Sari la conținut

Ce Aprindere Pot Pune Pe Ij Care E Pe 6v


adrryann
 Share

Postări Recomandate

M am saturat de platini.dar nu stiu de unde sa o cumpar cati banuti si cum se monteaza.

 

incearca daia de piaggio....era un model care avea aprindere electronica pe 6v...e destul de ieft....bafta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se potriveste de la mobra s 50. dar trebuie sa faci o piesa foarte mica si usoara k se potriveste la fix. poate zici ca nu se potriveste dar crezi ce vrei... magnetoul trebuie putin luat la pila k are un cant fff mic .. ok sau poti sa iei de la un piagio are mi se pare aprindere elect ... bafta si asfalt umed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se potriveste de la mobra s 50. dar trebuie sa faci o piesa foarte mica si usoara k se potriveste la fix. poate zici ca nu se potriveste dar crezi ce vrei... magnetoul trebuie putin luat la pila k are un cant fff mic .. ok sau poti sa iei de la un piagio are mi se pare aprindere elect ... bafta si asfalt umed

omul are jupiter si ala e in 2 pistoane, nu merge ce spui tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu exista aprindere electronica pentru bipiston pe 6 volti. Primele trabanturi aveau instalatie pe 6v, dar aveau aprindere cu platini. Pe urma au urmat cele pe care le cunoastem si le mai vedem si acum pe strazi.

 

off-topic :banana: io am d'ala pe 6 volti si platini... inca pe strasse :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii cumperi un alternator de IJ 12V si faci o flansa pt prinderea alternatorului in locul dinamului

din spusele unu mare mester alternatorul de 12 v nu ar avea loc la jupiterul vechi sub capac si cea mai simpla metoda de a trece pe 12v ar fi sa iei si un carter dreapta de ij pe 12v (nu am verificat, dar omul a vazut multe ijuri la viata lui si inclin sa il cred. pacat ca a luat ban permanent pe aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...