Sari la conținut

Ce Facem Pe 14.01.2007 ?


sasser
 Share

Alegeti !  

92 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Bucuresti 13.01 - 14.01.2007

sâmbătă

Nori risipiți. Maxim 51° F. / 11° C. Vânt VNV 17 mph. / 28 km/h.

sâmbătă noaptea

Cer senin. Minim 37° F. / 3° C. Vânt VNV 13 mph. / 21 km/h.

duminică

Cer senin. Maxim 46° F. / 8° C. Vânt light.

duminică noaptea

Cer senin. Minim 32° F. / 0° C. Vânt light.

 

Sofia 13.01 - 14.01.2007

sâmbătă

Nori risipiți. Maxim 51° F. / 11° C. Vânt NV 15 mph. / 25 km/h.

sâmbătă noaptea

Cer parțial noros. Minim 33° F. / 1° C. Vânt NV 13 mph. / 21 km/h.

duminică

Cer senin. Maxim 46° F. / 8° C. Vânt NNV 6 mph. / 10 km/h.

duminică noaptea

Cer senin. Minim 30° F. / -1° C. Vânt NNV 6 mph. / 10 km/h.

Oficial a venit Primavara de pe data de 01.01.2007 !!!

 

Votul va veni curand!\

 

Si de data asta ORGANIZAT !!!

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa inteleg ca ai dori un drum pana la Sofia? :cheers:

Nu neaparat .. dar de acolo am putut vedea prognoza meteo pt perioada aceea :) ... pt mine nu conteaza unde mergem .. numa sa mergem . Imi place .E frumos. Ma distrez cu Voi . Si mai vreau !. Si daca o fi sa mergem in Sofia nu imi pare rau :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru "free accomodation" incercati si www.hospitalityclub.org sau www.couchsurfing.com

 

Chiar functioneaza. sunt membri si din Sofia

 

e cam mult pt o singura zi , dar ar fi interesant.

 

 

Ce as adauga eu : fara mers pe-nserat sau noaptea. chiar mi-a fost super frica de Boboteaza pe curbele alea

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru "free accomodation" incercati si www.hospitalityclub.org sau www.couchsurfing.com

 

Chiar functioneaza. sunt membri si din Sofia

 

e cam mult pt o singura zi , dar ar fi interesant.

Ce as adauga eu : fara mers pe-nserat sau noaptea. chiar mi-a fost super frica de Boboteaza pe curbele alea

 

N-ai lumina sau ce? Du-te pe cheia sa vezi cum e seara :cheers: si te vei obisnui. Vreme buna sa aveti, ca la cat de nebuni sunteti ajungeti si la Sofia :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa se intinda pe 2 zile .. dar .... depinde de conditiile meteo si noi !

 

 

si de bani

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o luati asa tare de pe acum la vara ce mai faceti? :lol:

 

 

 

Semne bune anul are !!! :cheers:

 

 

Tre sa schimb cablu la vitezometru...ma voi stradui sa fac 10.000km in 2007.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi sunt 400km pana la Sofia. cam greu in grup pe vremea asta.

Daca totusi vrem ceva trasee prin Bg poate pana la Varna cu pe ruta Buc>>>>Calarasi>>>trecerea cu bacu in Ostrov>>>>bulgaria si de acolo drum pana in Varna si sunt 260km. Mai scurt si fara taxe, doar bacul 5roni de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba e ca nu stim cat stam la bac .. se poate pierde timp pretios ...

 

as dori ca plecarea sa fie la ora 10 fara exceptii indiferent de traseu, a fost prea putin timpul pe care l`am petrecut prin Ruse ... si mai organizata treaba fie ca suntem multi fie ca nu, am auzit pe drum tot felul de nemultumiri in privinta celor care alergau si formau alt grup .. cer scuze caci si eu am facut parte cam din toate grupurile ... dar de data asta sa fie organizat ..

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la bac se sta maxim o ora in cazuri exceptionale .... in ultimile 5 treceri cu bacu nu am asteptat mai mult de 30 minute cu tot cu imbarcare.

