Sari la conținut

Yamaha XJR 1200


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Obosesc sa-ti tot zic felicitari de achizitie. Imi pare rau ca n-ai avut noroc de soim. Tot ceva in genul asta cu galeti de cuplu mi-am luat si-mi pare rau ca n-am facut pasul asta mai devreme, am facut in 2 luni km aproape cati am facut intr-unul din ani cu ZX9-le :)

Chiar asa, ce ti-ai luat pana la urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O au ca etalon la capitolul fiabilitate.

Acu realizez ca pana acum nu am avut si eu Suzuki... Si nici Bmw, dar dinasta nici nu imi doresc cu adevarat.

Editat de catranel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti pm :)

Ce troaca ti-ai luat de ti-e asa rusine cu ea?!?! :D

 

 

La mine a fost o conjunctura favorabila.

 

Cuplul e asemanator cu ceea ce livra Busa, asta insa se plafoneaza mult mai repede. Oricum, imi place maxim forma si,desi n-am crezut, a fost dragoste la prima cheie.

 

 

 

Neaparat baga o tura pe ebay si cumpara-i un set de etrieri din aia cu steluta albastra.

http://www.ebay.co.uk/itm/brake-calipers-YAMAHA-R6-1999-2000-/272142212563?hash=item3f5cf09dd3:g:Ay4AAOSwKtVWy4G1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e Honda și de aia :D

» Post actualizat in 11 May 2016 19:32

Îmi e rușine de mine.

» Post actualizat in 11 May 2016 19:34

Dacă vreți sa mă ajutați sa nu îmi mai fie rușine cu ea, raspundeti-mi în topicul cu prinderi de carene și la final îi fac o prezentare. :D. Sa nu se supere gixu ca e deturnat topicul.

» Post actualizat in 11 May 2016 19:38

/index.php?/topic/735506-confectionare-prinderi-carene/&do=findComment&comment=4159931

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce troaca ti-ai luat de ti-e asa rusine cu ea?!?!

 

 

 

 

Neaparat baga o tura pe ebay si cumpara-i un set de etrieri din aia cu steluta albastra.

http://www.ebay.co.uk/itm/brake-calipers-YAMAHA-R6-1999-2000-/272142212563?hash=item3f5cf09dd3:g:Ay4AAOSwKtVWy4G1

Niste conducte metalice intai :)

 

Franele sunt un capitol sensibil momentan :))

 

Acum 5 min a ajuns ghidonul ABM superbike.

 

Nu stiu de ce, dar cred ca o sa-i cumpar si o codita scurta cu doua semighidoane. Finalele sunt in negociere pe ebay :)

post-11570-0-51041300-1463052113_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

............... cred ca o sa-i cumpar si o codita scurta cu doua semighidoane. ................

tare curios m-ai facut!

astept montajul si pozele!

 

....vad ca tot catre sportive te trage inima ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, e de la poziție. Cu aceeași problema mă confrunt și eu. Stau prea drept, și pt ca sunt mai înalt ca majoritatea. E în top 3 și la mine sa schimb ghidonul și sa retapițez șaua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranjeaza neaparat faptul ca ghidonul e o idee mai sus,ma enerveaza ca e al naibii de ingust.

 

Ghidonul superbike ii da un plus de feeling si te ajuta sa simti mai bine toata fata.

 

Semighidoanele si codita aduc,cu investitie mica,un aer de cafe monstrului japonez. Practic cu o investitie ca 500-1000 euro transformi un big naked intr-un super cafe,fara sa fie nevoie de cine stie ce scule.

 

Da,sunt atras in continuare de clasa "fitness" deoarece inca ma simt bine la ghidonul unei sportive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

................Da,sunt atras in continuare de clasa "fitness" deoarece inca ma simt bine la ghidonul unei sportive.

feelingul e cel mai important!

restul e poveste....., ce zic altii, ce scrie in buletin(la varsta), etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis ochii cu adevarat acum 8 ani, odata cu prima sportiva. De atunci n-am facut altceva decat sa ma invart in jurul aceluiasi stil in incercarea de a vedea daca-mi place si altceva.

 

Desi imi plac cruiserele la nebunie,n-o sa pot sa am niciodata doar o motocicleta :) Eu trebuie sa simt virajul iar cine sustine ca poti sa faci asta pe un cruiser,n-a mers niciodata pe o mobra potrivita.

 

Nu poti sa spui ca nu-ti plac mulatrele pana n-ai avut placerea sa te "dai" cu una... Asta ar fi unul dintre motto-urile mele :)

» Post actualizat in 13 May 2016 16:39

Tocmai am terminat de montat partial noul ghidon. Maine ma duc sa cumpar si capetele de ghidon potrivite. Cred ca ii voi cumpara pana la urma o alta masca,nai mica, de la Puig.

post-11570-0-78725600-1463157560_thumb.jpgpost-11570-0-72744800-1463157588_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto! Daca avea cardan, iar eu bani, cred ca imi luam una sa am si pentru oras. Bafta multa cu ea!

ptr ce vrei tu exista gsx1100-g ... naked cu motor de gsxr1100 si cardan...chiar este una de vanzare pe aici pe forum :) dar este cica foarte grea si in oras nu e treaba cu ea

 

 

 

fain utilaj,arata zici ca acum e scoasa din showroom

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi,pozele mascheaza insa una-alta.

 

Aseara am reusit,dupa o zi intreaga de alergat,sa o aduc acasa.

 

Filtrul de ulei e un vis de schimbat. Absolut (cuvant urat) pozitionat.

 

Am ales sa continui cu Yamalube 10w40,chiar daca oferta Motul suna ceva mai bine.

 

Cu noul ghidon va trebui sa ma acomodez mai bine. Deja m-am pus sa caut o casca " Bandit" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place uratenia aia :) E hypsterizare maxima si atat...

 

Intre timp am montat buloanele si semnalele mici...Incepe sa arate a ceva :) Sa vina si masca si apoi mai vedem :)

 

Inca sunt uluit de boom-ul primit dupa 3000 ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Nu ne-am inteles. Pozitia,consumul si ciclistica oha m-au facut sa ma indrept catre altceva. De 4 saptamani imi fac concediul in Romania calare pe o dragoste mai veche, un 900 RR.

 

Avem aproape 5000 km de cand am plecat din Nürnberg si mai avem vreo 2500 pana inapoi.post-11570-0-22226600-1469457444_thumb.jpgpost-11570-0-51887100-1469457466_thumb.jpgpost-11570-0-71456400-1469457534_thumb.jpgpost-11570-0-61170800-1469457515_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...