Sari la conținut

Postări Recomandate

Cauciucurile de Carpati/Simsoneta(sa fie cat de cat ok, uzate merg, dar sa nu fie taiate) cat si kilometrajul de Simsoneta(daca este cel nemtesc, VEB) ma intereseaza pe mine :)

+

Aparatoarele motorului de la Carpati Super, daca exista

kilometrajul nu mai este , aparatorile de carpati nu au existat si chiar daca existau le opream eu . cauciucuri exista 3 , 2 rusesti - unu f bun si unul mai uzat , si unul victoria mai uzat . la inspectie nu au prezentat taieturi . 70 lei toate 3 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

posturile cu piese care se vand imediat (gen postul colegului meu cu piesele de simson, care erau de buna calitate si s-au dat pe loc, pe evro...) sunt sterse ca sa nu incarcam aiurea topicul. posturile conexe, cele in care cineva a cerut informatii referitoare la piesele vandute, la fel.

 

repet, piesele VANDUTE, da??

 

dar tu de unde sti ca s-a vandut?unde e postul ala conex care arata interesul cuiva?tot mai multe lucruri ciudate p'aci! :)

vrei sa zici posturi MASCATE in vederea rezervari,daa,repet,MASCATE,daa?

 

asa ca daca cineva doreste cadru de AWO cu telescoape spate,cutie de scule si ce-o mai fi p-acolo...redus de la 250euro la vo 3mil,sunati omu';0768.834730 ,cel putin ieri erau inca de vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze pentru toti cei care mi-au trimis PM si celor care s-au interesat de cadru si nu le-am raspuns. Cadrul a fost returnat vechiului proprietar. Se pare ca il vroia neaparat inapoi pentru un prieten. Inca o data mii de scuze pentru anunt.

 

 

Pentru lamurirea unora care le place...

Bai Vali, data viitoare sa nu mai ascunzi posturile, cumparatorule ascuns de cadre de AWO...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha,a aparut si postu'!foarte interesant!deci cum e corect,s-a VANDUT da,s-au NU s-a VANDUT da?aaa a fost inapoiat inapoi inpoiatului de proprietar care-l vanduse cu 250e si acu vrea 3mil pe el si defapt il da gratis la un preten. :) sun maine ca sa elucidam cazul elodia2 sa vedem daca a plecat cadru vo sec din curtea omului sau unora le place sa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai orbu' gainilor 4bike? am scris ca erau piesele colegului meu de munca, da? Ma refer la alea de sport, da? Ce inseamna coleg de munca stii, da? Acum ai inteles de un de stiam ca sunt date?

Daca ma mai acuzi ca rezerv nu stiu ce, eu care am ajuns intr-un final la saturatie, ma *** pe ele, si urmeaza sa scot la vanzare jumatate din ce s-a strans pe aici pe la mine, efectiv pt ca m-am plictisit de ele, te prajesc pentru insulta.

Esti liber sa te certi cu cine vrei tu, dupa cum sper ca ai observat nu prea m-am bagat in seama. Dar nu ma ataca, da? Te rog frumos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie clar pt 4bike si restul care cred ca posturile sunt ascunse ca sa cumpar eu sau Vali diferite troace, ei bine, nu facem asa ceva. Daca cineva are impresia asta, e total gresita si rau-intentionata.

In alta ordine de idei, toate posturile cu vanzari despre care iniatorii vanzarilor au anuntat ca au fost vandute precum si cele in care alti useri interesati au scris, interesandu-se de piesele respective, au fost trecute pe invizibil, pt aerisirea topicului, altfel dublam numarul de posturi.

Va rog sa va uitati in urma pe acest topic si sa imi dati posturile proprii ale pieselor care au fost vandute, unele piese s-au dat iar vanzatorii nu au revenit sa spuna ca au fost vandute, pt trecerea lor pe invizibil.

Iar daca mai apar comentarii rau intentionate, trec totul pe vizibil si va descurcati voi in talmes-balmesul existent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha,a aparut si postu'!foarte interesant!deci cum e corect,s-a VANDUT da,s-au NU s-a VANDUT da?aaa a fost inapoiat inapoi inpoiatului de proprietar care-l vanduse cu 250e si acu vrea 3mil pe el si defapt il da gratis la un preten. :P sun maine ca sa elucidam cazul elodia2 sa vedem daca a plecat cadru vo sec din curtea omului sau unora le place sa...

