Sari la conținut

4-5 iunie THASSOS


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Numai Robert e de vina pt vremea asta. :))

L am belit !!!! Wkendul urmator am poligon si as fi vrut sa merg .... Dar daca cu plec maine as prefera GRECIA

post-2209-0-19616600-1464962339_thumb.jpg

post-2209-0-88122500-1464962367_thumb.jpg

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent!

Weekendul 'alalalt (18-19) e si mai bine, ca in urmatorul poligonul tau se suprapune cu o onomastica la mine.

 

Hai cu tunetul!

 

hai fugi cu cercul.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nam prins nici o ploaie. Vremea e beton !

Suntem 3 motorete. Marius si cu mine +un bulgar pe care l-am agatat din vamă.

Lasatu văicăreala si hai încoace. Maine cică vremea o sa fie si mai buna. La Zagora ploua tot timpul deci nu e un factor determinant. Drumul prin makaza e bestial. Le-am rupt urechile :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nam prins nici o ploaie. Vremea e beton !

Suntem 3 motorete. Marius si cu mine +un bulgar pe care l-am agatat din vamă.

Lasatu văicăreala si hai încoace. Maine cică vremea o sa fie si mai buna. La Zagora ploua tot timpul deci nu e un factor determinant. Drumul prin makaza e bestial. Le-am rupt urechile :)))

deja daca sunt 3 moto pe insula e mult pt mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum mă duc pe plajă. Vremea este foarte frumoasă si e liniste si pace. Lume putina cat sa nu te simti singur. Noi suntem in scala potamia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A zis otilia ca nu eati serios 😋. Zici ca vii dar tu stai sa prinzi micii electorali. 😊

Nu pot sa atasez poze de pe harbul asta de telefon sa iti aratam calamarul :)

(sa nu întrebi de melc ca iar face Marius misto de mine ) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A zis otilia ca nu eati serios . Zici ca vii dar tu stai sa prinzi micii electorali.

Nu pot sa atasez poze de pe harbul asta de telefon sa iti aratam calamarul :)

(sa nu întrebi de melc ca iar face Marius misto de mine ) :)

Cm fu vremea duminica pe retur man?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am zis sa va uitati pe prognoza per ore... Nici la dus nici la intors nu a plouat. La dus la bulgari a fost ud pe jos (a plouat noaptea inainte) pana aproape de Stara Zagora, dupa a fost uscat (inclusiv in munti). La intors a fost uscat tot drumul, in mare parte a fost innorat, deci vreme ideala de motociclit. Pe insula soare tot weekendul.

Multumesc baieti de companie si multumesc si initiatorului :)

post-81265-0-56014000-1465211063_thumb.jpg

post-81265-0-67374000-1465211069_thumb.jpg

post-81265-0-87556000-1465211098_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum este apa, s-a incalzit? vreau sa merg peste citeva zileori in Thasos ori in zona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am zis sa va uitati pe prognoza per ore... Nici la dus nici la intors nu a plouat. La dus la bulgari a fost ud pe jos (a plouat noaptea inainte) pana aproape de Stara Zagora, dupa a fost uscat (inclusiv in munti). La intors a fost uscat tot drumul, in mare parte a fost innorat, deci vreme ideala de motociclit. Pe insula soare tot weekendul.

Multumesc baieti de companie si multumesc si initiatorului :)

Bravo voua

Eu la 23 vineri inca eram la munca asa ca sambata nu m as fi bucurat de drum

» Post actualizat in 06 Jun 2016 13:31

V-am zis sa va uitati pe prognoza per ore... Nici la dus nici la intors nu a plouat. La dus la bulgari a fost ud pe jos (a plouat noaptea inainte) pana aproape de Stara Zagora, dupa a fost uscat (inclusiv in munti). La intors a fost uscat tot drumul, in mare parte a fost innorat, deci vreme ideala de motociclit. Pe insula soare tot weekendul.

Multumesc baieti de companie si multumesc si initiatorului :)

Bravo voua

Eu la 23 vineri inca eram la munca asa ca sambata nu m as fi bucurat de drum

» Post actualizat in 06 Jun 2016 13:31

V-am zis sa va uitati pe prognoza per ore... Nici la dus nici la intors nu a plouat. La dus la bulgari a fost ud pe jos (a plouat noaptea inainte) pana aproape de Stara Zagora, dupa a fost uscat (inclusiv in munti). La intors a fost uscat tot drumul, in mare parte a fost innorat, deci vreme ideala de motociclit. Pe insula soare tot weekendul.

Multumesc baieti de companie si multumesc si initiatorului :)

Bravo voua

Eu la 23 vineri inca eram la munca asa ca sambata nu m as fi bucurat de drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum este apa, s-a incalzit? vreau sa merg peste citeva zileori in Thasos ori in zona

Apa este surprinzator de calda pentru perioada asta, merge de baie. Daca prinzi o zi insorita e numai bine.

 

Poza din mijloc e din Aliki?

Nu mai puneti poze ca ne faceti pofta!

Da, Aliki :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat costa portia aia de calmar + caracatita + cartofi pai, din a doua poza?

 

Ala e celebrul calamar umplut de la Irene si eu am dat pe el 10 euro. Posibil sa mai creasca pretul daca i se face atat de abitir reclama ;) :P

 

In alta ordine de idei ... cine s-ar baga la un Thassos in weekendul cu Rusaliile, vor fi macar 3 zile libere atunci ?

Editat de RuInCV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei ... cine s-ar baga la un Thassos in weekendul cu Rusaliile, vor fi macar 3 zile libere atunci ?

