Sari la conținut

Suzuki Gsxr 1000 2010 VS Honda CBR 1000 2010 VS Aprilia RSV4 2010


adzy_raptors15
 Share

Postări Recomandate

Ma distreaza cum se recomanda in mod special "avioane" cu mii de reglaje and shit,cu electronici,cu nebunii,SCUMPE si "mai altfel" de intretinut,pt oameni normali care in mod normal utilizeaza maxim 50% din ce poate "avionul".n-au aproape nici o relevanta toate gizmourile de pe noile modele pt unii ca majoritatea din romania(printre care ma numar si eu ca sa nu existe discutii).nici pe acest forum nu cred ca sunt mai mult de 5 oameni care daca ar alege un "avion" ar putea spune ca e justificat.alegerile in mare masura ar trebui facute cu sufletul:sa-ti placa cum arata si cum suna,restul...hai sa fim seriosi,toate sunt muuult peste ce avem nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cuzinet este 22 euro. Unul de Yamaha, de exemplu, costa 8 euro maxim.

 

Dacă ajungi să schimbi cuzineții, mai contează câteva zeci de € la piese...?

 

(...) cadru care e complet reglabil, si motor si electronica! :)

 

Modificarea poziției basculei și a motorului în cadru sunt chestii strict de competiție. Și poate nici acolo: echipa lui Dall'Igna (pe vremea când era la Aprilia) a spus că s-a jucat cu poziția motorului și l-a lăsat mai jos. După câteva ture l-au pus la loc pe poziția standard și l-au lăsat așa.

 

Electronica în schimb poate fi utilă/fun și pe stradă. De ex, TC-ul ajută pe praf, ud, marcaje, sau când guma este rece; limitarea puterii/cuplului din hărți este utilă când te prinde ploaia; QS-ul este foarte fun și se aude drăguț. În schimb, wheelie control cred că ai nevoie doar dacă mergi (foarte) tare pe circuit. Iar LC-ul este mâna-ursului.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate sistemele sunt bune(d.p.m.d.v) in doua cazuri:esti prost gramada si n-ai gram de feeling ori ii dai de toti banii pe circuit.pe strada se poate trai absolut perfect fara ele daca esti cat de cat obisnuit sa dozezi TOT.@marianv:intreb serios...in oras ce poa' sa te ajute modificarile de orice natura(electronice)?se simte ce?ca intre 2 semafoare,pe stradute,adica in oras la modul general,oricum mergi la fel de bine(chiar mai bine) cu orice scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-ai raspuns la intrebare.cu ce te ajuta IN MOD REAL toate gizmo-urile in oras?concret.ce se schimba,cum raspunde,etc?details please.sunt chiar curios.hai sa nu exageram,un ss in oras e absolut degeaba.ca ajungi cam in acelasi timp sau chiar mai repede cu un ss fata de un scuter,asta asa e,dar efortul e mult mai mare.si eu sunt unul din cei care nu suporta scuterele,am mers doar de cateva ori cu unul.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...