 

salut!cadrul de awo cu rotile ,le-am rascumparat eu...prietenul meu nelu,a plecat la bolintin sa cumpere motor de ural,care a fost evaluat la 400 lei...nelu a platit 300 si diferenta de 100 a reprezentat-o cadrul si rotile de awo!m-am intristat cand mi-a povestit de isprava lui si atunci a incercat sa dreaga busuiocul,reusind sa-l induplece pe noul proprietar,sa-mi vanda mie cu 300 lei...asa ca,duminica la ora 16,eram noul proprietar!!! :)

gata?am adus macar liniste pe-aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kilometrajul nu mai este , aparatorile de carpati nu au existat si chiar daca existau le opream eu . cauciucuri exista 3 , 2 rusesti - unu f bun si unul mai uzat , si unul victoria mai uzat . la inspectie nu au prezentat taieturi . 70 lei toate 3 .

 

Suna bine...maine iau banii, fac calculele, si ne auzim :)

Din ce zona esti?Sa stiu daca ne putem vedea sau daca facem tranzactia prin curier, daca e cazul sa le pot lua!

Merci mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine...maine iau banii, fac calculele, si ne auzim :)

Din ce zona esti?Sa stiu daca ne putem vedea sau daca facem tranzactia prin curier, daca e cazul sa le pot lua!

Merci mult!

Bucuresti - piesele se gasesc langa aeroportul otopeni dar pe cele mici le pot aduce oricand in bucuresti .

in alta ordine de idei s-a mai dat si anvelopa victoria , asa ca am refacut lista de piese disponibile :

motor complet java 175 , cu compresie buna . 90 lei

rezervor carpati super fara indoituri 35

motor complet cz 175 cu compresie buna , plus alte maruntaie care se vad in poza 140 lei

motoreta incompleta simson sr 2 , i-am pus ghidonul de carpati 200 lei

roti ( una de simsoneta si una necunoscuta dar crom bun) + anvelope pereche rusesti dimensiunea 2.25 19 compabile simsoneta 70 lei impreuna cu cele doua roti pe care sunt .

poze:

piese_moto

 

tn_0e6dc2a792d2c3f19f6ad5111241147a.jpg tn_021ad909e8633721c3e7a817906742d9.jpg tn_62dff3b6baff124795d21e9bfcfaf446.jpg tn_5f5785eb767112987a54fab6101d5700.jpg tn_a93a75961119da2f380404613973ef25.jpg tn_4dc3b5b4fd74d6212696e268c4441ee6.jpg tn_0c7ee82844b93c0cd9bda17772015fba.jpg tn_cbcb0fe87027a99f7790a963a7c311ff.jpg tn_9e7f16c249982b4a40d8ff3cbdd77239.jpg tn_1fe7a98c234bfa93fba1b862f0e95c91.jpg

Editat de george-bogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@jethro tull mersi pt. lamuriri :) .am sunat si eu azi si intradevar s-a vandut duminica dupamasa.

 

@valicaddy,dupa cum vezi postul a fost sters inainte de a se vinde piesele si cred ca poti sa intelegi de ce am fost iritat.nu te acuz de nimic,era un fel de "bate seaua ca sa priceapa iapa" si nu vreau ca sa dezvolt mai mult aici.

oricum mixajul de la butoane practicat de uni dintre voi nu poate aduce nimic bun p'aci.cenzurarea,editarea de posturi,punerea lor pe invizibil cat si mascarea sau postarea unui anunt la bursa mult mai tarziu decat e normal,fac sa nu mai fie un exces de zel ci se urmaresc si alte scopuri.

la fel te-as ruga si eu frumos sa lasi aroganta ieftina deoparte,la fel si amenintarile ca ma lasa rece si nu duc la nimic bun.

 

ps.sunt deaccord sa stergi offtopic-urile mele dupa ce citesti.

