Sari la conținut

bucuresti-Varful Leaota


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cel mai probabil vom cobori tot pe forestierul care ajunge in Valea Badenilor.

/index.php?/topic/738297-catre-leaota-db/ colegul a incercat sa urce din Runcu si n-a reusit. Eu am Metzeler Tourance pe mobra si nu prea se descurca in noroi, mai mult ca sigur nu voi fi singurul cu cauciucuri de strada.

 

Daca stabiliti un program sa scrieti si aici. Eu as propune plecarea la 8 din Buc, intalnire la 9 in Targoviste cu cei care vin de la Ploiesti si la 10 sa ajungem in Badeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu trebuie sa ajung neaparat dimineata la ora 8 in Ploiesti ca sa-mi montez crashbarul de la Mihai de l-am lasat la vopsit! trebuie doar montat in suruburi ( nu dureaza mult ! )

daca sunt doritori ma pot insoti catre Ploiesti si de acolo catre Targoviste si spre BADENI.

sau ne putem intalni si grupa in Targoviste la ora 9 si la 10 in Badeni !

 

nr meu este 0727.825.064 Marius

 

Vreme buna sa fie ! eu am urcat dispre Runcu pana aproape de cabana Leaota ! este drumul cu albastru unde scrie 1 ( acolo unde m-am intalnit cu cruce albastra semn de drumetie-traseu montan . m-am oprit !

eu as cobori pe acolo de la Tincava in dreapta catre stana de piatra si catre cabana leaota ( dar de la cabana la punctul marcat de mine cu 1 pe harta , nu cunosct drumul si starea lui )

 

cel mai simplu este sa urcam si sa coboram pe Valea badenilor !

 

Traseul se modifica pe parcurs in fuctie de dorinta si capacitatile grupului , desigur drumul si starea drumului v-a avea primul cuvant de spus !


» Post actualizat in 28 May 2016 08:53

Daca mai sunt locuri libere as veni si eu ,V-ati hotarat pe une o sa coborati? De la cabana leaota este o coborare usoara care ajunce la Runcu.

Locurile nu sunt limitate !

 

Astazi mai pe seara o sa listez exact persoanele care merg sigur si punctele de intalnire ! ca sa fie ok pentru toata lumea !

post-12320-0-84599700-1464423869_thumb.jpg

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine ar fi sa ne strangem toti la benzinaria Rompetrol de pe centura Ploiesti-ului.

 

este foarte buna locatia !

 

daca ne vedem la 8:30 - este ok ?!

 

si in targoviste la 9 ( pentru cei care vin din Bucuresti direct acolo si nu doresc sa ocoleasca prin Ploiesti ) in parcare la pennys market sau la lidl sau la o benzinarie.

 

si la badeni la 10 ( pentru cine vine din Pitesti )

 

ce spuneti baieti ?!

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victor ia legatura cu sorinachos sau da-mi un apel pe nr meu(vezi mai sus). El vine din bucuresti direct in targoviste. Noi o sa fim la 9 la targoviste ca o iau prin ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine mai vrea sa vina din Bucuresti:


Maine la 7:50 ne vedem la OMV Chitila. Astept 10 min dupa care ii dau bice spre Targoviste unde ma voi intalni cu Crazy Mouse si restul gastii.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca s-a strans gasca ! Ar trebui sa fie 8 utilaje si ceva mai multi oameni faini ,dornici sa respire aer curat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

Intalnirea a avut loc. Din pacate nu am reusit toti la aceeasi ora dar, ne-am intalnit in etape. Surprizele drumului si-au spus cuvantul, motiv pentru care au aparut cateva intarzieri. Asta nu ne-a impiedicat sa profitam de ziua deosebit de frumoasa si sa ne intalnim pe parcursul traseului.

Drumurile forestiere au fost foarte bune, deplarea nu a ridicat probleme, reusind sa ajungem pana pe Vf. Leaota. De acolo drumurile noastre s-au despartit, motociclistii coborand spre Runcu, iar noi cu atv-urile am ales un traseu putin mai dificil, dar care nu ar fi ridicat probleme nici motocicletelor.

Atasez cateva imagini:

post-90830-0-28576000-1464593779_thumb.jpg

post-90830-0-40868900-1464593780_thumb.jpg

post-90830-0-54781200-1464593781_thumb.jpg

post-90830-0-58208900-1464593782_thumb.jpg

post-90830-0-56360900-1464593783_thumb.jpg

post-90830-0-25180200-1464593785_thumb.jpg

post-90830-0-94640200-1464593909_thumb.jpg

post-90830-0-14503800-1464593949_thumb.jpg

Editat de pitesti2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos baieti de companie si de faptul ca nu m-ati injurat , cel putin cat am fost de fata :))

sunt dator cu o bere la fiecare !

sper sa avem ocazi sa mai iesim toti ( impreuna) !

crash-barul facut de Mihai si-a facut foarte bine treaba si m-a scutit de o carena si un semnal nou pe dreapta !

deci intuitia mea feminina , imi urla bine in dovlecel ca trebuie sa-l montez neaparat inainte de tura!

Si pozele mai jos , inlusiv naratiunea :))

cred ca se trage de la faptul ca astazi de neata doar mi-am baut cafeaua !

Vb aceea ce preferati dimineata ?! Cafeaua sau sexul ?!

Ambele ! :)))

 

/index.php?/topic/738463-bucuresti-varful-leaota/

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-ati distrat! Si in acelasi timp ma bucur ca mi-am ascultat instinctul si n-am coborat cu voi, ca o faceam pilaf, mai ales fara crashbar :))


» Post actualizat in 30 May 2016 10:21

Apropo, tinem legatura, poate mai facem niste iesiri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...