Sari la conținut

De Mana...sau De Mester


Postări Recomandate

ce e mai bine...sa repari diversele...multele chestii din motocicleta ta singur...sau sa mergi la un mester?

....pai....azi noapte am bibilit cele 2 (multe ) sei ...pana le-am facut sa arate cat de cat a sei de motor....s-a facut aproape 5 dimineata....partea buna e ca am fost la un tapiter care mi-a tras la masina bucatile de vinilin luate ca trofeu de pe "capul" unei canapele vechi care sta degeaba pe hol ....omul mi-a pus si cheder (sau keder...cum o fi)....iar montarea am facut-o eu....cu burete de la mai sus numita canapea ....

...intrebarea e....data viitoare sa merg la un tip care se pricepe....ori nu?....asa am scapat ieftin,cu 170 000 cusutul....materialul si manopera ...dar si o mare pofta de NANI....SOMN....damn!....sunt "rupt" de oboseala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai indeminare tehnica fa cu mina ta . Vei avea satisfactia lucrului bine facut ! Apeleaza la mester acolo unde nu stii sau nu ai utilajele necesare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ti frate CU MANA TA, daca poti. Eu mi-am facut o sea astfel: Am facut cadrul, i-am pus tabla, frumos si a iesit bine. Am dus-o la un magazin/atelier de tapiterii auto sa mi-o imbrace. Le-am explicat cum sa o faca... etc. Au zis: ok. se rezolva. Vino peste O SAPTAMANA. Bun. o saptamana (am zis io), macar o sa iasa ceva misto. Cand m-am dus s-o iau... DEZASTRU. O facusera aiurea de tot, pusesera un burete de cacao, indoisera tabla (sa modifice forma ca nu se potrivea musamaua de rahat pe care o pusesera). Musamaua era lipita cu nu stiu ce maglavait de s-a dezlipit pana am ajuns acasa. Pret: 600 000. A urmat RECONDITIONAREA la care am muncit o zi si nu a mai iesit asa cum o proiectasem eu. :ph34r: :( :( Si inca o chestie: magazinul e in Crangasi. NU VA BAGATI ca-si bat joc de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ph34r:...multam pentru raspuns...pana acum m-am incumetat la sei...si la turnatul uleiului in motor si cutia de viteze...plus transmisia...pe masura ce invat...si am tot mai mult curaj sa-mi bag nasul...merge:)...ok

nasoala intamplarea cu saua aia..600000?....mmmrrrrr:( ii fu...m pe faza asta)

cred ca incep sa va dau din ce in ce mai multa dreptate...ce e facut de mana doritorului...iese mai bine decat la "mesteri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...