 

asa ca trecerea cu bacu nu e un fel de bau bau care mananc timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok oriunde numa sa tinem cont ca e dimineata si drumul e umed, cu mazga, etc .. ne trebuie ceva ferit de paduri sau zone cu rauri lacuri (este ceata) , cel putin spre BG stim drumul si eu zic ca pt ianuarie decat sa stam in casa sau sa dam roata la arc mai bine merem tot spre partea aia si sa incercam sa ne distram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei cu speed-ui sau turing-uri poa sa faca 400 km dar eu cu domi eram rupt dupa cele 2 bucati de 75 km. Practic a fo prima tura a mea afara din buc si am observat ca peste 100 nu ma auzeam nimik aveam falcile inclestate iar la 120 nu stateam pe ea ci pe vant. e najpa rau, daca asa o fi si la vara cred ca o sa ma gandesc serios la alta mobra. Asa ca la sofia nu ma incumet...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa mai lasam bulgaria, sa mai mergem si pe la noi

 

:lol: :cheers:

 

 

Pt cei cu speed-ui sau turing-uri poa sa faca 400 km dar eu cu domi eram rupt dupa cele 2 bucati de 75 km. Practic a fo prima tura a mea afara din buc si am observat ca peste 100 nu ma auzeam nimik aveam falcile inclestate iar la 120 nu stateam pe ea ci pe vant. e najpa rau, daca asa o fi si la vara cred ca o sa ma gandesc serios la alta mobra. Asa ca la sofia nu ma incumet...

 

Incearca dopuri de urechi sau o casca mai buna pt. zgomot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet: NU E vorba sa mergem la Sofia !!! Doar am luat prognoza meteo de acolo ca fapt divers

 

Sincer imi doresc sa merg la Sofia, dar reamintesc e prea timpuriu pt asa drum lung .. in plus nu toti avem motorete pregatite pt asa ceva !

 

Propuneti voi va rog, e ok si in tara la Curtea de Arges la nenea popa sa ne sfinteasca rachetele si pe noi, dar la spre munte sau deal e posibil sa fie vremea naspa perioada asta.

tre tinut cont de meteo neaparat .. de aceea ramane tot Ruse dpmdv

Editat de sasser
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei cu speed-ui sau turing-uri poa sa faca 400 km dar eu cu domi eram rupt dupa cele 2 bucati de 75 km. Practic a fo prima tura a mea afara din buc si am observat ca peste 100 nu ma auzeam nimik aveam falcile inclestate iar la 120 nu stateam pe ea ci pe vant. e najpa rau, daca asa o fi si la vara cred ca o sa ma gandesc serios la alta mobra. Asa ca la sofia nu ma incumet...

 

 

man, no offence..dar..e ceva in neregula

 

eu pe SLR ( care nu i asa de aparat ca domi tau ) , practic e dezbracat bine, nu am avut prbl de astea

la 120 era ok la dus ( cand era soare ) si nu prea m a deranjat vantul iar la intors am mers cu 80 - 90 si a fost super ok .

cred ca ai o prbl cu casca ca la gabarit suntem cam pe acolo..

cu aceeasi casca m am dat cu 2xx ( unde xx nu este 00 ) si a fost ok .Dar cu alta casca dupa un drum la 140 imi tiuia tot capul si de aci poate si senzatia de neplacere mare.

 

zic si eu, nu dau cu parul :cheers:

 

 

 

 

Repet: NU E vorba sa mergem la Sofia !!! Doar am luat prognoza meteo de acolo ca fapt divers

 

Sincer imi doresc sa merg la Sofia, dar reamintesc e prea timpuriu pt asa drum lung .. in plus nu toti avem motorete pregatite pt asa ceva !

 

Propuneti voi va rog, e ok si in tara la Curtea de Arges la nenea popa sa ne sfinteasca rachetele si pe noi, dar la spre munte sau deal e posibil sa fie vremea naspa perioada asta.

tre tinut cont de meteo neaparat .. de aceea ramane tot Ruse dpmdv

 

 

 

ORICUM ce este peste 150 km nu este de O SINGURA ZI!! mai ales acum in ianuarie.150 km x 2 ( Ca nu i numai dus:)) deci cam 300 /zi

E de placere nu de facut kilometrii :lol: iar sa te duci ca sa ai de unde veni nu i o treaba.

subscriu."loca"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...