Sari la conținut

Poze


Kiki
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Frumos motor Schumy .Poate facem o tura impreuna la anu, ca am schimbat si eu clasa post-39936-0-94034600-1351347581_thumb.jpg

 

Si Varaderoul tau arata foarte bine. Facem o tura cu conditia sa fie asfalt cat de cat bun :laugh:

 

felicitari pt achizitie,un motor foarte bun,comfortabil si fiabil.SA AI BAFTA DE EL!!!!

 

Mersi Kiki :cheers:

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua achizitie :D

 

133379_452028641515386_389855636_o.jpg

 

176483_452029694848614_815734483_o.jpg

 

:peace: :cheers: faina jucareia, da cat prinde nenea ?

 

Frumos motor Schumy .Poate facem o tura impreuna la anu, ca am schimbat si eu clasa post-39936-0-94034600-1351347581_thumb.jpg

 

that makes two of us

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah Vlady 89..ce tot postezi poze cu puschatura aia pe care deja o conoaste si copiii copiilor nostri, la cat ai tot pozat'o ?

E o puscatura care nu exceleaza la NIMIC... grea cat un crucisator, consuma cat un Taf, in concluzie NU iti mai tot lauda puscatura si aduna banii pt un BMW....pt ca , dupa cum bine stie toata lumea, tanjesti dupa un bavarez, dar din motive inexplicabile, deocamdata preferi sa arunci cu noroi in bavarez, in loc sa iti cumperi si tu unul.

Hai sictir !

 

@ Schumy: are ABS ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah Vlady 89..ce tot postezi poze cu puschatura aia pe care deja o conoaste si copiii copiilor nostri, la cat ai tot pozat'o ?

E o puscatura care nu exceleaza la NIMIC... grea cat un crucisator, consuma cat un Taf, in concluzie NU iti mai tot lauda puscatura si aduna banii pt un BMW....pt ca , dupa cum bine stie toata lumea, tanjesti dupa un bavarez, dar din motive inexplicabile, deocamdata preferi sa arunci cu noroi in bavarez, in loc sa iti cumperi si tu unul.

Hai sictir !

 

@ Schumy: are ABS ?

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah Vlady 89..ce tot postezi poze cu puschatura aia pe care deja o conoaste si copiii copiilor nostri, la cat ai tot pozat'o ?

E o puscatura care nu exceleaza la NIMIC... grea cat un crucisator, consuma cat un Taf, in concluzie NU iti mai tot lauda puscatura si aduna banii pt un BMW....pt ca , dupa cum bine stie toata lumea, tanjesti dupa un bavarez, dar din motive inexplicabile, deocamdata preferi sa arunci cu noroi in bavarez, in loc sa iti cumperi si tu unul.

Hai sictir !

 

@ Schumy: are ABS ?

 

dragul mieu , nici nu sti cat de bucuros sunt ca am reusit sa i-mi fac puscatura atat de cunoscuta incat ,,o conoaste si copiii copiilor nostri ,, . Este puscatura mea si sunt foarte multumit de ea, ca mi draga cai grea cat un,, crucisator ,, si ,, consuma cat un taf ,, Iar celui care ti-a zis tie ca eu tanjesc dupa un bavarez , cerei banii inapoi ca tea mintit rau de tot . :crack:

Ps. acuma adun bani pt un DSL sa vezi tu atunci poze cu puscatura iamiiii :crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna DSL...Dau'ar Satana niste Latai inamicului, poate'i furi BMW'ul ?

Sau te gandeai la DSLR ... ?

In fine, puscatura ai, puscatura calaresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau te gandeai la DSLR ... ?

In fine, puscatura ai, puscatura calaresti.

 

:10:

 

sa nu uitam !!! cea mai frumoasa si mai buna puscatura :crack:

 

:mexicanwave:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o sa iti fie dor de pajisti alpine si de coclau? sau bagi si animalul la enduro?

