Sari la conținut

Mitas


Daniel Muresan
 Share

Postări Recomandate

cel mai extrem cauciuc ce poti sa il pui pe vaci mari si sa te si tina decent. Eu merg doar cu mitas -- acum am e09 si sunt tentat sa pun c02 pe viitor. Am un prieten care il are si ii place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la al doilea C02 pe XR , mi se pare un compromis rezonabil intre strada si off. La namoleli mi s-a parut mai bun decat Michelin AC10 si S12 (comparate toate de noi), Posibil sa se incarce la noroaie lutoase, pana acun nu mi s-a parut sa fi patiit asa.

Mi-am propus sa testez intr-un viitor si Mitas 754, care are crampoanele puse ca C02 dar sunt mai subtiri si deci au spatii mai mari intre ele, am tot amanat ca m-astept sa se polizeze instant pe strada..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe C02 scrie Stone King. Oare ce inseamna asta? Ca e bun in noroi? Bine, asta la enduro/motocross. La vaci ar fi bun daca nu s-ar indoi crampoanele sub greutatea mobrei. E bun pt motociclete sub 160kg cu care se face si asfalt. Adica DRZ, LC4, XR, XT, etc.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

As avea o intrebare, cu ce este diferit mitas-ul cu doua lini verzi si una crem fata de cel cu o singura linie verde(acesta am vazut ca este medium).

 

Intrebarea este dacacel cu 3 linii este mai dur sau mai soft ? Vreau sa il folosesc pt drumuri forestiere (si trasee pe langa acestea).

 

Multumesc!

Editat de florin46p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am si eu o nelamurire daca m-ati putea ajuta.....

cel mai apropiat (ca si marimea crampoanelor) de Mitas C02 care ar fi, C18, C20, sau EF07?

.....ca asa cum m-am uitat dupa poze pe net, nu prea mi-am dat seama....

mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai C-urile au crampoane mai inalte decat EF-urile. Chestie de reglementari FIM, MX vs Enduro. Dar asta nu le face neaparat mai bune in offroad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...