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!cadrul de awo cu rotile ,le-am rascumparat eu...prietenul meu nelu,a plecat la bolintin sa cumpere motor de ural,care a fost evaluat la 400 lei...nelu a platit 300 si diferenta de 100 a reprezentat-o cadrul si rotile de awo!m-am intristat cand mi-a povestit de isprava lui si atunci a incercat sa dreaga busuiocul,reusind sa-l induplece pe noul proprietar,sa-mi vanda mie cu 300 lei...asa ca,duminica la ora 16,eram noul proprietar!!! :)

gata?am adus macar liniste pe-aici?

 

 

O harababura completa asta s-a intamplat cu cadrul ala de AWO. Pe baiatul asta de la Bolintin il stiu se pare foarte multi. El are piese de vanzare dar nu are net si roaga pe unul si pe altul sa posteze pentru el. Asa s-a intamplat si in cazul meu si acum am aflat si cine e fericitul proprietar (fost, nou, nici nu mai inteleg). Felicitari pentru achizitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ceri pe stopul de ceata?

Mesaj completat

btw.nu tu ziceai ceva de un cadru de awo?vad ca circula niste bug-uri care mananca posturile si nu mai gasesc anuntul tau!

 

Nu prea sunt decis sa-l vand. Am postat in ideea ca avea cineva stopuri Hella puse la vanzare si am pus poza ca sa-mi confirme daca asta cauta. Daca ma hotarasc dau anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 bike, oare merita sa mai imi bat capul cu tine. Ia hai sa facem off-topic si sa dam pe gusa, ia spune si tu ce probleme ai. Nu vrei tu sa fi moderator si sa cumperi tu toate Zundappurile puse aici la vanzare pe care eu le-am ascuns ca sa fie cumparate de mine sau GP?

Hai "prietene", am 3 AWO la mine in agenda (aveam 4, da unu i l-am dat lui @grex), vrei sa ne imprietenim iar ca sa ti le vand tie sau care e problema? Ce nelamuriri ai in final, ca vad ca tot mananci ca_cat aiurea si musti de c_ur ca sunt ascunse posturi, ca sunt editate. Fac aici cenzura bunului-simt si pt asta ai beneficiat de topicuri aerisite, ai putut sa navighezi linistit, fara injurii pe colturile astea (mai putin disputa mea cu un personaj care a facut ceva). Care e problema ta, ca tu stii sa manuiesti penelul in mana si eu sunt atehnic? Asta e, da ma ai dreptate in tot ce spui. Cate motociclete din cate ai facut ai pastrat? Niciuna, sunt toate vandute, pentru tine e un mod de viata, de subzistenta pe care eu l-am apreciat deschis si am spus ca decat sa ajunga la fier vechi mai bine sa ajunga la nemtalai si asta o sustin in continuare. Vrei sa vb de DKW-ul pe care m-am dus si ti l-am luat, cand puteam sa il opresc pt mine, ti-am demonstrat ca am cuvant? Care e nelamurirea ta finala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te simti dar mi-e putin lehamite sa ma cobor la nivelul asta de porcaiala pe care vrei tu sa-l faci dar daca insisti,o voi face.

 

Deocamdata ma rezum la niste explicatii cu dkw-ul acela!Mie personal mi se pare o nesimtire din partea unui asa zis prieten dar las pe alti ca sa judece.

Cum adica mi-ai lasat mie motocicleta?90% era negociata/cumparata(rezervata) de mine ramanand doar ca sa o platesc si s-o ridic si ca sa grabesc lucrurile(eu neputand ajunge in Buc. mai devreme de o sapt.),am apelat la "prietenul" Mihai ca sa faca plata(banii trimisi pe contul lui Mihai) si sa-mi transporte motocicleta intrun garaj pana ajung eu.De transport s-a ocupat Gabi P. platindui deplasarea, cu toate ca omul a refuzat categoric.Un comision mic de un set de rulmenti skf pt. motor de m72 a incasat si domnu mihai_prd cu toate ca, contributia lui a fost minima.

Surpriza a venit mai tarziu cand am aflat ca domnu mihai_prd ar fi vrut sa-mi "salte" dkw-ul pe care eu l-am gasit si negociat.Doar indiferenta la motocicleta a lui Gabi P. m-a salvat de la pierderea ei.De asta n-ai sa ajungi tu niciodata nici la degetu mic a lui Gabi...gusa larga.Te-ai lipit de el ca musca pe cacao ca sa-ti repare niprele,ca parca el nu ar avea destule fiare de reparat.

