Sari la conținut

Am Voie Sa Conduc Pocket Bike De La 14 Ani ?


lord_potter
 Share

Postări Recomandate

salut, ca sa nu mai bat campii va zic direct . am 14 ani si imi doresc scuter iar de 3 sapt colind forum-urile si legistlatia romana ptr a afla niste date simple! Am voie sa conduc un vehicul de 49cc omologat pe drumurile publice ? Din cate am inteles trebuie sa scrie in acte ca e ciclomotor ptr ca altfel.. 16 ani cu carnet , nu ? Eu imi doresc un pocket bike ptr ca decat sa merg cu ciclomotoare dalea de zici k a venit baiatu cu pizza mai bine meg pe jos.Asa k daca cunoasteti legistlatia calumea raspundeti-mi si mie la intrebare . Si ce scutere ( sau pocket-uri ) imi recomandati ... nu conteaza pretzu. stima :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nici ciclomotor nu am voie ? :crack: si cu pocket-ul de ce nu ai voie pe strada ? pocket-ul fiind omologat ! deci in concluzie nu am voie nici cu pocket bike omologat nici cu un ciclomotor ( adik dala cu pedale ) de la 14 ani ? :crack: :crack: :cheers: :P :blink: :hug:

Editat de lord_potter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi cum sa nu fie sigur mai ?

crezi ca eu vorbesc asa de capul meu?

doar am legislatia in vigoare in casa

tu ai macar o carte de genul asta ca sa studiezi?

citeste in orice carte de legislatie si vei vedea

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei,na si tu acuma.Ce-are daca mai astepti 2 ani?Profita si tu ca sa te documentezi in legatura cu echipamentul,tipul de motor care-ti place etc :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici daca ar fi 150% legal pe drumurile publice eu n-as merge cu ea.

Gandeste-te ca e f f joasa si nu esti vazut aproape deloc. O sa spui ca soferul e de vina daca se baga in fata ta. Apoi in al doilea rand este super incomoda(cel putin pt cei inalti).

Din punctul meu e mai buna o trotineta decat un pocket. Pocket ul nu a fost facut pt a se circula cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Potter.

 

DE ce nu faci tu ceva mai constructiv? Daca tot ai de gand sa te dai prin padure macar sa fie in cadru organizat. Te poti inscrie la un club sportiv motociclistic. Da o fuga pana la Federatia de motociclism si te indruma ei mai departe.

Decat sa pierzi vremea aiurea macar faci ceva util pentru tine si pentru motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai astept de la 8 ani sa fac 14 ani X(X(X(X(X(X(X( si acum inca 2 ani X(X(X( mai bine merg prin padure decat deloc :crack:)

daca tot ai asteptat atata,ce mai conteaza 2 ani? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata?

S-a terminat cu Harry Potter si acuma in loc de matura vreti poket bike?

Vezi ca tre` sa mai apara un film din serie, sper ca esti pe faza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Harry moare :crack: :P :crack: :crack: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e na :crack:) in vara oricum imi i-au pocket chit k merg cu el pe camp da macar imi i-au :cheers:)) de amenzi ce sti?

 

Ce ai frate???? Vrei sa nu mai apuci 16 ani?? Daca e amenda mica, iesi cu pocketul pe sosea? Pe mine nu ma vad conservarii cu moto de 150 kg. far aprins si mana in claxon si tu vrei sa treci pe sub troleibuz cu dracia aia? :crack:

Ce ai calarit pana acum? Ushurel ca nu dau turcii. Si km. bagati cu bicicleta se adauga la experienta pe doua roti, char daca nu e acelasi lucru. Reactii la obstacole in drum, echilibru, etc. Vezi ce zicea ozzi cu cluburile alea, nu mai fii tu "lord of the bike", ca nu vine nici un Hagrid sa te scoata cand dai cu trompeta de mama Terra.

 

Peace! Tutun! Rabdare!

Asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Unde sau ce site au cei de la Federatia de motociclism ?

2. Eu vreau decat sa stiu daca e legal sa merg cu pocket , faza cu ca da unu peste mine.. na.. ce pot sa fac decat sa merg pe langa trotuar adica nu pe vreuna din benzi..na acum o fac pe barba mea.

3. De fapt nu imi doresc decat de distractie un pocket insa as vrea sa pot sa ma duc si sa i-au paine cu el :crack:) sau sa ma plimb cu prietenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiule...! dca maiintri pleaca putin urechea la vorba mea...

Daca esti pasionat apoi iati un enduro de 125 si taio prin paduri... iar la 16 ani sa iti iei permisul si...

 

Daca vrei sa mergi pe strada mai bine astepti 2 ani decat sa astepti apoi minim 5 din cauza dosarului penal...

 

Pana la urma tot cum vrei tu faci dar poate merita sa-mi racesc gura... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...