Jump to content
Sign in to follow this  
Romario Georgian

Locul de intalnire al motociclistilor din Capitala. Motivul pentru car

Recommended Posts

A mai fost si anul trecut... un mare fas :)) Cativa zmei cu "fuck the police", cativa care se bucura ca isi iau permisele (adica fac scoala acum) pana la data aia si vin si ei, cateva personaje "de la sat" cu anvelope mai tocite decat tenesii din picioare... fac tricouri, vor sa fie admirati in Constanta, anunta politia si la final se strang 30 de mobre pestrite, 10 o taie cu 200 km/h, 10 merg cu 70-80 km/h... si s-a facut si asta :))

Eu ma astept (nu imi doresc) ca atunci cand se vor strange cateva sute, sa se lase cu accidente multe.

E una din modalitatile de socializare cabd ai motoreta.Te duci unde se strang cei care au motorete.

Ce daca sunt 100.000 de vajnici plimbaciosi asceti cu frica lui Dumnezeu care se plimba singuri pe strazi?Poti sa-i opresti sa socializezi cu ei?Nu. Poti sa te iei dupa aia care fac turul lumii?Nu.

Poti sa iesi cu dubluclicii de tastatura?Nu,pentru ca astia se dau din taste pe forum.

Daca anunti o plimbare nu vine lumea ca e greu,trebuie sculat de dimineata,trebuie bani de benzina, mai trebuie sa tii si pasul la plimbare.

Asa ca tot mai ieftin e sa fii zmeu de forum!Nu te intalnesti cu nimeni,nu te deranjaza nimic,nici poluare nu e! :D

Astia cica mananca floricele. :D

Eu cred oamenii aia se plang de motoarele turate dupa 23:30, cand lumea se duce la culcare.

Si pe mine ma deranjeaza, motoarele turate la 1 noaptea. Altfel, cred ca zgomotul ala de motor turat e ignorat in timpul zilei. :)

pe care i-am auzit ca merg la victoriei se duc vineri seara si sambata seara ... bosorogii stau in casa :)) oamenii destepti merg in centrul vechi la o terasa.. la un lautar... astia au 70 de ani..

Destepti, da... f destepti. trebuie multa desteptaciune ca sa mergi la terasa :))

Se baraie tobele galagioase si in timpul saptamanii, acum vreo 2 ani ma capiau vreo 2-3 pe bulevard, aproape in fiecare noapte, la 12-1-2. Linie dreapta, fara semafoare, blana. Cred ca intre timp au facut suta de km si s-au lasat, sunt deja experti.

Bosorogii mai stau seara in casa si pt ca muncesc a 2a zi, sau in weekend mai pleaca dimineata la plimbari prin tara, nu sparg seminte in parcare si alearga in linie dreapta pe bulevard. Nu mai zic de aia care au copii mici...

Vreau sa anunt ca am vazut spargatorii de seminte din Victoriei, aseara. Dar culmea, nu erau cu motoare, se stranga asa in fata unei masini (mai tunata sau mai putin tunata) si o ard acolo cooleanu' la bordura. Baietii cu motoare inca nu erau cu seminte, dar sunt cu ochii pe ei si ii dau in fapt cand ii vad! :D

N-o sa dureze mult si o sa fie misiune indeplinita :D

Chiar, ce s-a întâmplat cu întâlneala motociclistică de la Mc-ul de la Romană? :)

Sau de la Everest? :alcy:

Sau de la Everest? :alcy:

Cred că pe vremea aceea nu exista Everest :)

Era intre MC si KFC.