Sari la conținut

Ce Parere Aveti Despre....


Roberte
 Share

Postări Recomandate

salut,

as vrea sa imi montez evacuare sport pe motor si am dat pe net de niste baieti care fac tobe de carbon.Site-ul lor e www.evacuarecarbon.com Stie cineva ceva de ei,a cumparat cineva de la ei o asemenea toba???

Daca da,ma intereseaza daca sunt multumiti de calitate si de sunet.

mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat prin octombrie o toba de la ei, din pacate m-am varsat si acum tre sa imi vospesc carenele si sa imi fac alt radiator, deci nu am apucat sa ma bucur prea multa vreme de ea. Ca sunet e super ok, parca si la ei pe site sunt cateva sample-uri, in realitate insa suna mult mai ok ( eu am un YZF Thundercat, care cu toba originala zici ca e un scuter :cheers: ). Cu prinderea a fost mai complicat, a trebuit sa imi fac un cot din inox si sa-l adaptez, dar toata treaba a durat o dupa-amiaza, la un meserias :lol: Presupun ca asta depinde si de trotineta, si cum ai prinsa toba veche, eu a trebuit sa dau jos cu tot cotul respectiv pe cea originala, ca era sudata. Acum am prins-o cu coliere si pot sa o dau jos oricand :)

Cand o sa imi refac carenele o sa le trimit o poza, sa o puna in galeria lor.

 

Per total: multumit, a fost o investitie buna.

 

PS: vad ca esti din brasov, daca te intereseaza, iti zic unde sa te duci sa ti-o prinda.

Editat de gamster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Robert,

 

din pacate, la momentul acesta sunt putini posesori de motocicelta care au luat tobe de la noi si care sa mai intre si pe acest forum. de aceea tin sa te anunt de la inceput ca multe raspunsuri nu prea o sa primesti.

 

siteul nostru e facut din septembrie anul tecut, daca nu ma insel, si pana acum nu m-am ocupat de feedback-ul clientilor in scris caci nu era cazul, dar voi face o sectiune direct pe site zilele astea. am facut o astfel de sectiune dar pe blog!

sper sa primesti cateva raspunsuri totusi, imi doresc sa nu fiu singurul care scrie aici. :cheers:

 

pana una alta, poti citi parerea lui Ionut Mistode, presedintele clubului sportiv FireMotorsport si participant din 2001 in Campionatul National de Motociclism, in Campionatul Balcanic si in ALPE Adria la clasele 600cc si 1000 cc:

http://www.firemotorsport.ro/modules.php?n...topic&t=119

 

numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda,am citit parerea omului si pare foarte ok.am luat un nr. de tel de pe pe site-ul vostru,o sa sun acolo(nu stiu daca e al tau) pentru mai multe detalii.Am o singura problema,la motoru meu sunt 2 tobe finale si as vrea sa fac sa fie doar una(pe dreapta).Voi faceti numa finala,sau puteti sa faceti si teava propriu-zisa(care duce in finala)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul unei tobe, este de 400 ron - indiferent de motocicleta pe care o montati. (pret in care nu e inclusa montarea!)

 

din pacate nu te putem ajuta cu modificarea galeriei. in Bucuresti aveam unde sa te trimitem, in Bv a zis Gamster ca te ajuta.

 

numarul de telefon de pe site este al meu.

Editat de GSK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer si eu as avea nevoie de o topa , poate chiar doua :cheers:

 

Nu stiu cum dreacu a lovit bascula in toba de jos si a facut o gaura de vreo 20mm ...poatre mai mult . In poze nu se vede, caci e pe interior.

 

 

Nu vreau sa par rautacios. Nu am testat, dar am vazut toba pe un Hornet gri. Suna bine pentru un slip-on la 150euro. Dar cam atat. Din ce am vazut eu ii rasufla (foarte putin) la intrare iar in timp , si-a cam pierdut din "luciu". Dar sincer mi-as monta chiar si asa. Am doua variante : ori cumpar si instalez la EC.com ori imi iau din UK si costa 300GBP + shipping (dar macar e profi).

 

 

Asta e motocicleta mea :

 

rvf_400_nc35.jpg

 

mybabybike.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...!!!!

primul raspuns, dupa ce vad pozele pe care il pot da, este:

...asta este o mototcicleta superba!!!!!

 

tuningboy,

Hornetul este al lui HACA, (cel care apare si pe site) o motocicleta super ingrijita.

o toba e cam 120 de euro fara colierul de prindere, nu 150.

o sa intru acum pe linkurile pe care mi le-ai dat, sa vad oferta lor.

dar nu inteleg de vrei sa dai pe shipping inca 300 de lire sau poate chiar mai mult?

eu am vrut sa-mi iau din Anglia 2 pinioane fata-spate in valoare de 15 lire. shippingul ma costa inca 15 lire si surpriza: transferul bancar inca 30 de lire, calculat la aceasta suma

(pt ca nu acceptau altfel de plata din ROMANIA. nici plata ramburs, nici placa on-line, nimic! doar transfer bancar)

 

 

"Nu vreau sa par rautacios. Nu am testat, dar am vazut toba pe un Hornet gri. Suna bine pentru un slip-on la 150euro. Dar cam atat. Din ce am vazut eu ii rasufla (foarte putin) la intrare iar in timp , si-a cam pierdut din "luciu". Dar sincer mi-as monta chiar si asa. Am doua variante : ori cumpar si instalez la EC.com ori imi iau din UK si costa 300GBP + shipping (dar macar e profi)."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RobertE Daca vrei sa stii daca iti poti modifica, du-te pe Lunga, pe partea stanga cum te duci spre bartolomeu, la intersectia cu De mijloc, cred ca vreo 2 case mai spre bartolomeu. Este o curte, co o poarta maaaaare si visinie din cate tin minte, este un service auto acolo. Intrebi de nenea Petrica ( parca asa il chema, nu mai tin minte sigur), ii zici ca a mai fost un baiat cu o toba sa-i faca acel cot si il intrebi daca iti poate modifica si tie. Daca imi imaginez cum trebuie motocicleta ta, o sa poata sa scoata fara probleme si sa faca acel cot. De pret te intelegi cu el, mie mi-a luat 100 ron si nu m-am targuit deloc cu el, eram disperat sa o aud mai repede :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

salut,

 

anul acesta mi-am propus sa cheltui bani si nu sa-i incerc sa-i fac. de aceea incep cat de curand (in functie de vreme) antrenamentele pt a concura la C.N.M.V. la clasa 125 sport production.

in concluzie (avand si serviciu) nu mai am timp nici sa respir.

 

pt aceasta o sa renunt la aceasta intermediere legata de tobe din lipsa de timp si ar fi bine sa nu sterg acest site facut cu multa munca depusa de mine si de un bun prieten de-al meu.

siteul are un mimin lunar de 200 de vizitatori, fiind un site f bine promovat pe net!

siteul este gasit f bine/usor cand este cautat pe google. puteti cauta orice, legat de tobe de carbon etc si va fi gasit in primele 2 max 3 rezultate! (siteul are SEO facut!)... (seo= search engine optimization)

 

situl mai are blog, casuta de mail, etc...

in cocnluzie, cedez afacerea in schibul unei sume de bani infima. nu m-am gandit cat sa cer pe site...

 

numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

pretul unei tobe, este de 400 ron - indiferent de motocicleta pe care o montati. (pret in care nu e inclusa montarea!)

 

de ce pe site pretul este 5oo roni? (fara montare)

e reducere pentru cei de pe motociclism.ro ? :lol:

http://www.evacuarecarbon.com/intrebari-frecvente.php

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...