Asa prieteni sa tot ai,il trimiti cu banii la adresa ca sa plateasca si te trezesti in final ca a luat-o pt. el :)

 

Ce am avut de impartit cu tine s-a terminat domnu' ,ai invatat sa mergi singur acu' si pe ebay si pe motoclub ca sa-l cunosti pe A.D marele cunoscator in Puch,iti mai faci traducerea si cu google,transporturi din germania la botu' calului cu plata la p#livara,samd.

Nu ma intereseaza sa-ti iau nici butoanele,nici dreptul tau de a abuza aici pe forum si nici saharienele la 100euro daca ai avea de vanzare,asa cum sperai tu sa-l cumperi pe al meu la 1500e.Ma deranjeaza ca pe unde citesc esti bagat in fiecare ciorba mai rau ca misu de la cluj,dar o sa-mi treaca....dai 'nainte linistit.

Multumesc,dar asa prieteni nu am nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea sunt decis sa-l vand. Am postat in ideea ca avea cineva stopuri Hella puse la vanzare si am pus poza ca sa-mi confirme daca asta cauta. Daca ma hotarasc dau anunt.

 

 

ok,mersi,astept cuminte la rand.cu toate ca eu cred ca nu da bine pe motocicleta un stop de ceata cam mare cu bec de 6v.25 w si in plus uni plang dupa piese originale de vw aircoold.

 

Da, spuneam de un cadru de AWO si am fost si eu surprins sa vad ca a disparut postul, mai ales ca nu am fost contactat pe PM de moderatori cu privire la anuntul de vanzare dar vad asa se fac lucrurile pe aici. Ma gandesc ca daca un post este ascuns in 1 zi de la postare poate si alte anunturi cu piese de care au nevoie unii oameni, cu ghilimelele de rigoare, nu apar pe forum, tot din variile motive invocate cu privire la disparitia anuntului meu. Cum se zice in comunism: "Astia sunt, cu astia defilam". Cred ca o sa incetez sa ma mai uit la anunturile cu vanzari din motivul invocat mai sus, si mai ales ca mai nou cumpar piese de pe eBay de ceva timp incoace.

 

Apropo de stopul de ceata, nu stiu cat de original este. De exemplu pe eBay farul a carui poza am si postat-o s-a vandut cu 1 euro fara transport. Transportul pana in Romania era pe la 10 euro deci 11 euro un far de ceata. Asa ca intrebarea mea este cu cat sa-l vand daca el pe ebay-ul germania fost vandut cu 1 euro, sa scot profit de 1 euro, pai atunci de ce sa-l vand, mai bine il pastrez si il il folosesc pentru un alt proiect. Deci cred ca intelegeti de ce sunt nehotarat in a-l vinde sau nu.

Mesaj completat

Ca sa fie clar pt 4bike si restul care cred ca posturile sunt ascunse ca sa cumpar eu sau Vali diferite troace, ei bine, nu facem asa ceva. Daca cineva are impresia asta, e total gresita si rau-intentionata.

In alta ordine de idei, toate posturile cu vanzari despre care iniatorii vanzarilor au anuntat ca au fost vandute precum si cele in care alti useri interesati au scris, interesandu-se de piesele respective, au fost trecute pe invizibil, pt aerisirea topicului, altfel dublam numarul de posturi.

Va rog sa va uitati in urma pe acest topic si sa imi dati posturile proprii ale pieselor care au fost vandute, unele piese s-au dat iar vanzatorii nu au revenit sa spuna ca au fost vandute, pt trecerea lor pe invizibil.

Iar daca mai apar comentarii rau intentionate, trec totul pe vizibil si va descurcati voi in talmes-balmesul existent.

