Sari la conținut

19 mai o tura de Lepsa


adisis
 Share

Postări Recomandate

Cica se indreapta vremea!!! Propun un drum pe asfalt prin Tărlești, Intorsura Buzaului ,Teliu,Baltile de laReci spre Lepsa pana la Burca si intorcerea din nou pe Lepsa( ca merita de doua ori la cum e asfaltul si peisajul ) Brasov-DN1,Bucuresti. Ritmul de mers sustinut cum zic unii, ca sa putem face druml de 680km,in 11-12 ore.Masa de prinz la Hanul Nufarul Reci sau cadem de acord. Eu plec din Snagov pe Dn1 la un 7:40 pe la 8 sa fiu la Petrom centura Ploiesti unde eventual ne intalnim.

Va bagati careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te astept cu drag Contabil mai ales ca ne potrivim la mers. Nu pot pune decat o poza cu traseul,mergem prin niste sate dragute cu asfalt bun pana spre Siriu (ii multumesc lui Robert B ca mi le-a aratat) apoi o luam in sus spre Reci -Lepsa.

 

post-81052-0-01328900-1463551350_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveți grijă că la intrarea în Vidra dinspre Tîrgu Secuiesc (este acolo pe dreapta o benzinărie Lupinocom) mai au obiceiul să stea polițiștii cu radarul. Dacă nu-s acolo la peco, îi găsiți un pic mai în față. Dar vă puteți întoarce liniștit de la Valea Sării, în Vidra nu e nimic interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zambesc,merci de sfaturi.

Da e numai asfalt,oricum Lepsa o stii ca ai fost anul trecut parca.

Maine se face tura,Zigzag.Duminica as putea sa ies iar daca e ok.vremea.Ai idei de traseu pt.wk?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Mihai putem intarzia un pic ca recuperam noi dupa aia daca e cazul.Ne auzim si pe tel daca vrei.

Zig o sa povestim traseul dupa sa sti cum a fost,daca vrei sa-l faci.

Recomandari de masa are cineva pe traseul de mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in!

Ma intalnesc cu contabilul la 8.15 pe centura Bucuresti la benzinaria Rompetrol, imediat dupa Voluntari catre Stefanesti. La 9 suntem la Petrom Ploiesti.

Editat de d a n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1 pentru 9 la Ploiesti. Noi mergem pe autostrada Adi, nu-mi place DN-ul .


» Post actualizat in 18 May 2016 13:04


Eu am mincat in Tirg ..... nimic special (oricum orasul zici ca a incremenit in timp cam 30 ani). :crack:

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uitasem sa va zic, la prima trecere pe Ojdula ar fi bine sa fiti atenti la direle de noroi lasate de utilajele alora de ne taie padurile. oamenii ies din padure cu namol pe roti si lasa urme serioase. eu am fost ultima data pe Valea sarii - Lepsa - Tg. Secuiesc acum 3 saptamani si erau 3 - 4 locuri in care erau dire de noroi si balti pe varful curbei, ramase dupa ploi. in rest drumul era impecabil pe zona aia. din pacate dupa ce am trecut eu am auzit niste prieteni zicand ca in aceeasi zi a cazut pe zonele alea inoroite un baiat de la falgelum dei, care mai avea si pasagera. zona in care ies aia din paduri cu noroi este intre Gresu si Tg. Secuiesc, in afara localitatilor, unde sunt curbele cele mai frumoase.

de aia va zic, poate ar merita ca la prima trecere sa pastrati o mica rezerva, sa nu-i dati maxim. vedeti daca e vreo surpiriza neplacuta si la intoarcere stiti exact ce si cum si ii puteti da blana.

distractie placuta.

Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape ... lipseste Cata, care a prins incredere in mobra (a schimbat si gumele....). Ai avut o idee buna cu traseul .... ne-ai scos din casa.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...