Poate m-as baga, daca as sti cand sunt rusaliile si ... daca mai stiu sa merg pe mobra, ca nu prea am invartit roata anul asta. Dar... musai thassos? Merge si samothraki, doar ca e mai linistita locatia, dar la fel de frumoasa. Data trecuta am fost cu biciclele si nu am stat nici f mult.

 

Cam cat costa portia aia de calmar + caracatita + cartofi pai, din a doua poza?

Hai mai omule... Ti-ai luat mobra de 5000+ si stai acum intrebi de cazare si de mancare? Cazarea in general gasesti pe la 40euro am prins conditii f ok in mijlocul verii (vreo 30-35 in samothraki). Iar mancare... de la 2-3 euro rahateluri mici gen souvflaki si ce mai au ei pe acolo si tot nu mori de foame. Oricum, e ceva mai costisitor ca pana la Predeal si inapoi dar ideea e ca se pot face si ture mai de 'buget' insa ia in calcul si benzina pana acolo si inapoi (5-600 ron la un consum cam de 5.5-6), intra pe booking vezi de cazare, iar mancarea sigur va fi pe ultimul loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e celebrul calamar umplut de la Irene si eu am dat pe el 10 euro. Posibil sa mai creasca pretul daca i se face atat de abitir reclama ;)

 

In alta ordine de idei ... cine s-ar baga la un Thassos in weekendul cu Rusaliile, vor fi macar 3 zile libere atunci ?

 

Multumesc, bun pret! :)

 

Pana in echivalentul unui rezervor.... scump dom'le scump....dincolo era mai ieftin.

Pai daca te duci pana acolo....te mai uiti cat costa o masa?...sau pleci cu pachetel de acasa pentru 3-4 zile?

 

 

Poate m-as baga, daca as sti cand sunt rusaliile si ... daca mai stiu sa merg pe mobra, ca nu prea am invartit roata anul asta. Dar... musai thassos? Merge si samothraki, doar ca e mai linistita locatia, dar la fel de frumoasa. Data trecuta am fost cu biciclele si nu am stat nici f mult.

 

Hai mai omule... Ti-ai luat mobra de 5000+ si stai acum intrebi de cazare si de mancare? Cazarea in general gasesti pe la 40euro am prins conditii f ok in mijlocul verii (vreo 30-35 in samothraki). Iar mancare... de la 2-3 euro rahateluri mici gen souvflaki si ce mai au ei pe acolo si tot nu mori de foame. Oricum, e ceva mai costisitor ca pana la Predeal si inapoi dar ideea e ca se pot face si ture mai de 'buget' insa ia in calcul si benzina pana acolo si inapoi (5-600 ron la un consum cam de 5.5-6), intra pe booking vezi de cazare, iar mancarea sigur va fi pe ultimul loc.

 

Nu ma zgarcesc, dar imi strang informatii. Am inceput planificarea unei ture de 2 saptamani in Balcani, 5000-5500 km, cu prietena, la sfarsitul lui August si pentru ca n-am mai fost prin zonele astea intreb lumea, ca sa pot sa-mi fac si eu un buget de calatorie. De exemplu, la un calcul incarcat, benzina ma costa 2000 de lei. Deci, trebuie sa stiu cat dau pe-o masa, pe-o pensiune, ca sa stiu cat sa am in buzunar. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma zgarcesc, dar imi strang informatii. Am inceput planificarea unei ture de 2 saptamani in Balcani, 5000-5500 km, cu prietena, la sfarsitul lui August si pentru ca n-am mai fost prin zonele astea intreb lumea, ca sa pot sa-mi fac si eu un buget de calatorie. De exemplu, la un calcul incarcat, benzina ma costa 2000 de lei. Deci, trebuie sa stiu cat dau pe-o masa, pe-o pensiune, ca sa stiu cat sa am in buzunar. :)

Eh, in caz de tura mai lunga, variata, e clar ca mai cresc costurile si conteaza. Scuze, am dat-o eu in bara, credeam ca te referi strict la o tura scurta de max 1 sapt la grecotei, unde poti pleca lejer cu o suma aproape de o 'cumparatura de weekend' la car4. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat costa portia aia de calmar + caracatita + cartofi pai, din a doua poza?

 

ala e calamar umplut + cartofi pai. caracatita e in ultima poza.

» Post actualizat in 08 Jun 2016 11:41

cu grecia treaba e nasoala in sensu ca dupa ce te-a prins, e jale.

icea un tip la un moment dat, la un radio, ca nu vroia sa mearga in grecia ca e aproape si s-o lase pe cand o fi mai batran. da s-a dus totusi intr-o vara. de atunci, urmatoarele 999 concedii le-a facut in grecia.

asa a fost si la mine. de cand am dat de gustu greciei, nu mai vreau decat acolo. am fost de 2 ori in lefkada, o data in santorini si anu asta urmeaza creta.

oamenii sunt minunati, mancarea foarte buna si peisaje de vis...

» Post actualizat in 08 Jun 2016 11:44

11703033_1087694277927205_32912625807677

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, in caz de tura mai lunga, variata, e clar ca mai cresc costurile si conteaza. Scuze, am dat-o eu in bara, credeam ca te referi strict la o tura scurta de max 1 sapt la grecotei, unde poti pleca lejer cu o suma aproape de o 'cumparatura de weekend' la car4. :cheers:

 

Nu-i bai. :)

 

ala e calamar umplut + cartofi pai. caracatita e in ultima poza.

 

Ah, da, ai dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...