 

Nu am nimic impotriva cu ascunderea lor, in cazul in care au fost vandute. Dar problema este in felul urmator, cand m-am apucat sa reconditionez Simsonul am inceput sa caut din piesele lipsa, si in felul acesta am inceput sa sun persoanele care aveau pe forum si pe alte siteuri piese de vanzare, desi anunturile erau expirate. Mare mi-a fost surpriza ca multe din persoanele care au dat anunturile, vechi chiar si de 2 ani sa mai aiba piese, pe care nu le-au postat, dat anunt de vanzare din motivul ca oricum ei au pus deja anunt si daca este cineva interesat suna la numarul pe care l-au afisat. Asa ca mie unul mi-ar placea sa vad anunturile vechi cu piese de vanzare. Daca nu aveti spatiu de stocare pentru forum de ce mai exista. Doar de dragul de a spune ca avem forum de motociclete? Si poate 4bike are dreptate, nu am de unde sa stiu dar observ ca se cam inflameaza moderatorii, deci probabil stiu ceva ce noi muritorii de rand nu stiu cu privire la punerea pe invizibil a unor anunturi. Dar asta e cum ar spune d-nul mihai_prd sunt RAU-INTENIONAT, cu toate ca nu este asa si mai ales ca postarea mea a fost trecuta pe invizibil. Apoi aflu de fapt de pe forum noul proprietar, desi eu am pus anuntul. Deci ce credeti am motive sa ma enervez sau nu.

Mesaj completat

4 bike, oare merita sa mai imi bat capul cu tine. Ia hai sa facem off-topic si sa dam pe gusa, ia spune si tu ce probleme ai. Nu vrei tu sa fi moderator si sa cumperi tu toate Zundappurile puse aici la vanzare pe care eu le-am ascuns ca sa fie cumparate de mine sau GP?

Hai "prietene", am 3 AWO la mine in agenda (aveam 4, da unu i l-am dat lui @grex), vrei sa ne imprietenim iar ca sa ti le vand tie sau care e problema? Ce nelamuriri ai in final, ca vad ca tot mananci ca_cat aiurea si musti de c_ur ca sunt ascunse posturi, ca sunt editate. Fac aici cenzura bunului-simt si pt asta ai beneficiat de topicuri aerisite, ai putut sa navighezi linistit, fara injurii pe colturile astea (mai putin disputa mea cu un personaj care a facut ceva). Care e problema ta, ca tu stii sa manuiesti penelul in mana si eu sunt atehnic? Asta e, da ma ai dreptate in tot ce spui. Cate motociclete din cate ai facut ai pastrat? Niciuna, sunt toate vandute, pentru tine e un mod de viata, de subzistenta pe care eu l-am apreciat deschis si am spus ca decat sa ajunga la fier vechi mai bine sa ajunga la nemtalai si asta o sustin in continuare. Vrei sa vb de DKW-ul pe care m-am dus si ti l-am luat, cand puteam sa il opresc pt mine, ti-am demonstrat ca am cuvant? Care e nelamurirea ta finala?

 

Si acum vorbiti de injurii. Tin sa reamintesc ca ca_cat tot (cuvant urat) inseamna. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te simti dar mi-e putin lehamite sa ma cobor la nivelul asta de porcaiala pe care vrei tu sa-l faci dar daca insisti,o voi face.

 

Deocamdata ma rezum la niste explicatii cu dkw-ul acela!Mie personal mi se pare o nesimtire din partea unui asa zis prieten dar las pe alti ca sa judece.

Cum adica mi-ai lasat mie motocicleta?90% era negociata/cumparata(rezervata) de mine ramanand doar ca sa o platesc si s-o ridic si ca sa grabesc lucrurile(eu neputand ajunge in Buc. mai devreme de o sapt.),am apelat la "prietenul" Mihai ca sa faca plata(banii trimisi pe contul lui Mihai) si sa-mi transporte motocicleta intrun garaj pana ajung eu.De transport s-a ocupat Gabi P. platindui deplasarea, cu toate ca omul a refuzat categoric.Un comision mic de un set de rulmenti skf pt. motor de m72 a incasat si domnu mihai_prd cu toate ca, contributia lui a fost minima.

Surpriza a venit mai tarziu cand am aflat ca domnu mihai_prd ar fi vrut sa-mi "salte" dkw-ul pe care eu l-am gasit si negociat.Doar indiferenta la motocicleta a lui Gabi P. m-a salvat de la pierderea ei.De asta n-ai sa ajungi tu niciodata nici la degetu mic a lui Gabi...gusa larga.Te-ai lipit de el ca musca pe cacao ca sa-ti repare niprele,ca parca el nu ar avea destule fiare de reparat.