 

De pajisti(alpine ori ba) si de coclau mi-e dor de cand am vandut prima motocicleta(Yamaha DT125R). Ca nici Dominatorul(poate asta totusi un pic) si nici Transalpul nu sunt gandite sa mearga pe ceva mai rau de un forestier de dificultate medie si semi-uscat. In plus, anul acesta singurele iesiri offroad au fost pe portiunile neasfaltate din Defileul Dunarii, Transalpina si inca un drum de vreo 7km undeva pe langa Ocna Mures. In rest am bagat ture doar pe asfalt. De aici a venit si necesitatea de a schimba Transalpul, care nu prea exceleaza cand vine vorba de confort, consum si putere la genul de ture facute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles , eu m-am pricopsit cu un dragstar de 1100 si eu iubesc muntele si off roadul ...acuma l-am bagat de vanzare sa trec la enduro... :) oricum maina scula ti-ai luat ...sa ai parte de ea asa cum se cuvine

 

Mersi si bafta si tie la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10:

 

sa nu uitam !!! cea mai frumoasa si mai buna puscatura :crack:

 

:mexicanwave:

 

Io zic sa intrebam expertii, rideri mai priceputi decat mine...de exemplu Kiki...el ce parere are? Ai sau n'ai o puscatura de motor ?

 

Pai de la ce sa vina "A"-ul din nume? :))

A'ul din YAmAhA...sau de unde ? Ca nu am fost atent, cu scuzele de rigoare, evident ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varadero il caracterizeaza pe Vlady cel mai bine, e mare, puternica si mananca mult wink.png

Eu l-am sustinut cand si-a cumparat-o si am sa-l sustin in continuare.

Si daca motociclismul e hobby nu te uiti la consum

:10:bgood.gif bty.gif

 

 

si daca astrele continua ascendenta lor transacedentala si se aliniaza in 2013 asa cum deja se contureaza , atunci in anul de gratie 2013 voi face iar un upgrade la un alt motor, normal tot o puscatura de Varadero doar ca pe injectie sa nu mai consume chiar cat un taf ci cat un tafulet poate asa rideri mai experimenati vor fi mai indulgenti cu critici la adreasa mea .

:crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

score-101010.gifbgood.gif bty.gif

 

 

si daca astrele continua ascendenta lor transacedentala si se aliniaza in 2013 asa cum deja se contureaza , atunci in anul de gratie 2013 voi face iar un upgrade la un alt motor, normal tot o puscatura de Varadero doar ca pe injectie sa nu mai consume chiar cat un taf ci cat un tafulet poate asa rideri mai experimenati vor fi mai indulgenti cu critici la adreasa mea .

crackup.gif

 

si ca sa vedeti cat sunt eu de galant, am ceva si pentru carcotasi, multe multe lame fratilor lame

 

 

post-47766-0-58360400-1351495405_thumb.jpeg

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati cu aia e urata,aia e frumoasa.FRUMUSETEA E IN OCHII PRIVITORULUI!Asa ca,atata timp cat fiecare-si considera propriul autobuz frumos,atunci asa e!Decat sa calaresti o mobra ce nu iti place si e urata in ochii celorlati,DOAR ca e fiabila si economica,mai bine una frumoasa,ce are si unele defecte,pe care pana la urma,le accepti(propria experienta)!NIMENI SI NIMIC,nu e perfect!

 

Asa ca nime' nu-i in masura sa stabileasca ce e bun si ce e rau!

 

Dar totusi:

Lui Dane_bad i se potriveste TDM-ul mai mult decat Translapul ce l-a avut!

Tie Yzule,ti se potriveste Scarveru' de minune,de ce nu accepti?

Tu Mihai(timberland0910),e clar ca nu ai nicio legatura cu DragStar-ul.Ai nevoie de o schimbare! :peace:

 

mare dreptate ai tu Cristi....abea astept sa vina odata schimbarea :) (XT660R) sa ma pot bucura si eu cum trebuie de motociclism ...pt mine motociclismul inseamna 99% off road ..i hate asphalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare dreptate ai tu Cristi....abea astept sa vina odata schimbarea :) (XT660R) sa ma pot bucura si eu cum trebuie de motociclism ...pt mine motociclismul inseamna 99% off road ..i hate asphalt

 

E frumos XT'ul dar vezi ca in multe teste scria ca suspensile sunt cam slabe in afara asfaltului. In functie de buget, eu m-as uita la un KTM 690 Enduro sau BMW G650 Xchallenge daca vrei ceva din clasa 600cc. Ambele sunt pe injectie(ca si xt'ul) si au suspensinii bune(mai ales ktm'ul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cele doua enumerate de tine (pe langa xt ) sunt frumoase dar sar din buget...voi aloca cam 3500 euro....la banii astia gasesc un xt decent in germania (transportul fiind gratis pt mine) si la suspensii daca nu voi fi multumit crad ca se pot schimba cu unele mai hard ...ktm 690 si xchallange nu sunt mai putin fiabile decat noul xt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...