Sari la conținut

7 ani, 70.000 km


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Cum spunea cineva (persoană importantă, monșer!): "La mulți kilometri frumoși!" :cheers:

Merci! Da' poate executam o dezmortire weekendul viitor. Cica o sa fie frumos.

» Post actualizat in 14 Mar 2016 18:31

Interesant cum ati evoluat impreuna. De exemplu tu ai schimbat inelul de pe degetul la mana dreata cu verigheta pe stanga. Sa fiti sanatosi... toti 3 :)!

Acum sunt smecher: ma plimb cu o blonda si o roscata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mai Kollar, amu ai tras linie si incepi urmatorii 7 ani si 70k km ca si @Speedy.K. ?

sau de ce ti-ai schimbat numele colegu?

 

numai bine si sa-ti fie cu noroc!

Istorie luuunga! Cei foarte vechi p-aici o stiu.

Linia si noul inceput s-ar putea sa vina vara asta, dar fara legatura cu nicknameul de forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare. La cat mai multi KM !

 

 

» Post actualizat in 14 Mar 2016 12:05

Da, am vazut si eu, are un prieten. Sincer ... mi-a fost lene.

P.S.

Pentru unul care a desfacut motorul si l-a si montat la loc, plus excel pt contorizari KM, chiar nu cred faza cu lenea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare. La cat mai multi KM !

 

 

P.S.

Pentru unul care a desfacut motorul si l-a si montat la loc, plus excel pt contorizari KM, chiar nu cred faza cu lenea :)

Stai, n-am zis ca am desfacut io motorul cu manutele mele. Treaba a fost facuta de un prieten mecanic si KLE-ist (Sar' mana Emileee!!!). Io am fost mai mult chibit.

Cat despre vitezometru, crede-ma ca am unul de la bicla mea acasa si nici nu m-am agitat sa-l scot de pe unde l-am pus. Nu ma deranjeaza lipsa vitezometrului, stiu viteza aproximativa dupa turatia in fiecare treapta, uleiul oricum nu-l schimb la peste 10.000 km, in conditiile in care japonezul zice 12.000, deci n-am cum sa gresesc in plus.

Dupa drumurile de weekend sau de concediu calculez cat am mers iar drumul acasa-munca il pun o data pe luna.

Nu-i mare smenozeala.

 

A, si merci pentru urari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari "Kollare" si la mai multi km cu KLE-ul asta!

Te-ai gandit sa-l schimbi sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari "Kollare" si la mai multi km cu KLE-ul asta!

Te-ai gandit sa-l schimbi sau nu?

Merci!

Sa-l schimb nu, nu mi-ar da nimeni pe el cat stiu eu ca valoreaza. Cand ar auzi romanu' de 17 ani si 120.000 km ar fugi din start. Ca sa nu mai vorbesc ca 500 cmc si 50 de cai sunt putini pentru majoritatea incepatorilor nostri. Si pe cateva sute de euro nu vreau sa-l dau pentru ca stiu ce-i poate pielea.

M-am gandit, totusi, sa-mi iau inca ceva. Nu spui inca ce, astept sa ma hotarasc, sa vad daca se materializeaza ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci,da-i inainte cu el.

Oricum in zilele noastre nu se mai fac mobre ca atunci...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci! Da' poate executam o dezmortire weekendul viitor. Cica o sa fie frumos.

Haoleu, acu mi-am dat seama la cine faceai referire! Chiar, de ce nu vine veteranu' sa-mi ureze toate cele bune?! A, stiu, e prea putin pentru el...

» Post actualizat in 30 Mar 2016 19:17

Pai atunci,da-i inainte cu el.

Oricum in zilele noastre nu se mai fac mobre ca atunci...

Cel putin pe coclaurii aia nasoi tot cu el o sa-i dau, ca, indiferent daca iese treaba ailalta sau nu, n-o sa bag utilaj nou pe unde am bagat KLE-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Utilajul nou fiind?

Tot un doi in linie enduro-touring. :D

Dar inca nu sunt convins ca merita poala aia mare de bani. Mai ales dupa ce am vazut cata satisfactie iti poate aduce o tartareata de 10 ani si 1700 de euro!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...