Asa prieteni sa tot ai,il trimiti cu banii la adresa ca sa plateasca si te trezesti in final ca a luat-o pt. el :)

 

Ce am avut de impartit cu tine s-a terminat domnu' ,ai invatat sa mergi singur acu' si pe ebay si pe motoclub ca sa-l cunosti pe A.D marele cunoscator in Puch,iti mai faci traducerea si cu google,transporturi din germania la botu' calului cu plata la p#livara,samd.

Nu ma intereseaza sa-ti iau nici butoanele,nici dreptul tau de a abuza aici pe forum si nici saharienele la 100euro daca ai avea de vanzare,asa cum sperai tu sa-l cumperi pe al meu la 1500e.Ma deranjeaza ca pe unde citesc esti bagat in fiecare ciorba mai rau ca misu de la cluj,dar o sa-mi treaca....dai 'nainte linistit.

Multumesc,dar asa prieteni nu am nevoie.

 

Adica tu ma suni pe mine dupa-amiaza/seara si cu o voce infrigurata imi spui ca ai gasit un NZ de 350 si eu incep sa rad si iti spun adresa mosului, iar tu incepi sa te smiorcai si sa te rogi de mine sa nu il iau eu, iar la raspunsul meu ca nu ma intereseaza mobra, ca nu ma pasioneaza marca, iti creste brusc valoarea prieteniei pe care o ai fata de mine.

Ia ma "prietene" poze, ca sa stii cine ti-a carat motorul, cine ti l-a incarcat, cine a umblat dupa acte cu mosul pe motorina lui, cine ti-a platit gazduirea la motocicleta (depozitarea in hala, ca doar nu are mama hala) pana ai venit sa ti-o iei. A, asa e, si-a pus Gabi aparatul si si-a facut poze singur. Si nu uita ca te-am rugat de 2 ori sa iti platesc rulmentii SKF (nu a fost un set, au fost 2), iar tu zambeai complice: "lasa mai Mihai, ca si asa e putin". Asa e, e putin sa fi meschin.

post-263-1288704839_thumb.jpgpost-263-1288704909_thumb.jpg

post-263-1288704974_thumb.jpgpost-263-1288705087_thumb.jpg

Ti-am pus poze "prietene" ca sa iti dai seama ca daca vroiam sa cumpar eu motocicleta aceea, eu ii dadeam bani proprietarului si o duceam la mine acasa, dar dezinteresul a fost al MEU si EU l-am convins pe Gabi sa nu o cumparam, numai in ideea ca mi-am dat cuvantul fata de tine ca iti achizitionam motocicleta, asta ca sa iti dai seama cat de naiv esti cand spui ca am vrut sa ti-o salt. Eu am facut actele de vanzare cumpare pe numele tau, cat de greu imi era sa fac actele pe numele meu si sa-i pasez omului banii mei. Iti dai seama, nu aveam 500 de lei la mine pt un DKW, trebuia sa te astept pe tine cateva zile sa mi-i pui in cont sa ma duc sa platesc :) Cat de penibil poti sa fi cand spui lucrurile astea...

De ce nu spui "prietene" de ce esti suparat pe mine si ma musti de partea dorsala, de ce nu spui ca am pus un simson la motociclete abandonate si m-ai sunat seara si mi-ai spus ca imi dai 200 e comision numai sa ti-l dau tie, iar eu ti-am spus ca nu am nevoie de nici un comision, numa ca este oprit unei alte persoane, iar daca persoana respectiva nu ma suna pana dimineata la 8 Simsonul o sa fie al tau si cand ai auzit ca nu imi incalc principiile si ma tin de cuvant ai inceput sa turbezi, iar la 2 zile dupa asta nu ai vrut sa mai vorbesti cu mine. Vrei sa confirme persoana persoana la care a ajuns Simsonul ca asa au stat lucrurile?

"Prietene", motociclete de epoca or sa se sfarseasca cat de curand in tara, de ce o sa te mai apuci si pe cine o sa mai pacalesti?

