Sari la conținut

M-as Duce La Louis. (viena)


foxbat
 Share

Postări Recomandate

O tura de "reduceri " poate ca scoate mai ieftin ca la noi.

 

Eu am masina ( care merge si pe gaz saracuta ) ) si cred ca mai mult de 2 - 3 participanti nu prea merge

 

se baga cineva?

 

Nu ma grabesc insa nici sa ma prinda ziua femeii:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'm in :cheers:

+

 

"userul" Zouza

 

am vb pe ym , ma gandesc ca dat fiind ca nu i chiar o plimbare sa nu fie obositor cu o doamna dupa noi

 

cum vorbisem , mai ai de capatat "aprobare":lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu cred ca o vizita pana acolo ca sa mergi la louis nu merita, daca vrei tu sa vezi viena e altceva, altfel cu banii consumati te poti imbraca de la louis comandand aici pe site la baietii care aduc.

Parerea mea!

parerea mea - mai nimeresti , mai nu cu masurile :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost la unul dintre magazinle louis viena. o sa ai surpriza sa gasesti unele produse cu putin (cativa euro nu semnificativ) mai mult decat cele pe care el vezi pe louis.de (pe o casca de 49 am dat 53, nu mare difernta). daca vrei sa vezi viena, inseamna cazare, inseamna mancare, inseamna un suc la o terasa, o pizza, inseamna bani si nu mai merita.. ca nu iti va tihni nici plimbarea nici cumparaturile. daca vrei louis si atat, 4 tipi in masina, nu se doarme, conduc toti, mergi si te intorci, aduci si la prieteni .. merita..

oricum , nu ai ce sa vezi ca presupun ca mergi ep autostrada, si autostrada are pereti asa ca orice dorinta de semivizitare cade.. daca vrei sa stai in vinea, asta e altceva ..

drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost la unul dintre magazinle louis viena. o sa ai surpriza sa gasesti unele produse cu putin (cativa euro nu semnificativ) mai mult decat cele pe care el vezi pe louis.de (pe o casca de 49 am dat 53, nu mare difernta). daca vrei sa vezi viena, inseamna cazare, inseamna mancare, inseamna un suc la o terasa, o pizza, inseamna bani si nu mai merita.. ca nu iti va tihni nici plimbarea nici cumparaturile. daca vrei louis si atat, 4 tipi in masina, nu se doarme, conduc toti, mergi si te intorci, aduci si la prieteni .. merita..

oricum , nu ai ce sa vezi ca presupun ca mergi ep autostrada, si autostrada are pereti asa ca orice dorinta de semivizitare cade.. daca vrei sa stai in vinea, asta e altceva ..

drum bun

germania TVA 16%

austria TVA 20%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

din cate stiu sa deschis un magazin louise <sau cel putin sub licienta>la ploiesti

am intrat pe saitu lor si am vazut toate produsele cu pretul de catalog din germania www.paulasbikershop.com

nu am ajuns la ei sa ma conving ca sunt in vacanta si deschid pe 1feb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost eu la Louis in Viena (la Giga Store) pe 3 ianuarie. belea magazinul, chiar merita tura daca ai de luat chestii serioase. aveau reduceri ca lumea (geci Vanucci de piele super misto pe la 150 euro, multe modele de casti reduse, plus o mie de alte nimicuri la preturi misto). din cauza diferentei de TVA fata de Germania, preturile sunt un pic mai mari decat in catalogul Louis (de exemplu castile Shoei xr 1000 care sunt 329 euro la reducere in catalog, acolo erau 342 EURO, parca).

in 4 oameni cu masina drumul nu iese mai mult de 50 euro de persoana (ti-i scoti din reducere doar la o geaca, de exemplu). daca mergeti, va pot da eu harta vienei si sa va arat exact unde sunt cele 2 magazine Louis, in caz ca va ajuta.

daca e posibil, poate imi luati si mie un costum de ploaie si probabil o casca. va dau bani si tot ce trebuie + plus beri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost eu la Louis in Viena (la Giga Store) pe 3 ianuarie. belea magazinul, chiar merita tura daca ai de luat chestii serioase. aveau reduceri ca lumea (geci Vanucci de piele super misto pe la 150 euro, multe modele de casti reduse, plus o mie de alte nimicuri la preturi misto). din cauza diferentei de TVA fata de Germania, preturile sunt un pic mai mari decat in catalogul Louis (de exemplu castile Shoei xr 1000 care sunt 329 euro la reducere in catalog, acolo erau 342 EURO, parca).

in 4 oameni cu masina drumul nu iese mai mult de 50 euro de persoana (ti-i scoti din reducere doar la o geaca, de exemplu). daca mergeti, va pot da eu harta vienei si sa va arat exact unde sunt cele 2 magazine Louis, in caz ca va ajuta.

daca e posibil, poate imi luati si mie un costum de ploaie si probabil o casca. va dau bani si tot ce trebuie + plus beri.

