoi in Kavala la 10 seara)- cam putin de stat si cam incomod cu intoarcerea. sau sa ramanem pana vineri la ora 9 dimineata, ceea ce ar fi mai rezonabil. Dar intrebarea e daca ai ce face pe o insulita cu o lungime de 45 kilometri 3 zile - poate prinzi vreme urata. Mari obiective nu sunt, e mai degraba de zacut linistit pe nenumaratele plaje.

Asa ca mai rezonabil ar fi sa plecam spre Grecia pe Makaza si sa ne orientam in functie de vreme, acum se imprevizibil si se intuneca repede. Eu am fost si in Thassos si in Sithonia cu Caponordul Rally Raid acum 6 ani- aveti link aici /index.php?/topic/423195-m-tii-balcani-si-rodopithassos-halkidiki/?hl=%2Bbogdan+%2Bsecelean#entry2092073 , mi s-a parut f.fain dar a fost cam din scurt, as vrea sa bag mai mult Thassos, acum fiind putina lume ar putea fi f.fain. Sunt multe de vazut, la unele n-am ajuns si ar fi interesant acum, ca suntem mai dinamici si rapizi :). Sau Sithonia si o plimbare cu barca pe tarmul peninsulei Athos. Dar asta e de discutat intai la o bere. Pe varianta cu Lesbos nu stiu daca pot, e si cam lung (nu prea mai am antrenament de long-touring, mai mult de enduro in ultima vreme :), as prefera sa fac max 500 km pe zi si sa mai vad ceva in jurul meu ceva- prin Rodopi de pilda e f.frumos ) si nu am atata timp la dispozitie, cred ca de luni pana sambata sau maxim duminica ar fi super ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec pe sithonia maine sau poimaine, posibil chiar cu masina daca continua sa ploua asa mult

Deja am vb sa inchiriez barca sa ma apropii putin de muntele athos

Editat de macs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...) Practic am plecat la ora noua din Ungaria si am ajuns acasa la ora 11.

Ai facut 2 ore pana acasa? :eek: Asa ceva.....

Eu zic sa organizati mai bine o tura pe Cheia. O sa aveti mai mult succes :peace:

» Post actualizat in 28 Sep 2015 12:19

(...) - la tine e dublu - ai 2 varadero ( vezi ca e si un grup pe Facebook cu varaderisti )

 

Mai bine ar vinde unul dintre ele si si-ar lua un cruiser ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec pe sithonia maine sau poimaine, posibil chiar cu masina daca continua sa ploua asa mult

Deja am vb sa inchiriez barca sa ma apropii putin de muntele athos

daca vrei sa stai in SARTI sa te cazezi la "HOTEL AGNI on the beach"

» Post actualizat in 29 Sep 2015 17:43

ultimile vase cu naufragiate.... intrate in port in LESBOS

post-2209-0-98136700-1443548607_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...