Si de Gabi nu m-am lipit sa imi repare niprele, ci M72 si sunt mandru de omul ala, care, ca fiecare dintre noi are defecte, dar ala este prieten si este restaurator, nu vopsitor. Tine minte ce iti spun, el nu schimba seriile pe motoare daca nu-i pornesc, el le repara. Si incet-incet sper sa prind cat mai multe de la el.

Si vai, nu vrei tu sa abuzezi de butoanele astea, nu te mananca pe tine putin sa afli cine e userul "curba" care ti-a spus ce caracter esti? Hai mai, ca doar ai plans atata pe mess si la telefoane. :P

Si vai, cate ai facut tu pentru mine, mi-ai adus doua colete din Germania. Da ce ma, ai venit special cu ele?

 

Mai vreau sa iti spun ceva, poate iti da de gandit: nici macar nu ai fost in stare sa recunosti Zundappul de la Gabi din atelier, cunoscatorule...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vand niste piese de voshod

plasticelele de pe cadru si cele de la roata 20 lei

bordul. nu stiu cat de bine ii merge ceasul, contactul e bun 30 lei

cutiile laterale in stare f buna 40 lei

pantalonasii de la far in stare f buna fara semnale 30 lei

claxon si releu semnalizare bune 30 lei

claxonul releul si bordul s-au dat

raman restul, preturi negociabile

Editat de schumydan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea,eu nu fac polemica,daca tu ai inceput cu atacuri la persoana e problema ta,eu personal nu am absolut nimic de pierdut.Nu tin sa-mi creez o imagine de atotstiutor ca si tine.Dealtfel nu cred ca am vandut sau cumparat mai mult de un carburator aici pe forum.

Normal sa fi frustrat cand unul din provincie vine si cumpara un Dkw de la o strada departare de tine,dar mi se pare cel putin ordinar sa zici ca ai stiut si tu adresa .Nici o secunda nu as fi putut crede ca apeland la un prieten in acel moment ar fi putut macar sa se gandeasca sa ma lucreze pe la spate.Dkw-ul a fost postat de un user pe vwforum pt. un prieten de-al sau si nimeni nu ar fi avut o adresa in acel moment.In minutele premergatoare am luat legatura cu omul si din 2 vorbe motocicleta mi-a fost rezervata...Abia ulterior am aflat de la proprietar ca cineva l-a contactat plusand la pret...Oare de ce nu ma mira faptul?Noroc ca mai exista oameni de calitate si cuvant.

Ti-am trimis 5mil+1mil cheltuielile voastre,dupa care am intrebat frumos cat mai am de plata ptr. deranjul vostru.Ai zis ceva de garaj?Rulmenti SKF au fost 4 domnu' 2 ambielaj si 2 ax cu came si da ai vrut sa-mi platesti dar nu aveai bani...adu-ti bine aminte,dar stai linistit ca nu aveam nevoie,erau un mic comision pt lucratura pe la spate pe care ai incercat-o...

Domnu' obisnuiti-va cu ideea ca nu toate motoretele vechi va sunt destinate!La fel de greu ti-a picat cand am luat si M72-ul din Rahova,de care mi-a zis sa nu ma ating de el ca vrei sa-l iei tu.Numai ca era deja negociat de mine eu cerandu-ti tie doar o parere.Mai tarziu am aflat ca nu l-ai fi luat oricum,ca cica are acte de bmw...mda,strugurii ie acrii.

Nu ai tu de unde sa stie cate si ce motociclete am oprit pt.mine.Te roade asta?Da domnu'le vand afara,ti le vand si tie,le vand si pe luna daca exista cineva care sa-mi aprecieze volumul de munca si timpul meu pierdut zilnic cel putin 6-8 ore in atelier indreptand taieturile altora.Da'de unde sa sti tu cu ce se mananca asta!Aaa,spaga se face mult mai usor sau sa stai la agatat pe forum blocand posturile de vanzare ca sa fi tu primul,sa le iei cu 1 leu si sa le dai mai departe cu 3,e ok,nu?Bisnitareala asta ieftina o faceam la 16ani domnu'!Credeam ca esti mai evoluat da' esti eftin tare.

