Sari la conținut

Transfagarasan Sambata 30 Iunie


hardKnot
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

o plecare spre Transfagarasan cu intoarcere pe Rasnov maine dimineata.. tenteaza pe cineva?

 

Intalnire in Petromul de la iesirea pe A1(Bucuresti-Pitesti) la un ora 08:00, mers somnoros pe autostrada si ritm de plimbare.. oprit la poze si la un pastrav la Cartisoara.

 

Cam 500km, plecat dimineata intors seara cu ranjetul pe fata :D

 

Daca sunt doritori, dati un semn

 

 

 

1. HardKnot & CO - SV650

2. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica ies si eu pe cheia brasov retur pe Siriu. in caz ca te razgandesti tinem legatura

ai bani de dentist????

la ce valuri sunt in asfalt pe cheia sigur iti ciobesti dantura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai bani de dentist????

la ce valuri sunt in asfalt pe cheia sigur iti ciobesti dantura

cand nu au fost? in curbele stranse doar in 2007 cand au asfaltat nu au fost din 2008 franele camioanelor au inceput cu denivelarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare atentie la ce ore ajungeti sus la balea lac,am fost cu masina sambata trecuta si era ambuteiaj in ambele sensuri de aproape 1-2km...am sstat cam aproape o ora doar ca sa trec dintr-o parte in alta...blocaj total..masini motoare autobuze....toata lumea incerca sa intre in parcare,soferii de autobuze se parcau in mijlocul soselei....multi soferi nervosi....multa neatentie...si motociclisti care dadeau in goarna pe contrasens ....de evitat neaparat zona in jurul orelor 12-4 ...cand se mananca de pranz aglomeratia e maxima....am facut si transalpina si era mult mai ok.

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine o LEPSA?

Pai nu sunt foarte sigur ca ne potrivim la ritmul de mers. Tie-ti place sa alergi, mie sa ma plimb. Cred ca ar fi neplacut pentru amandoi, tu sa stai dupa mine sau eu sa ma chinui sa ma tin dupa tine. Deci as tinde sa spun pas.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu sunt foarte sigur ca ne potrivim la ritmul de mers. Tie-ti place sa alergi, mie sa ma plimb. Cred ca ar fi neplacut pentru amandoi, tu sa stai dupa mine sau eu sa ma chinui sa ma tin dupa tine. Deci as tinde sa spun pas.

Numai bine!

ok man ai dreptate daca iesi la tura de plimbat

nici eu nu rup drumul in doua dar nici nu vreau sa o lalai

have fun si merci de idee ..cu lepsa

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok man ai dreptate daca iesi la tura de plimbat

nici eu nu rup drumul in doua dar nici nu vreau sa o lalai

have fun si merci de idee ..cu lepsa

» Post actualizat in 30 Jul 2016 07:58

Salutare. Putem incerca sa plecam impreuna si in cazul in care o iei inainte ne mai intalnim cand faci o pauza de benzina sau de mancat?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare atentie la ce ore ajungeti sus la balea lac,am fost cu masina sambata trecuta si era ambuteiaj in ambele sensuri de aproape 1-2km...am sstat cam aproape o ora doar ca sa trec dintr-o parte in alta...blocaj total..masini motoare autobuze....toata lumea incerca sa intre in parcare,soferii de autobuze se parcau in mijlocul soselei....multi soferi nervosi....multa neatentie...si motociclisti care dadeau in goarna pe contrasens ....de evitat neaparat zona in jurul orelor 12-4 ...cand se mananca de pranz aglomeratia e maxima....am facut si transalpina si era mult mai ok.

Clar ! nu mai ai unde da o fuga ... !

deaia ma feresc de asfalt ca draqu de tamaie...

pe Transalpina urc daca ma duc prin Sadu - Valea Fumoasa...

spre Balea cand este drumul inchis sau NU in weekend...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spre Balea cand este drumul inchis sau NU in weekend...

 

Eu am fost luni dimineata acu vreo 2 saptamani. Era full. Cozi kilometrice la Balea, parcare plina la Vidraru. Multa lume care merge incet, multi biciclisti.

Pe Transalpina (duminica) era mult mai liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...