Sari la conținut

Yamaha xj650


Schnecke
 Share

Postări Recomandate

Prima mea motocicleta. Dupa ce am facut mai multe test drive-uri cu alte modele mai aratoase, si m-am seriat:) am decis sa imi iau modelul pe care am facut scoala, si anume yamaha xj650. Prea multe nu stiu despre ea, 1984, 60000 km vopsea originala, evacuare pe o parte, consumabile si inspectia tehnica noi. Fiind prima motocicleta si neavand termen de comparatie, imi place foarte mult. Nu cred ca o sa plece vreodata de la mine, am prostul obicei sa ma atasez de chestii, am pastrat prima masina, voi pastra si prima motocicleta, dar dupa ce prind putina experienta o sa imi iau ceva mai interesant. Pana acum am 600km facuti numai pe temperaturi de sub 10 grade, ploi ninsori, vant, bucurii... Ori vine vara ori fac pneumonie. Sfaturi, pareri?

post-90504-0-39008600-1457892695_thumb.jpg

post-90504-0-78352600-1457892696_thumb.jpg

post-90504-0-85852900-1457892698_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat-cauta ceva haine cu mesada+protectii...

Pareri-misto jucaria."Baba",dar nu conteaza modelul mobrei,ci doar spiritul.

Spor la adunat km si bine ai venit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La echipament, lafel ca si la motociclete nu prea ma pricep, am luat si eu ce mi-a placut si mi s-a parut de calitate, Ghete TCX, geaca de piele Highway, blugi grosi, si manusi misto:)). Bineinteles toate cu protectii. Casca e panarama, ca am dovleacul mare si nu am gasit pe marime, am una open face luata dintr-un supermarket care ma incape. Am tot cautat casti si singura care imi venea cat de cat a fost una shoei de 600eur, am zis sa mai caut. Ca idee, mai am una Nolan xxl care daca reusesc sa imi bag capul in ea, imi rup urechile cand o scot.


» Post actualizat in 13 Mar 2016 18:38

Ii foarte faina.Cand te plictisesti de ea poti sa faci un cafe foarte reusit
Cat mai multi km fara incidente

Mersi, am inceput deja cu modificarile, azi i-am schimbat oglinzile si i-am dat aripa spate jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place foarte mult motocicleta. Sa te bucuri de ea. Cat despre casca vezi http://olx.ro/oferta/casca-moto-integrala-dainese-xl-produs-nou-ID56h36.html#5f9e1a0427. Eu am una din asta si un shoei xr 1000. Din ratiuni de comfort o prefer pe cea Dainese. Vis a vis de modificari..doar un ghidon clubman ii schimba complet fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place foarte mult motocicleta. Sa te bucuri de ea. Cat despre casca vezi http://olx.ro/oferta/casca-moto-integrala-dainese-xl-produs-nou-ID56h36.html#5f9e1a0427. Eu am una din asta si un shoei xr 1000. Din ratiuni de comfort o prefer pe cea Dainese. Vis a vis de modificari..doar un ghidon clubman ii schimba complet fata.

Deja am comandat unul, mersi:).

 

Nu mai are nimeni asa utilaj? M-am tot uitat pe forum, si nu am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...