 

stai linistiti, dupa ce finalizez echipa de soc , anuntatm tot aci cand , cum etc

si in limita ..spatiului, cu placere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ma gandesc ca dat fiind ca nu i chiar o plimbare sa nu fie obositor cu o doamna dupa noi

...daca vrei louis si atat, 4 tipi in masina, nu se doarme, conduc toti, mergi si te intorci, aduci si la prieteni .. merita..

 

Cata discriminare, mai :cheers: ...adica cum, o femeie nu poate tine pasul , nu??? :lol:

Chiar daca are permis...chiar daca e rezistenta...nu e mofturoasa...nu face nazuri...NU, O DOAMNA AR OBOSI LA DRUMUL ASTA... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata discriminare, mai :cheers: ...adica cum, o femeie nu poate tine pasul , nu??? :lol:

Chiar daca are permis...chiar daca e rezistenta...nu e mofturoasa...nu face nazuri...NU, O DOAMNA AR OBOSI LA DRUMUL ASTA... :)

 

 

nu stiu, nu asta am spus

nu da apa la moara altora ca si asa am oferte de mers "in pereche" :D

dar nu cred ca la asa ceva este o idee buna sa se mearga asa din simplu motiv ca este o actiune TEHNICA si nu plimbare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata.am decis

plec joi seara

 

cine vrea sa i aduc va rog pe ym detaliile.plata inainte

 

si rog fara comentarii off topic. asa cum am spus nu ma ocup de asta ci doar imi fac o dambla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a mai facut cineva de pe forum treaba asta anul trecut (te pui cu vedetele astea care se imbraca numai de la viena :cheers: )

ce voiam sa iti spun e ca atunci el a dormit si la un hotel ieftin etap-hotel se numeste

asa ca..daca va prinde noaptea pe acolo prin satul vienei..la etap stau 2 oameni in camera cu vreo 40-50 de euro

nu ma intereseaza sa fac reclama ala hoteluri capitaliste...dar..ti-am zis sa stii cam pe unde ai gasi ieftinache un pat si o perna..in caz de nevoie

 

http://www.etaphotel.com/etaphotel/ficheho...otel.shtml#prix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 40 euro camera pe noapte era o pensiunea chiar langa magazinul louis mai mic. daca e cineva interesat cred ca imi pot storce mintea ca sa ii spun exact cum ajunge (este vorba de 40 m distanta dar nu e chiar la strada)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fain, o sa incerc sa tin minte:)

ma intreb daca nu merita ma intorc in ungaria la granita (unde am inteles ca i pe la 20 e )in loc sa dorm in austria

chestia e ca nu prea as vrea rezervari pt ca nu stiu cand ajug si mai ales daca ma opresc

 

 

multumesc fain, o sa incerc sa tin minte:)

ma intreb daca nu merita ma intorc in ungaria la granita (unde am inteles ca i pe la 20 e )in loc sa dorm in austria

chestia e ca nu prea as vrea rezervari pt ca nu stiu cand ajug si mai ales daca ma opresc

 

sa nu aud pe cineva din "lista " de ym ca n a stiut :cheers: ca il iau de nas:)

 

deci..la multi ani si pe cai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu am fost la giga store in viena si a meritat din plin, ce luam de aici cu 10 mil acolo am gasit la oferta la 99 E si am luat de fro 700 E bine am avut drum pe acol si am luat ce imi trebuia, da mai vreau si cred k la vara iau duba si cumpar pt toti prieteni care au nevoie, bine sa dea si ei o bere (dak vor)

 

sal

din cate stiu sa deschis un magazin louise <sau cel putin sub licienta>la ploiesti

am intrat pe saitu lor si am vazut toate produsele cu pretul de catalog din germania www.paulasbikershop.com

nu am ajuns la ei sa ma conving ca sunt in vacanta si deschid pe 1feb

te rog sa imi dai si mie o adresa sau locatie, un nr de telefon ceva k as vrea sa le fac o vizita, eventual un PM bafta simerci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adresa e aia cu paulas.... acolo gasesti si nr de tel

magazinul se afla chiar la intrarea in ploiesti<cand vii din buc>

mai exact dupa ce ai facut dreapta pe dn<in fata fiind centura ploiestului>mergi in spre oras cam 900m si e pe stanga <imposibil de ratat da e onchis pina in feb>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...