Sari la conținut

O Ring


adidas
 Share

Postări Recomandate

Salut!
Caut cateva oringuri pentru conectorii de la pompa de benzina si nu gasesc nicaieri (ori nu caut indeajuns de bine). M-am plimbat pe la toate magazinele cu profil auto si nimic. Am gasit online seturi, pe mai multe dimensiuni dar nu am ce face cu ele si nici nu stiu daca sunt rezistente la benzina. Eu as vrea o punguta cu 10, 20..100 bucati.
Din ce am cautat pe net, as avea nevoie de Viton cod: 011 dimensiuni: 7.66 x 1.78 N70
Daca stiti vreun magazinas online, va raman dator.
Multam fain!

Poza informativa cu conectorul si oringurile (unul albastru si unul negru):

post-18773-0-21155800-1524145736.txt

post-18773-0-48477600-1524145854_thumb.jpg

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca au avut la Lidl chiar de curand seturi de garnituri care, daca imi aduc aminte, erau rezistente si la benzina. Foarte posibil sa se potriveasca ceva din setul ala pentru ce ai tu nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca au avut la Lidl chiar de curand seturi de garnituri care, daca imi aduc aminte, erau rezistente si la benzina. Foarte posibil sa se potriveasca ceva din setul ala pentru ce ai tu nevoie.

din trusele de o-ringuri generale nu se potriveste absolut nimic la ceva legat de circuit de benzina , sunt facute special sa nu se potriveasca !

 

el are nevoie fix de dimensiunea aia nici mai mic nici mai mare terminati cu tampeniile

 

pe alea verzi de AC scrie mare pentru toti prostii sa nu se foloseasca la carburanti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe alea verzi de AC scrie mare pentru toti prostii sa nu se foloseasca la carburanti ...

Sunt unele din ele care se potrivesc. Unele din truse, (ceva mai scumpe ce-i drept - vreo 450 lei) merg si la combustibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conectorul ala e folosit in auto la motoarele mai vechi de renault benzina .....1.4 -1.6 cu 8 vlave la rampa injectoarelor ....clio kangoo supernova solenza ...nu logan .... o vizita la dezmembrari si poate ai bafta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...