Sari la conținut

Probleme Cutie Ij P5


kelu_copilu
 Share

Postări Recomandate

Din cate tin eu minte nu le poti schimba intre ele pt ca nu se potrivesc,deci nu prea ai cum sa le montezi gresit, ori le montezi bine ori nu poti sa montezi cutia

se pot le-am montat si asa si invers da as vrea sa stiu sigur ca am motoru dat jos si as vrea sal inchid

 

Poate te ajuta desenele din manual. Asta e tot ce am si eu.

BAFTA !!!

mersi mult am gasit poza cu ele,raman dator de bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sus vine furca cu ghidajul pe mijloc. Daca pui sus o furca cu ghidajul lateral fata de bratele furcii, din 4 viteze n-o sa-ti mai ramina decit doua, de obicei viteza a 2-a si a 3-a, plus ca o sa-ti sara aiurea din viteze.

 

In mod normal, furcile nu au aceeasi dimensiune; furca de sus trebuie sa fie ceva mai mica decit furca de jos. Daca spui ca furca de sus iti vine si pe pinionul de jos, nu e chiar in ordine (pinioanele 'plimbarete' au diametre diferite). Inseamna ca e mai mare decit trebuie, si s-ar putea sa nu schimbe/sa agate in pinioanele de jos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sus vine furca cu ghidajul pe mijloc. Daca pui sus o furca cu ghidajul lateral fata de bratele furcii, din 4 viteze n-o sa-ti mai ramina decit doua, de obicei viteza a 2-a si a 3-a, plus ca o sa-ti sara aiurea din viteze.

problema la cutia mea e ca sarea din a2 <de fapt scapa in forta>

incep sa-mi dau seama ca sar putea sa fie din uzura lor<furcilor>

unde as putea gasi altele ca as mai avea nevoie si de galeria de admisie ca mi sau rupt urechile din spre carburator

sunt din bucuresti si as vrea sa stiu cine mai are piese noi in afara de CRISTI T. ca am vb cu el azi si nu ma poate ajuta decat dupa 2luni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Sus vine furca cu ghidajul pe mijloc. Daca pui sus o furca cu ghidajul lateral fata de bratele furcii, din 4 viteze n-o sa-ti mai ramina decit doua, de obicei viteza a 2-a si a 3-a, plus ca o sa-ti sara aiurea din viteze.

 

In mod normal, furcile nu au aceeasi dimensiune; furca de sus trebuie sa fie ceva mai mica decit furca de jos. Daca spui ca furca de sus iti vine si pe pinionul de jos, nu e chiar in ordine (pinioanele 'plimbarete' au diametre diferite). Inseamna ca e mai mare decit trebuie, si s-ar putea sa nu schimbe/sa agate in pinioanele de jos :cheers:

 

 

stii tu ce stii dar nu stii tot! :lol: la 56 e exact asa cum ai spus tu! la planeta diametrele ghidajelor pt. furci de pe pinioane sunt la fel! :)

 

p.s. aia pe mijloc sus! :D

 

p.s.2 ai grija mare de tot la semn!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ai un semn (punct) pe melc si unul pe semiluna de la schimbator! trebuie sa fie unul peste altul! ajuta-te de o sfoara sau de o sarma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...