Sari la conținut

Honda magna far fata


Postări Recomandate

Daca ii faci cu un cutter o sectiune circulara si lipit apoi cu un adeziv bun gen loctite ? Taiar circular chiar la baza, in jurul contactilor respectivi ce-i vad in poza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Ar fi interesant cu o bormasina sa polizezi cele 3 nituri....

2.Daca nu ia un far de model auto-moto sa te inspiri(gasesti si de Dacia 1400) tai o gaura circulara mai mare decat bulbul becului(evident masori) presupun H 4 ca e cel mai banal,si apoi sudat sau cositorit de pe farul vechi suportul cu cele 2 brate otelite care-l tin.

In ideea de a pastra originalul fara alte combinatii.

3.Far nou rusesc targ 50 lei....cel cu sticla clara e decent...

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu-ti mai bati capul sa-l modifici pe ala. Din experienta mea cu honda o sa pierzi timp si bani, pt ca foarte probabil vei mai gasi si alte chestii de genul. Incearca sa adaptezi o alta oglinda sau far cu totul. Credeam ca numai la vitezane prostesc ei motoarele, dar am vazut si un VTC si acum asta la tine, chestii care bat grav logica.

Spor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zic si eu...nu dau cu parul...

 

Nu cumva a gandit redneck-ul sa dai jos sticla fata de pe oglinda sa schimbi becul din interior, iar niturile alea tin de fapt ceva prindere/flansa pe interior?

 

Ia vezi sa nu aiba ceva garnitura in canalul din sticla fata, ceea ce inseamna ca se poate scoate oglinda....Daca e pasta de lipire...e clar ca teoria pica.

 

Stiu ca sunt 99% sanse sa nu fie asa, dar nu strica sa mai studiezi o data. Chiar sa fie atat de incuiati aia?

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti la schema explodata

http://www.cmsnl.com/honda-vf750c-magna-750c-1998-usa_model760/partslist/F++01.html

nu pare sa fie OEM ce ai tu... pe ea...


» Post actualizat in 18 Dec 2015 12:05

Si totusi... ma rog poate fi original ce ai tu dar trebuie schimbat cu totul si se cheama

09-0007.jpg

sealed beam si se schimba cu tot.


» Post actualizat in 18 Dec 2015 12:11

Mai poti masura sa vezi daca iti incape ceva de genu':

https://www.louis.de/en/artikel/h4-headlight-insert/10033107?list=4860240

sau

https://www.louis.de/en/artikel/h4-headlight-unit-130mm5-1-2in-clear-lens/10033104?list=4860240

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa fie hater-eala completa: ce faci daca ramai noaptea-n camp ca ti s-a scuturat/ars becul fata?! stai ca bivolu' pana vine cineva de la reprezentanta cu un alt far?!

maine-poimaine o sa cumperi bascula spate c-ai facut pana sau furca cu tot cu etrieri ca s-au tocit placutele ...

sper ca initiatorul topicului sa gaseasca o solutie decenta si permanenta la treaba asta.

over :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...