Nu-ti bate tu capul cu ce-am sa fac eu cand se vor termina vechiturile,oricand pot sa profesez ceea ce am invatat si nu imi va fi rusine nici o secunda.Un lucru e sigur,militian nu ma fac!

Pieselea alea de pe ebay ti le-am luat in toamna si plata mi-ai facut-o in ianuarie.De un rest de bani a trebuit sa-ti aduc aminte ca deh,ai uitat.Mi-am facut drum la Buc ca sa-ti aduc piesele ca nu care cumva sa mai cheltui din banii de caramizi de la vila.Nu-i bai,daca o ti tot asa poate la anu' iti mai creste vreun etaj...

 

Cine isi face iluzii ca poate cumpara piese importante ca si motociclete de aici de pe forum,se amageste doar.

Postul lui @daciana cu acel awo care a fost postat la vanzare acum ceva vreme a fost blocat un timp scurt.Da ,am fost si eu interesat ca si multi alti de pe aici ca sa-l cumpar si cu toate ca am crezut ca am fost primul care a trimis pm-ul,era deja tardiv,domnu mihai_prd la luat si la si dat,adica 800 cu 1200e.Gresesc domnu' mihai_prd?

Sau furca aia leading link cu care te laudai mai ales cu modul in care ai achizitionat-o,cum e?

Stai linistit ca nu ma astept sa confirmi dar eu unul stiu ca e asa.E similar cu ce s-a intamplat zilele astea si cu acel cadru de awo.

 

Aroganta,invectivele si jignirile,fac parte din vocabularul unui militian?Nu ma indoiesc,mai lipsesc catusele si bulanu',domnu'...

Pt. mine domnu',esti zero,indiferent ce incerci sa faci de acum inainte.O persoana parsiva,lingusitoare,care incearca prin orice mijloace sa-si obtina scopul.

 

btw.Nu esti tu in masura sa vorbesti de restaurari,lasa pe altii!Sunt capabil sa-mi asum si criticile.Daca postezi motocicletele restaurate sau in curs de restaurare ale lui Gabi,tot un habarnist ramai.Iti sta mai bine cu pozariciul in mana!

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesaj completat

Nu am nimic impotriva cu ascunderea lor, in cazul in care au fost vandute. Dar problema este in felul urmator, cand m-am apucat sa reconditionez Simsonul am inceput sa caut din piesele lipsa, si in felul acesta am inceput sa sun persoanele care aveau pe forum si pe alte siteuri piese de vanzare, desi anunturile erau expirate. Mare mi-a fost surpriza ca multe din persoanele care au dat anunturile, vechi chiar si de 2 ani sa mai aiba piese, pe care nu le-au postat, dat anunt de vanzare din motivul ca oricum ei au pus deja anunt si daca este cineva interesat suna la numarul pe care l-au afisat. Asa ca mie unul mi-ar placea sa vad anunturile vechi cu piese de vanzare. Daca nu aveti spatiu de stocare pentru forum de ce mai exista. Doar de dragul de a spune ca avem forum de motociclete? Si poate 4bike are dreptate, nu am de unde sa stiu dar observ ca se cam inflameaza moderatorii, deci probabil stiu ceva ce noi muritorii de rand nu stiu cu privire la punerea pe invizibil a unor anunturi. Dar asta e cum ar spune d-nul mihai_prd sunt RAU-INTENIONAT, cu toate ca nu este asa si mai ales ca postarea mea a fost trecuta pe invizibil. Apoi aflu de fapt de pe forum noul proprietar, desi eu am pus anuntul. Deci ce credeti am motive sa ma enervez sau nu.

 

Habar n-aveam daca s-a facut cu accordul tau stergerea postului sau nu,pur si simplu am remarcat disparitia lui.Exista n topicuri in spate care ocupa loc aiurea de ce tocmai de la bursa se sterge?Oricum o luati domnilor moderatori,e anormal!

 

De stop aveam nevoie la splitul meu,e bus dar tot split e.Ala nu e pret pe ebay si eu gratis nu-l vreau.Daca te decizi la un pret,anunta-ma te rog,eventual iti caut ceva piese de sims. la schimb.

Oricum,slabe sanse sa punctez la capitolul cumparare de aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...