Sari la conținut

2 zile in dobrogea


zahei
 Share

Postări Recomandate

miercuri, 8 iunie plec intr-o tura de doua zile in dobrogea.

 

obiective

- cheile dobrogei

- cetatea ibida

- padurea babadag

- cetatea enisala

- cetatea argamum

- cetatea histria

 

trag peste noapte in jurilovca. in total in jur de 640km de poze :). stiu ca mai sunt locuri de vazut dar nordul dobrogei il las pentru o tura separata.

 

daca mai vrea cineva sa mearga, cu draga inima accept compania. primesc chiar si pasager, ca sunt nevorbit :)

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tehnic vorbind poate imi ajunge si juma de zi, dar nu asta e ideea. ma duc sa vizitez, nu sa observ cu vederea periferica. :)

 

pentru cusurgii si nehotarati, am pus silencerul la toba de esapament!

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tehnic vorbind,ti-ar ajunge juma de zi spui?tehnic vorbind,ai de facut doar autostrada?si tot tehnic,poate sunt eu mai slab de inger(desi nu e cazul) dar spui ca ai putea face 1280km/zi in Romania?:D have fun la plimbareala! ;)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am exagerat, desigur. dar chiar si in romania, nu e deloc greu, tehnic vorbind, sa scoti o medie de 100 km/h, indiferent cat de aglomerat este traficul. am zis "tehnic vorbind", deci facem abstractie de politie, reguli de circulatie sau instinct de conservare. practic, doua zile. :)

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

if u say so.:) am batut tara in lung si-n lat,nu prea exista loc sa nu-l fi vizitat si cu toate astea doar in Moldova am fost capabil sa scot medie orara apropiata de 100km/h.si n-am fost civilizat deloc.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca n-ai aruncat sliderele seara si n-ai rupt nici o oglinda cu umarul ai fost civilizat :)

ontopic: spre rusinea mea n-am vizitat niciodata dobrogea, acum vreau sa-i fac dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar in 3 locuri am putut sa scot medie de 100 sau peste, si anume pe autostrada, pe E85 spre Moldova si pe E58 in zona Vatra Dornei. Ma rog, pe vremea aia aveam alta motocicleta, nu caruta de V2 :crack:

 

Oricum, asfalt bun si ai grija de tine la drum! Poate pui poze, spre rusinea mea nu am nici macar idee cum arata zona aia :(

o sa pun poze. pe bucuresti-brasov am auzit de la o cunostinta ca se poate scoate o medie de 142 km/h. or fi legende, cine stie. ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut exact 640 km pe 28 mai cu junghiul meu de motocicleta, cu pauze lungi si dese la pozat de pasarici si cu o abatere la lacul Cioara de langa Tandarei. Doua bucati de autostrada (Bucuresti-Lehliu si Drajna-Bucuresti), Lehliu-Harsova-Garliciu-Cerna-Macin-Luncavita-Horia-Atmagea-Topolog-Saraiu-Harsova-Drajna. Plecat la 9:30, ajuns la 22 la garaj. N-am mers cu mai mult de 140.

La fiecare cetate n-ai cum sa zabovesti mai mult de o juma' de ora, cu exceptia Histriei, unde mai poti intra si in muzeu.

Dar daca ai doua zile la dispozitie poti sa bagi linistit si nordul Dobrogei fara sa alergi. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de pont, DoctorX! ma orientez la fata locului. mi-ar placea sa fac si nordul, muntii macin si delta de la tulcea la dunavatul de jos.

 

@Cesar: nu ma, ma duc cu scuterul chinezesc, vreau adrenalina! :)

» Post actualizat in 08 Jun 2016 16:02

frumos tare pe aici. si niste zeci de kilometri cu asfalt de pista si curbe de vis :)

post-545-0-14049800-1465401093_thumb.jpeg

post-545-0-67921900-1465401147_thumb.jpeg

post-545-0-72613900-1465401193_thumb.jpeg

post-545-0-61702100-1465401230_thumb.jpeg

post-545-0-20374800-1465401291_thumb.jpeg

post-545-0-66528200-1465401319_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...