Sari la conținut

BMW dus in Anglia pentru inmatriculare


m72story
 Share

Postări Recomandate

BMW-ul lui Iulian dus in Anglia pentru ca in tarisoara noastra draga nu i se puteau face actele.

IMG-20181225-WA0009.jpg

Craciun fericit si sanatos!

Inmatricularea a durat 60 de zile. Presupune o certificare pe care o emite un club de clasice, cu care te prezinti la autoritate si ti se elibereaza actele.  

Sistemul are la baza declaratia si increderea in contribuabil. 

In 200 de ani poate ajunge si "organul" romanesc la intelepciunea cea de pe urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Retromobilul nu este institutie de stat care sa certifice validitatea unei proprietati. Si totusi sa nu fim foarte ipocriti, cred ca Iulian il putea inmatricula si aici, numai ca odata ce si-a luat motocicleta in Anglia sa lucreze la ea i-a fost mult mai usor sa o inmatriculeze acolo. Si pana la urma e logica treaba asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici clubul la care facem referire nu e o institutie in sensul la care ne referim, doar ca ei au incredere in aceste asociatii, sau oricum inteleg altfel relatia asta.

Iulian o putea inmatricula cu acte de Urale, Nipre etc, nu avea actul de la BMW, statul roman iti cere titluri, mosteniri, succesiuni sau mai stiu eu ce. Daca ar fi avut posibilitatea sa o inmatriculeze aici ar fi facut asta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 27.12.2018 la 7:50, m72story a spus:

statul roman iti cere titluri, mosteniri, succesiuni sau mai stiu eu ce.

Si mai cere pe ma-sa, pe tacs-u si cand in sfarsit ajungi,,,,statul isi aduce aminte de nepoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...